Abdullah Gül'ün istifa eden danışmanı Raşit Aydın'dan dikkat çeken açıklama

Abdullah Gül'ün danışmanlığından istifa eden Raşit Aydın, "HDP'nin kapatılmasına ilişkin davaya karşı geliştirilen ve ısrar edilen 'siyasi dil' ve HDP'ye destek açıklamalarının bardağı taşıran son damla olduğunu ifade etti.

Abdullah Gül'ün istifa eden danışmanı Raşit Aydın'dan dikkat çeken açıklama
Abdullah Gül'ün istifa eden danışmanı Raşit Aydın'dan dikkat çeken açıklama
GİRİŞ 11.06.2021 17:25 GÜNCELLEME 11.06.2021 17:25
Bu Habere 178 Yorum Yapılmış

Abdullah Gül'ün danışmanlığından istifa eden Raşit Aydın, sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Aydın, HDP'nin kapatılmasına ilişkin davaya karşı geliştirilen ve ısrar edilen 'siyasi dil' ve HDP'ye destek açıklamalarının bardağı taşıran son damla olduğunu vurgulayarak, "Kendi isteğimle ve kararımla, bu nedenle; 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlığı görevinden istifa ettiğimi ve herhangi bir ilişiğim kalmadığını açıklama gereği hasıl olmuştur" dedi.

Raşit Aydın'ın açıklamaları şöyle:

"Milli Görüş geleneğinin içinde, Refah Partisi, Fazilet Partisi'nde görev aldıktan sonra AK Parti içerisinde İstanbul teşkilatlarında ve yerel yönetimlerde bir dava adamı olarak vazife aldım.

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün talebi üzerine, 2014 yılından başlayarak, bila bedel yaptığım danışmanlık görevini, bir süre önce "fiilen" bitirmiştim. Bu süre zarfında, Türkiye'nin yaşadığı birçok siyasi, ekonomik ve sosyal kültürel vakalara "hususi" manada da şahitlik ettim.

Ancak aramızdaki görüş ayrılıkları, kendilerinin önderlik ettiği yeni siyasi oluşum sürecinde arttı. Özellikle 15 Temmuz sonrası, FETÖ  ve işbirlikçilerinin Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik saldırılarının siyasi partiler iltisaskıyla oluğunu müşahede ettim. Bu çirkinlikler ve hukuksuzluklara da her seferinde karşı çıktım.

Son olarak Türkiye'ye karşı yeni bir "Gezi" denemesi olarak sunulan, örgütlenen ve de ne yazık ki Abdullah Gül, Ali Babacan tarafından da desteklenen Boğaziçi Üniversitesi kalkışma eylemleri, bizim açımızdan bu ilişkiyi yürütülemez ve çekilemez hale getirdi. HDP'nin kapatılmasına ilişkin davaya karşı geliştirilen ve ısrar edilen siyasi dil ve HDP'ye destek açıklamaları da bardağı taşıran son damla olmuştur.

Kendi isteğimle ve kararımla, bu nedenle 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlığı görevinden istifa ettiğimi ve herhangi bir ilişiğim kalmadığını açıklama gereği hasıl olmuştur.

Şartsız ve koşulsuz Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanında ve emrinde olduğumu, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik her türlü saldırının ve iftiranın karşısında açıkça duracağımı bil vesile belirtiyorum. Baskılara rağmen de tweetlerimi silmedim. Silemezdim. Silmeyeceğim...

Benim kararıma karşı yapılacak her türlü açıklamaya karşı hukuki haklarım saklı kalmak kaydıyla, Kamuoyuna saygıyla bildiririm."

 

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 178
 • ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  gazeteci Sabır Meşhur'u dinleyin, dışarıdan birinin gözüyle bunların ne yapmak istediğini, objektif olarak anlatıyor.
  Cevapla
 • ismail kaplan 5 ay önce Şikayet Et
  ne düşüneyim su akar yolunu bulur
  Cevapla
 • ismail kaplan 5 ay önce Şikayet Et
  var ol nur ol ALLAH yolunu açık etsin bu devletin sen ve senin gibi lerine her zaman ihtiyacı var
  Cevapla
 • Mehmet Ali Kartal 5 ay önce Şikayet Et
  Raşitcim hayırlı olsun rabbim yar ve yardımcımız olsun amin
  Cevapla
 • Hasan doğru 5 ay önce Şikayet Et
  İnandırıcı olman için, gül ün, davutoğlu nun, babacan ın tüm dış ve iç kirli, hain, yıkıcı ilişkilerini kamuoyu ile belgeleri ile paylaşman gerek.
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Hedef yine vatani yibratmak, bazi seyler secime 3 ay kala hesab sorulur ve alinir simdi deyil simdi ortaya cikanlar vatan hayinidir benim gözümde.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan Türkmenistan'da tarihi Kıbrıs çağrısı
 Güney Afrika'dan ilginç 'Nu varyantı' açıklaması: Alkışlanmak yerine cezalandırıldık