Erdoğan'dan son dakika Biden, Macron ve Merkel açıklaması

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma Namazı sonrası Üsküdar'da bulunan Şehriban Camii'nin açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

GİRİŞ 11.06.2021 14:20 GÜNCELLEME 11.06.2021 14:32
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma Namazı ardından Üsküdar'da  Şehriban Camii'nin açılışını gerçekleştirirken daha sonra ise NATO zirvesi ile ilgili ve gündeme dair diğer başlıklar hakkında son dakika açıklamalarında bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Cami tüm Müslümanlara hayırlı olsun. Allah kendilerinden razı olsun. Şimdiden bu hazırlıkları imkanı olan hep beraber yapmak durumundayız, yapıyoruz, yapacağız. Tüm Müslümanların verdiği desteklerle ülkemizin dört bir yanında camilerimizi inşa etmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz.

Sözleri daha fazla uzatmaktan Şehriban annemize Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm imkanı olanları da böyle bir seferberliğin içinde olmaya davet ediyorum.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇAĞRISI

Burhaniye'de kentsel dönüşüm için belediyemize, kurumlarımıza yardımcı olun. Biz de burada rahat yaşamanız için süratle çalışalım. Kirazlıtepe'de ne verildiyse aynı sözü burada bu sözü ben veriyorum.

Eğer bu şekilde yapmazlarsa belediye önüne giderek oturma eylemi yapın. Ben de yanınıza geleceğim.

SORU-CEVAP

Biden ile görüşmede hangi konular gündemde olacak?

Şimdi bildiğiniz gibi bu bir NATO zirvesi. Bu NATO zirvesinde öncelikli olarak NATO ülkeleri olarak neler yapacağız bunlar gündeme gelecek. Türkiye ilk 5'te yerini alan güçlü bir ülke. Türkiye-ABD ilişkilerini Sayın Biden ile ele alma fırsatımız olacak. Boris Johnson'la Macron'la Almanya Şansölyesiyle görüşmemiz var. Tabi bu sayı artar, eksilmez. Böyle bir zincir ikili bir şekilde orada görüşmeleri devam ettireceğiz. Orada sunumlarımız olacak. Yine orada basın açıklamamızı yapacak, en son görüşmemiz Biden ile olacak.

AZERBAYCAN İLE KAPSAMLI ANLAŞMA

Ardından da Azerbaycan'a geçeceğiz. Fuzuli'den İlham Aliyev kardeşimle Şuşa'da buluşarak, iki ülke olarak sözleşmeyi imzalayacağız. Kapsamlı bir sözleşme olacak. Milli maçı beraber izleyeceğiz.

Macron'un görüşme talebi geldi mi?

Onunla da görüşeceğiz. Türkiye-Fransa ilişkilerinin olumlu olumsuz yanlarını görüşme imkanımız olacak.

Ermenistan konusu NATO zirvesinde konuşulacak mı?

Oradaki ikili görüşmelerde Ermenistan konusu gündeme geldiğinde bunların hepsini gündeme getireceğiz. Mayın konusunda biz konuyla ilgisi olanlara önce bu işi çözelim diyeceğiz.

Münbiç PKK'nın işgali altında değil, böyle bir şey olmuş olsa bunların karşısına dikilecek olan biz oluruz. Her an gözümüz kulağımız orada.

KORONAVİRÜSTE SON DURUM

Aşıda 32 milyonu yakaladık, bir taraftan da aşılarımız geliyor. Gerek BionTech gerek Çin'le yaptığımız anlaşmalar var. Turizm konusunda İngiltere ile bağlantılarımızı, Rusya'dan bir heyetle görüşmeler yapılacak. Bir turist atağı inşallah başlayacak.

ETİKETLER
haber
YAZDIR
YORUMLAR 29
 • HIDIR BUDUR 1 hafta önce Şikayet Et
  Çanakkalede 1 metrekare toprak için 4/5 şehit vermiş bir neslin torunlarıyız.. Herkim ki emperyalizmin değirmenine su taşıyorsa Allah onu nasıl biliyorsa öyle yapsın... Sultan Alparslan 27 bin askeriyle Bizans topraklarında ilerlerken, keşfe gönderdiği askerlerden biri huzuruna gelip telaşla: — 300 bin kişilik düşman ordusu bize doğru yaklaşıyor, der. Alparslan hiç önemsemeyerek söyle der: — Biz de onlara yaklaşıyoruz.
  Cevapla
 • natokafa 1 hafta önce Şikayet Et
  pkk ya son dönemde çok kuyruk acısı yaşattık şimdi zirvede 2 3 tanesi paçavrasını açar korumaların ellerini öpsünler bi :)
  Cevapla
 • k yıldırım 1 hafta önce Şikayet Et
  Reise selam, birlikte yola devam.
  Cevapla
 • sahin 1 hafta önce Şikayet Et
  Yolun açık olsun Reis. Sen yürü ki birileri bön bön baksın.
  Cevapla
 • Samet 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu market zincirlerinin fahiş fiyat artışlarını kırmanın tek yolu TARİM KOOPERATİFİ MARKETLERİ kurmak , Denizli'de iki tane açıldı , benim gördüğüm ,2 şok 3 bim ve a 101 kapatıldı dayanamadı , bu marketler inşallah her yere gelir , böylece dolar düşünce fiyat indirmeyen çıkınca fiyat arttıran bim a101 şok örgütünden millet kurtulur , İZİNDEYİZ UZUN ADAM
  Cevapla
 • Nihat 1 hafta önce Şikayet Et
  Yanlış şikayet edildi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
18 tonluk bomba ile test! Patlama ve deprem anı kamerada
Sezgin Baran Korkmaz açıklaması! Türkiye harekete geçti