Fatih Erbakan'dan Babacan'a eleştiri: Berat Bey’den iki kat fazla faiz ödediniz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Ali Babacan’ı işaret ederek “Siz bakanlık döneminde Berat Bey’den iki kat fazla faiz ödediniz” dedi.

GİRİŞ 17.04.2021 11:31 GÜNCELLEME 17.04.2021 11:48
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan,  Ekonomiden Sorumlu Eski  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ı işaret ederek “Siz bakanlık döneminde Berat Bey’den iki kat fazla faiz ödediniz” dedi.

Erbakan, Ali Babacan’ın bakanlık koltuğuna oturduğunda 129 milyar dolar olan borcun, Başbakan Yardımcılığı koltuğundan kalkarken 400 milyar dolara yükseldiğini de kaydetti.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın KONTV’de  hazırlayıp sunduğu Başkent Gündemi programına konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, önemli açıklamalarda bulundu.

Erbakan, Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ı işaret ederek “ Gece gündüz damat bey batırdı ekonomiyi perişan etti diyor iyi de senin ekonomiden sorumlu devlet bakanı olduğun zamanda damat berat beyin iki katından fazla faiz ödemişsiniz” dedi.

EKONOMİYİ BEN KURTARIRIM DİYORSUN, DAHA FAZLA FAİZ ÖDÜYORSUN

Erbakan sözlerine şöyle devam etti:

“Çok büyük bir ekonomist edasıyla ve ekonominin adeta doktoru gibi, geldiği zaman sihirli değnekle ekonomiyi çözecek gibi lanse ediliyor. İşte yıllarca görev yaptınız kamunun, özel sektörün toplam borcu bu sayın başkan, bakanlık koltuğuna oturduğunda 129 milyar dolardı, bakanlıktan ayrılırken ise toplam borç 400 milyar dolara çıkmış. Borcu 129 Milyar dolardan alıp 400 Milyar dolara getirmiş şimdi de söylediği ben yine borç alacağım, ama daha uygun şartlarla alacağım, daha çabuk alacağım, daha çok alacağım. Yani ben borç almayacağım denk bütçe yapacağım, milli kaynaklarımızla kaynak üreteceğim böyle bir şey söylemiyorlar

BERAT BEY DAHA AZ FAİZ ÖDEDİ

Program yapımcısı Sinan Burhan’ın “Berat Bey daha mı az faiz ödedi?” sorusuna Erbakan, “Berat Bey sayın bakanın döneminden daha az faiz ödedi” şeklinde cevap verdi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 9
 • Brl 64 1 yıl önce Şikayet Et
  kemal ,Cin ali ,meral ,davutoğlu ,demirtaş bunlar hepsi Türk Halkının düşmanı karaktersiz insanlar ,bunlar siyaset yapcak parayı nerden buluyor ,bedava mı bu işler .Sizden Akıllısı yok mu ?
  Cevapla
 • Brl 64 1 yıl önce Şikayet Et
  Fatih kardeşimiz haklı ,faiz alamadık diye üzülüyorlar ,bir faizli para taksaydı borcu Türk halkına sevinecekti bu hain Köstebekler ,Ak partinin içini oydular ,pensilvanya kuklası bunlar
  Cevapla
 • konya.42 1 yıl önce Şikayet Et
  Cumhur ittifakına gel güzel kardeşim...
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Yani 2002de 129 milyar dolar olan borç 2021de 400 milyar dolar olmuş arti dolar kuru 8.5 olmuş ortada basarimi var başarısizlikmi fatih Erbakana göre
  Cevapla
 • Ergün 1 yıl önce Şikayet Et
  Aptal beyin yerine etmi taşıyor sun... yazıyı okuma yorum at... KOD adın varmı bilelim vatandaş
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Babacanlar pensilvanya talimatıyla iş yapıyorlar. Ama o kulvar zaten dolu. Kılıçdaroğlu kasetin diyetini, meral liderliğinin diyetini, diğer davutoğlu gül gibiler var o kulvar yeterince kalabalık. Fetönün oyu ise belirli. Birbirlerini yesinler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Elon Musk Twitter planı ortaya çıktı: 'Süper X' uygulamasını hayata geçirecek
Bakan Bilgin, Memur-Sen yönetimi ile bir araya geldi