AK Partili vekilden Ahmet Şık'a net cevap

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın son açıklamalarına yönelik, "Bu devleti yıkmaya hiçbirinizin kudreti, gücü yetmez." dedi.

AK Partili vekilden Ahmet Şık'a net cevap
AK Partili vekilden Ahmet Şık'a net cevap
GİRİŞ 09.06.2021 13:40 GÜNCELLEME 09.06.2021 13:44
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, muhalefetin, gerçekleri görmek istiyorsa sahadaki resimlere bakması gerektiğini söyledi.

Muhalefetin TÜİK verilerine yönelik eleştirilerine işaret eden Milletvekili Aydemir, "Gidin fabrikalarda üretilen malları, orta yere konan hizmetleri görün. Bununla, siz de bu vatanın bir mensubu olarak iftihar edin." diye konuştu.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendiren AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi Milletvekili Aydemir, Filistin’de katledilen çocukları bölücü hainlerle eş tutan CHP Milletvekiliyle, “Devleti yıkmalıyız” diyen HDP’den seçilmiş milletvekili ve ortaklarına sert tepki gösterdi.

Milletvekili Aydemir, muhalefetin "Filistin'de katledilenleri gündeme getiriyor, Türkiye'dekileri gündeme getirmiyorsunuz" iddiasına, "Türkiye'deki katliamları biz gündeme getiriyoruz. Filistin'deki şehit çocuklarla, teröristleri eş değer tutan milletvekili olan zata söylüyorum; Kürtlerin hakkını korusun. Kürtlere zulmetmesinler." karşılığını verdi.

TİP'li Ahmet Şık'ın son açıklamalarını değerlendiren Milletvekili Aydemir, "Sen bu devleti tanımıyorsun. Cahil, nadan adam. Bu devlet, 5 bin yıllık bir devlet. Senin ağa babaların çok uğraştı tarih boyunca. Bu devleti yıkmaya hiçbirinizin kudreti, gücü yetmez. Özellikle CHP ile ortak olan İYİ Parti'li kardeşlerime sesleniyorum; ben sizin kumaşınızı biliyorum. İçinize sinmiyor bu. 'Devleti yıkalım' diyenlerle ortak nasıl olursunuz? Milletin büyük tepkisi var. İYİ Parti'ye oy veren seçmenler, bize ulaşıyorlar. Şu hakikatleri görün lütfen, bunlara karşı tepkinizi koyun. Meclis'te yer almış bir ismin, 'Devleti yıkacağız' gibi bir kayıt düşmesi, bunların vatana ihanetinin çok aleni hal almasıdır. Kınıyoruz." dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Şık için, cezaevinden çıktığında, sosyal medya hesabından "Hoş geldin" mesajı yayımladığını ifade eden Milletvekili Aydemir, "Şimdi onun gözü aydın olsun." dedi. Milletvekili Aydemir, "CHP, o 'devleti yıkacağız' diyen adamla ortak. O halde seçmenler, 'Biz kiminle ortağız, kimin yanında duracağız' diye bir baksınlar. Milletimizin sağduyusuna inanıyorum. Onlara dönük esaslı bir demokrasi sillesi atacaklarını biliyorum." yorumunu yaptı.

Milletvekili Aydemir basın toplantısının son bölümünde önceki hafta sonunda hakkın rahmetine kavuşan Eski Cumhuriyet Senatörü, Bayındırlık, İmar ve İskan Bakanlarından Erzurumlu Selahattin Babüroğlu’nu rahmetle andı. Babüroğlu’nun Türk Siyasi tarihinde iz bırakmış bir devlet adamı olduğunu, dadaş kıvamındaki duruşuyla devlet terbiye ve geleneklerini şahsında her daim ifade ettiğini belirterek, "Ülkemize yaptığı hizmetlere minnettarız. Merhum Babüroğlu büyüğümüzü her daim rahmetle yad edeceğiz. Kabri nur, mekanı cennet olsun." dedi.

YORUMLAR 12
 • hüseyin 2 yıl önce Şikayet Et
  CEVAP İDAM ETMEKLE OLUrrrrrrrrrrrrrrr
  Cevapla
 • koca yusuf 2 yıl önce Şikayet Et
  böyle siyasi eleştiriler ile bunlara cesaret veriyorsunuz. açın soruşturmayı atın hapse. yeter artık.
  Cevapla
 • Avşaroğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  Sahada sonları getirilmek üzere, Türkiye gerçekte, Amerika'yla savaşıyor. Eski Genelkurmay Başkanlarımızdan Doğan Güreş Paşa'nın sözlerini bulup okumalı herkes. Paşa, açık bir şekilde Amerika ile aramızda" low level savaş" var demişti yıllar önce...Mesele, birilerinin küçümsediği gibi değil, ancak asla başedilemez de değil. Sürdürülebilir bir mücadele esastır ve bu gerçekleştirilmektedir. Onlar sürekli bir kaos oluşturmak istiyor, Türkiye ise sürekli olarak hem oyunlarını bozuyor, hem de sinirlerini. Bu dönemde yapılan mücadele asla hiç bir dönemde yapılmamıştır. Şık gibiler ise, devlet için muhatabiyet bile oluşturmaz bence, "devlet imhal edebilir ancak ihmal etmez".
  Cevapla
 • Mizah 2 yıl önce Şikayet Et
  Doğru söylemişsin bunların ağa babaları Selçuklu Anadolu'ya girince Haçlı seferlerini başladılar. 1096'dan bu yana 925 yıldır bizi Anadolu'dan atmaya çalışıyorlar. Başaramadılar. İnşAllah kıyamete kadar başaramayacaklar.
  Cevapla
 • Yavuz Sultan Selim 2 yıl önce Şikayet Et
  Bütün İslam ve Müslüman düşmanı hain itler hatta patronları gavur itleriyle birlikte gelsinler ALLAHÜ TEALA'nın izni ve yardımıyla güçleri yetmez, zira burada kanının son damlasına kadar savaşmağa yemin etmiş bir millet vardır !..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çinli otomobil devinden Türkiye kararı: Fabrika için yer bakıyorlar
Türkiye'den füze almak istiyorlar: Ankara'nın kapısını çalmaları an meselesi!