AK Parti'den İstanbul'a 'hizmet' paylaşımı

Temel atmama töreniyle gündeme gelen İBB yönetimine karşı AK Parti'den tek tek 25 yıllık hizmet paylaşımı geldi. AK Parti, "Temiz bir çevre için kaç tane “temel atma” törenine imza atmışız hatırlatmak istedik" paylaşımında bulundu.

GİRİŞ 06.06.2021 16:54 GÜNCELLEME 06.06.2021 17:06
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

Marmara'daki deniz salyası tehdidini tetikleyen sebeplerden biri olarak gösterilen Silahtarağa Arıtma Tesisi'nin iptalini İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu gülerek anlatmıştı.

İBB'nin gündem olan temel atmama törenine AK Parti'den "“Temel atmama” törenlerinin trend olduğu bugünlerde; 25 yılda temiz bir çevre için kaç tane “temel atma” törenine imza atmışız hatırlatmak istedik." paylaşımı geldi.

AK Parti İstanbul'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda hizmetler tek tek şöyle sıralandı:

"İstanbul’da 1994’te 4 tane içme suyu arıtma tesisi varken; bu sayıyı 2019’da 21’e yükselttik. İstanbul’da 1994’te 2 tane atık su arıtma tesisi sayısı varken; ileri biyolojik atık su arıtma tesisleri de dahil bu sayıyı 87’ye yükselttik.

İstanbul’da 1994’te atık su arıtma tesislerinin günlük kapasitesi 941 bin metreküp iken; yaptığımız tesislerle bu oranı 5 milyon 811 bin metreküp’e yükselttik.

1994’te atık su arıtma oranı %9’du. Biz ne mi yaptık? %99’a yükselttik.

Biyolojik atık su arıtma tesisi hiç yoktu; %45’e yükselttik. 2023’te bu oranı %90’a ulaştırmak için yeni tesisler planladık. Ancak malum, CHP’li İBB "temel atmama" törenleriyle iptal etti.

Cumhurbaşkanımızın Belediye Başkanlığı ile başlayan süreçte İstanbul’a 17 yeni içme suyu arıtma, 85 yeni atık su arıtma tesisi kazandırdık. Şimdi çok daha büyük bir bütçeyi yöneten İSKİ’nin “temel atmama” kurumuna dönüşmesini milletimizin takdirine bırakıyoruz." 

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
temel atmama
YAZDIR
YORUMLAR 90
 • Altan Berk 5 ay önce Şikayet Et
  Kapasitesiz Başkan su arıtma tesisi yapmamak için mi seçildin İstanbul'a
  Cevapla
 • Can 5 ay önce Şikayet Et
  temel atmama ne ya? buna halen oy verenler utansin yerin dibine girsinler. biolojik tesis temel atmaMA. metro temel atMAMA töreni. bir cok iptal olan seyler icin artik törenden yapmiyorlar.
  Cevapla
 • Recep YÜKSEL 5 ay önce Şikayet Et
  Daha 3 yıl var, neler olur neler!!! Salyalardan ada yapar üstüne de heykel dikerler.
  Cevapla
 • Ottomans 5 ay önce Şikayet Et
  Olacagina bak sen
  Cevapla
 • Bekir 5 ay önce Şikayet Et
  Bu adamı tüm İstanbul’a anlatın rezil olsun
  Cevapla
 • Birbilmeyen 5 ay önce Şikayet Et
  Salyalar Ekrem başkanı alkışlıyoo
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Akar sınırdan mesajı verdi: Koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok
Mehmet Sevigen: Olayı Deniz Baykal'a anlattığımda gözleri doldu