Bakan Soylu'dan İmamoğlu açıklaması: Ben buna izin vermem!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na soruşturma haberleriyle ilgili açıklama yaptı.

GİRİŞ 06.05.2021 22:13 GÜNCELLEME 06.05.2021 22:15
Bu Habere 68 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na soruşturma haberleriyle ilgili açıklama yaptı. Soylu, konuyla ilgili şunları söyledi: 

Camilerde ve mezarlık yerlerinde eller arkaya konmaz. Saygı, edep ve terbiyedir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, orada belediye başkanı sıfatıyla var. Vatandaş Fatih Sultan Mehmet'e saygısızlık olduğunu düşünüyor. Bu görüntüleri gördükten sonra ben de saygısızlık olduğunu düşündüm. Bu bir vatandaşımızın şikayeti. Birçok şikayet var böyle. Başka bir şikayet daha var bunun dışında. O da şu: Terör örgütünün desteklediği siyasi partinin belediye başkanına gidiyorsunuz, suçluyu övüyorsunuz, bu kanunda yok diyorsunuz. Vatandaş onu da şikayet ediyor. Birçok yerden geliyor şikayetler, toplanıyor. Bu şikayetler bize direkt olarak gelir, valilik veya bakanlığa. Diğer şekilde savcılığa suç duyurusu gelir. 

"SORUŞTURMA SÖZ KONUSU DEĞİL"

Burada kişiye özel bir durum söz konusu değil. Ve soruşturma söz konusu değil. 

Kimse ayrıcalıklı, imtiyazlı değil. Kimse kendine imtiyazlı alan ortaya koymasın diye, devlet memurları kanunu tam da bu işlerde devlet memurunu korumak için altyapı oluşturmuş. 

Tüm siyasi partilerden belediyeleri inceliyoruz. 

"İZİN VERMEM"

Burada kişisel bir durum yok. Ucuz kahramanlık çıkarılmasın. 

Ben buna soruşturma izni vermem. Belediyeler hakkındakine vermem. Gönül ister yani. 

YAZDIR
YORUMLAR 68
 • Yahyahizi, 1 ay önce Şikayet Et
  @mert , Herkes yapıyor ama sizler görmüyorsunuz.
  Cevapla
 • Ömer 1 ay önce Şikayet Et
  Rum katil macariosa gösterdigin saygiyi benim Şanlı şerefli Osmanli padişahima göstermiyorsun istanbullu senin nasil bir oyuncu olduğunu görecek...
  Cevapla
 • Yilmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Hristiyan yahudi mezarina girerkendemi böyle yapiyorsun pontus ekrem...
  Cevapla
 • Meriç 1 ay önce Şikayet Et
  Bu benim ülkeme vatanima açik mesajdir ; ben ne sizin tarihinizi nede padişahlarinizi taniyorum diyor ve soydaşlarina atalarina (Pontus) mesaj veriyor bakin elim arkada bunlarin mabedlerine giriyorum hemde pervasizca...
  Cevapla
 • bülent 1 ay önce Şikayet Et
  Aleni saygısızlık var, saygısızlık yapacaksan niye gidiyorsun insanları tahrik ediyorsun, ayrıca birilerine mesaj mı veriyorsun?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İzmir'e giden Kılıçdaroğlu vatandaştan fena azar yedi
Adana'ya dev petrokimya tesisi: 400 kişiye iş kapısı olacak