Son dakika haberi: Normalleşme için gözler Bakanlar Kurulu'nda

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Salgında son durum ve kademeli normalleşme için atılacak kararlar belirlenecek.

Son dakika haberi: Normalleşme için gözler Bakanlar Kurulu'nda
Son dakika haberi: Normalleşme için gözler Bakanlar Kurulu'nda
GİRİŞ 30.05.2021 20:10 GÜNCELLEME 31.05.2021 08:09
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında Kovid-19 ile mücadele başta olmak üzere yurt içi ve dışındaki gelişmelerle ilgili ülke gündeminde önemli yer tutan konuların görüşülmesi bekleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bir sunum yapması öngörülen toplantıda alınan tedbirlerin vaka ve vefat sayılarına nasıl yansıdığı, hangi tedbirlere ne zamana kadar devam edileceği, normalleşme kapsamında hangi adımların atılacağı konularının ele alınacağı tahmin ediliyor.

Aşı programında öncelikli grupların durumu, yeni yaş gruplarına ilişkin aşı uygulaması ile yerli aşı çalışmaları ve ithal aşıdaki tedarik sürecinin, toplantının bir diğer önemli gündem maddesi olması öngörülüyor.

Telafi eğitimine ilişkin çalışmaların da Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde görüşülmesi ve bu konuda atılacak adımların ele alınması bekleniyor.

Ayrıca 13-14 Haziran'da Brüksel'de yapılacak NATO zirvesinin de toplantıda gündeme geleceği tahmin ediliyor.

Toplantının ardından 1 Haziran itibarıyla uygulanması planlanan kademeli normalleşme planının da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 24
 • Paol 3 yıl önce Şikayet Et
  Kamudaki esnek çalışma kaldırılmalı adamlar 5 gün işe gidiyor 10:00 dan 16:00 kadar zaten adam akıllı işini severek yapan yok birde 9 gün işe gitmiyor. Yat uzan para kazan yatanlara bu lafım çalışana Allah güç kuvvet versin.
  Cevapla
 • Baskanim 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir zahmet saat 2 . 3 gibi TOPLANIN.yarin çarşıya çıkacağım.soyle vatanımı. yaşadığım şehrimin kafelerinde. Çay kahve içeyim.7 GEÇ olur.erken TOPLANIN.bir zahmet baskanim
  Cevapla
 • Yorumcu54 3 yıl önce Şikayet Et
  Oldu başka isteğin. İstersen puro ve nargile ikram da etsinler. Hatta olmadı senin için sabah namazından sonra toplansinlar.
  Cevapla
 • Hamza 3 yıl önce Şikayet Et
  kamuda idari izinler kesinlikle kaldırılmalı çünkü çok suistimal ediliyor kendi görev yeri hariç heryeri geziyorlar nedir raporum var ...
  Cevapla
 • Emir 3 yıl önce Şikayet Et
  Sen elimize düşersin ,
  Cevapla
 • zafer gülten 3 yıl önce Şikayet Et
  yalnız yasaklarda çok düşüncesiz davranışlar oldu...nasılmı,bugün pazar ve yasak var,ama oturduğum daireye üstten su akmaya başladı,hemen bir tesisatçı aramaya koyulduk,yasak olduğundan bütün yerler kapalı,tesisatçılar,nalburlar ,velakin zar zor birini bulduk,ve nalburuda zar zor açtırıp malzeme aldık,bu seferde arızayı gidermek için binanın ana vanasını bulamadık,belediyeyi aradık ve daha belediyenin gelip suyu kapatmasını bekliyoruz.insan düşünür bir nöbetçi tesisatçı,nalbur bırakır her semtte eczaneler gibi.acil bir durumda yasağın bitmesinimi bekliyecez,belediyede ilgilenmiyor.
  Cevapla
 • Paol 3 yıl önce Şikayet Et
  Binanın yada dairenin suyu kesilecek yerini bilmiyorsan senden bir cacık olmaz kardeş
  Cevapla
 • Gezgin 3 yıl önce Şikayet Et
  Pazar günü kabine toplansa da yeni hafta kararları belli olsa
  Cevapla
 • Şaşkın 3 yıl önce Şikayet Et
  Olmaz, Pazar tatil. Evinden çıkmayacaksın, Pazartesiyi bekleyeceksin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son Dakika: Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yılında 50 gemiyle geçit töreni
Türkiye'nin en zenginleri bu şehirde! İşte en zengin aileler