Erdoğan'dan çok sert Afrin tepkisi: Hesabı sorulacak!

Brüksel ziyareti öncesi havalimanında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'deki Şifa Hastanesine yapılan terör saldırısı ile ilgili sert konuştu, "Bu alçaklardan döktükleri her damla kanın hesabını soracağız" dedi.

GİRİŞ 13.06.2021 14:28 GÜNCELLEME 13.06.2021 15:09
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'deki NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği  Atatürk Havalimanı'nda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, Afrin'deki Şifa Hastanesine yapılan terör saldırısı ile ilgili sert konuştu, "Bu saldırı PKK/YPG'nin nasıl kalleş ve vahşi bir örgüt olduğunu göstermiştir. Ülkemizde masumları, Suriye'de sivilleri, Irak'ta Kürt kardeşlerimizi katleden bu alçaklardan döktükleri her damla kanın hesabını soracağız" dedi.Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Brüksel'e hareket ediyoruz. NATO 2030 sürecine ilişkin kararların alınacağı önemli bir zirveye iştirak edeceğiz. NATO, farklılaşan tehditler karşısında kendini güncellerken yeni şartlara da uyum sağlıyor.

Zeytin Dalı Harekâtı bölgesine peş peşe füze saldırısı: Çok sayıda ölü ve yaralı varZeytin Dalı Harekâtı bölgesine peş peşe füze saldırısı: Çok sayıda ölü ve yaralı var


AFRİN'DEKİ SALDIRI

Dün Afrin'de yapılan saldırı PKK'nın nasıl bir kalleş örgüt olduğunu göstermiştir.  Bu alçaklardan döktükleri her kanın hesabını soracağız.

Türkiye olarak sadece terörle mücadele etmiyoruz aynı zamanda doğu-batı yönünde yoğun bir düzensiz göç baskısına da maruz kalıyoruz. Biz kendi sınırlarımızı korurken NATO'nun sınırlarını da koruyoruz. İhtiyaç duyulan her dönemde ittifaka sağladığımız katkılar Türkiye'nin yeri konusunda mihenk taşıdır. Türkiye'nin ittifak içindeki rolünün daha da önem kazanacağına inanıyoruz.

AZERBAYCAN ZİYARETİ

NATO Zirvesi sonrasında kardeşim Aliyev ile davetine icabetle Azerbaycan'a resmi bir ziyaret gerçekleştireceğim. Süreç içerisinde Azerbaycan Karabağ'da tarihi bir zafere imza atarak 30 yıllık işgale son vermiştir. 10 Aralık 2020'de Bakü'de düzenlenen Zafer Geçit Töreni'ni izlemiştim. Bu kez zaferin kazanıldığı topraklara gideceğiz. Şuşa'yı inşallah ziyaret edeceğiz. 16 Haziran'da A Milli Futbol Takımımızın Galler'le oynayacağı maçı da Aliyev ile izleyeceğiz.

17 Haziran'da düzenlenecek forumda Antalya'ya gelecek liderlerle görüşmeler gerçekleştireceğiz. 

MÜSİLAJ İLE MÜCADELE

 Dün akşam genelgeyi yayınladık. Marmara Denizi Eylem Koordinasyon Kurulu'nu kurduk. İki gün önce de YÖK'ün organizesi ile hocalarımızla bir araya geldik. Şu anda 77 noktada 1700 metreküp müsilaj temizlenmiş vaziyette.. Yoğun bir çalışma devam ediyor. 7/24 esasına göre çalışmalar devam edecek. Müsilajın incelemeler neticesindeki durumuna göre gübre olmaya müsaitse gübre olarak kullanılabilir. Bunların kararını kurulan ekipler verecek. Mesele burada oluşturmuş olduğumuz kurulun yapacağı hassas çalışmalar neticesinde verilecektir. Biraz zaman alacak ama bu işi inşallah başaracağız. 

YORUMLAR 39
 • HIDIR BUDUR 2 yıl önce Şikayet Et
  Kendimizi kandırmayalım .ABD Irak ve Surıye kuzeyinde 60-70.000 kişilik PYD'liye sözde IŞID'le mücadele kılıfında" binlerce TIR'lık malzeme ve silah desteği ile nerdeyse devletçikler kurdu, Bataklığa su döken ABD'yi görmezden gelip "3-5 sivrisinek etkisiz hale getirdik" diyemeyiz???Zaten bunca yıldır ABD'nin saman altından PKK'ya yardımları İncirlik başta NGO yardım kuruluşları ile apaçık ortada dururken???
  Cevapla
 • bülent 2 yıl önce Şikayet Et
  Yani? Ne demek istiyorsun? Hiç birşey yapmayalım mı? Öylece yerimizde oturalım mı? Onlar da bunu istemiyor mu zaten?
  Cevapla
 • yağmur 2 yıl önce Şikayet Et
  tamam ne yapsaydık. biz o birkaç dediğin 10-15 bin sivrisinegi gebertmeseydikte onlar bizim ülkemize saldırsaydılar. ne yapalım abd ye ve avrupaya savaş mı açalım. yapmamız gerekeni de yazsaydın.
  Cevapla
 • ömer 2 yıl önce Şikayet Et
  her amerika - TÜRKİYE liderleri görüşmesi öncesi bu tür saldırılar önceleri yurt içerisinde , şimdilerde yurtdışı kontrol alanlarımızda olmakta, adeta rutin bir şey oldu,
  Cevapla
 • Osmanlı torunu 2 yıl önce Şikayet Et
  birileri reisin kuyusunu cok kötü kazıyor heryerden saldırılıyor ve bu saldırıların nereden hangi konular kullanılarak yapıldığı konusunda cumhurbaskanımız ya eksik ya yanlış bilgilendiriliyor sin olarak oyak ve totalin satış konusu askerlerin olusturdugu gruplarda büyük bir mualefet söz konusu bu duruma reisin el atması gerekir
  Cevapla
 • Turgay 2 yıl önce Şikayet Et
  O alçaklar mecliste kendimizi kandırmayalım
  Cevapla
 • uyarı 2 yıl önce Şikayet Et
  Ermeni iddiaları ile ülkeyi kıskaca alıyorlar. Ortak tarih komisyonu Davutoğlunun ülkeyi oyalama stratejisi idi. Bu stratejiyi bırakın. İyi güvenilir bir ekip kurun arşivleri inceleyip yayınlasınlar. Bardakçının yazdığı kitabı okuyun. Talat paşanın hatırarından bıraktığı belgelerden hazırlanmış. O belgeleri alıp koruma altına alın. Ortak tarih komisyonu kurulamaz çünkü olay burda oldu bizim belgelerimiz geçerlidir. Rusların almanların sonradan tahrif edip değiştiriği belgeler değil. Ermeniler büyük bir çorap örüyor ülkenin başına. Soykırım kanunu çıkaran ülkelerin meclislerini aydınlatacak ekip kurun. Kanun çıkmışsa iptal de edilebilir. O kanunlar ayağımıza dolaşmadan iptal ettirin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başıboş köpekler nedeniyle sokaklar adeta yürünemeyecek hale geldi
Boşanmanın en fazla, doğurganlığın en düşük olduğu iller mercek altında