CHP'li belediye başkanı istifa etti

Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, davranışlarının partinin temel ilkeleri ve etik değerleriyle bağdaşmadığı iddiasıyla kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edilmesinin ardından yazılı açıklama yaptı.

CHP'li belediye başkanı istifa etti
CHP'li belediye başkanı istifa etti
GİRİŞ 19.06.2021 11:30 GÜNCELLEME 19.06.2021 13:34
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

 CHP’den istifa ederek AK Parti’ye katıldığını duyuran Başkan Öner, “CHP’nin kuruluşunda yerlilik ve millilik olan bir partinin yerli ve milli olan her şeye karşı durmasını ve muhalefet uğruna devletle vatandaş arasındaki güven ilişkisini zedelemeye çalışmayı reddediyorum” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Osmaniye Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner’in davranış ve tutumlarının partinin temel ilkeleri ve etik değerleriyle bağdaşmadığı iddiasıyla kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildiğini duyurmasının ardından Başkan Öner yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında “CHP’nin kuruluşunda yerlilik ve millilik olan bir partinin yerli ve milli olan her şeye karşı durmasını ve muhalefet uğruna devletle vatandaş arasındaki güven ilişkisini zedelemeye çalışmayı reddediyorum” diyen Öner, CHP’den istifa ederek AK Parti’ye katılmaya karar verdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletin safında yer aldığına yürekten inandığı Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katılmaya karar verdiğini ifade eden Başkan Öner yaptığı yazılı açıklamada, “2019 yerel seçimlerinde Düziçi halkının yüzde 60’ına yakınının teveccühü ile belediye başkanı oldum. O günden bu yana ilçeme hizmet etmek için gayretle çalışıyorum. O günden bu yana ülkemizde ve dünyada birçok gelişmeye birlikte şahit olduk, birlikte etkilendik. Bu süreçte yaşadığımız birçok hayal kırıklığı oldu. Bu hayal kırıklıklarının en büyüğünü ise cumhuriyetimizin kurucusu ve istiklal mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisinde yaşadım. Üzülerek söylüyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundaki vizyondan ve sahip olması gereken misyondan tamamen uzaklaşmış, bu ülkenin temel taşları olarak da sayabileceğimiz “Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, İnkılapçılık ve Laiklik” ilkelerini neredeyse unutmuştur. Kuruluşunda yerlilik ve millilik olan bir partinin yerli ve milli olan her şeye karşı durmasını aklım almıyor, ruhum kabul etmiyor. Muhalefet uğruna halkın iradesini hiçe saymayı, büyük Türk Milletini terörle mücadelesinde yalnız bırakmayı, yeniliklere karşı anlamsız bir ön yargı ile yaklaşmayı, laiklik adı altında bu ülkenin inancına karşı cephe almayı, devlet ve vatandaş arasındaki güven ilişkisini zedelemeye çalışmayı reddediyorum. Saydığım tüm bu hususları uzun uzun düşünerek devletime, milletime, vatanıma ve bayrağıma olan inancımdan dolayı Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında bulunmanın hemşerilerime hiçbir katkısı olmayacağını düşündüğüm için bugün itibari ile Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyet seviyesine uluşmayı kendine şiar edinen ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletin safında yer aldığına yürekten inandığım Adalet ve Kalkınma Partisine katılmaya karar verdim. Düziçi’ne Osmaniye’ye ve aziz hemşerilerime hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum” görüşlerine yer verdi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 58
 • SARIÇİÇEK 5 ay önce Şikayet Et
  Ey CHP Allah aşkına sizin iç tüzügünüze uyanlar ayvayı yedi hepside tecavüzcü olmalı hepside hırsız olmalı..zira sizde hepsi mevcut
  Cevapla
 • Mehmet ipeksac 5 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun vicdan ve basiret sahibi insanlarda var çok sukur
  Cevapla
 • Fazıl 5 ay önce Şikayet Et
  CHP'DE temel ilke ve etik değerler varmış. Taciz ve tecavüz leri hangi değerlerle sahipleniyorlar bir yetkili veya yandaşı açıklasın.
  Cevapla
 • ismail 5 ay önce Şikayet Et
  ahmet ve istanbul-18 isimli yorumcu arkadaşlar, siz galiba sadece bu metni okudunuz. bizde hem bu metne göre hemde CHP nin daha önceki neden ihraç ettiği haberine göre yorum yaptık. adamı linç etmedik ya. kötü bir şey de yazmadık. önce dedik neden ihreç edildiğini açıklasın. ha AK.Partiye geçsin sorun değil. hizmetini iyi yaptıktan sonra hortumlamadıktan sonra ama dedik sonradan da tekrarında yoldan dönme diye bir yorum yazdık. ne var bunda. ha birde zaten genelde OGS VEYA HGS diye bir şey var. neden belediyeler para toplar ki şehre giren araçlardan. babalığamı özendiler onlarda. (YAPANLAR VARSA İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ)
  Cevapla
 • bozkurt38 5 ay önce Şikayet Et
  başka bir sitede ilçe girişinde vatandaştan para alıyor diye disipline sevk edildiğini okudum bu belediye başkanı için
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan açıkladı: Hedef 100 milyar dolar!
Dünya'da Omicron alarmı: Sınırlar peş peşe kapanıyor!