Kalın duyurdu: 'ABD'ye Farklı şekillerde yanıt verilecek'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanımladığı açıklamasına farklı şekillerde yanıt vereceğini açıkladı.

Kalın duyurdu: 'ABD'ye Farklı şekillerde yanıt verilecek'
Kalın duyurdu: 'ABD'ye Farklı şekillerde yanıt verilecek'
GİRİŞ 26.04.2021 06:33 GÜNCELLEME 26.04.2021 06:34
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Amerikan Reuters haber ajansına açıklama yapan Kalın, Biden'ın açıklamasına yönelik “Gelecek günlerde ve aylarda farklı şekil ve derecelerde tepkiler olacaktır." ifadelerini kullandı. Ankara'nın bu konuda ne tür adımlar atacağına dair detay vermeyen Büyükelçi Kalın, "Yeri ve zamanı geldiğinde bu talihsiz ve haksız açıklamaya gerekli tepkiyi vereceğiz." dedi.

TBMM'DEN AÇIKLAMA YAPILACAK

Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) pazartesi günü Biden'ın açıklamasına ilişkin açıklama yapacağını belirten Kalın, Amerikalı yetkililerin Türkiye'ye yapılan açıklamanın Türkiye'ye yönelik potansiyel tazminat davlarına yasal zemin teşkil etmeyeceğini söylediklerini kaydetti. Kalın, "Türklerin, atalarımız Osmanlıların soykırım yaptığını iddia etmek için tüm yaşananları bir kelimeye indirgeyip tek kelime ile kabul edilemez. Tarihsel gerçekler bu gerçeği desteklemiyor." ifadelerini kullandı.

Biden, 1915 olaylarının yıl dönümü olan 24 Nisan'da yaptığı açıklamada, "Her yıl bugün Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölenleri hatırlıyoruz ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için taahhüdümüzü yeniliyoruz." ifadesini kullanmıştı.

ETİKETLER
abd İbrahim Kalın
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Şahin Akpınar 5 ay önce Şikayet Et
  abd eşkiyasının dosyası kabarık muavent muhribi çuval geçirme pkk pyd ve diğer terör örgütlerine destek menderesin idamı özalın ölümü darbeye destek 1915 ermeni safsatası bardak doldu bu işi anca iyi bir misilleme yapılırsa abd ye ödetmiş oluruz
  Cevapla
 • Dadas ado 5 ay önce Şikayet Et
  Turkiyede ki bütün üstlerini kapatın, onların bayraklarını indirip bizim bayrağımızı cekelim
  Cevapla
 • RASİM 5 ay önce Şikayet Et
  o dediğini Ecevit ve Erbakan yapmıştı.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türk doktordan bilim dünyasını heyecanlandıran proje: Holocheck
Domatesin zam yolculuğu! Fiyat yükselişi adım adım izlendi