AK Parti'den sosyal medya için yeni yol haritası

AK Parti, vatandaşa ulaşmak için kullandığı sosyal medya platformlarında verilen mesajların doğru analiz edilerek ona göre politika belirlenmesi konusunda yeni bir yol haritası hazırlıyor.

AK Parti'den sosyal medya için yeni yol haritası
AK Parti'den sosyal medya için yeni yol haritası
GİRİŞ 20.06.2021 06:48 GÜNCELLEME 20.06.2021 06:48
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

AK Parti Bilim ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı tarafından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan MYK’nın son toplantısında sosyal medya kullanımı ve bu platformlardaki iletişim dili konusunda bir sunum yapıldı. Cumhurbaşkanı’nın ve partinin sosyal medya hesaplarının yanı sıra milletvekillerinin paylaştıkları mesajlara gelen tepkilerin doğru yönetilmesi, bu mesajlara yorum yapan vatandaşların duygularının analiz edilmesi, talep ve eleştirilere hızlı bir çözüm bulunması için yeni mekanizmaların oluşturulması gibi başlıklarda strateji hazırlanacağı belirtildi.

ÇÖZÜM İÇİN YENİ SİSTEM

Sunumda partinin iletişim teknolojilerini kullanmada ve özellikle de iletişim dili konusunda yeniliklere ihtiyacı olduğu, sosyal medyada paylaşımlara gelen yorum, eleştiri ve tepkilerin doğru analiz edilmesine yönelik farklı yöntemler geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekildi. MYK’da yapılan değerlendirmede “Önce vatandaşın memnuniyetini ve tercihlerini öğrenmek için veri toplamak, sonra bu verileri doğru analiz etmek ve ardından da doğru tavır ve politika geliştirmek gerekiyor. Sosyal medyadan verilen mesajlara yönelik vatandaştan gelen yorumlar hızlıca analiz edilerek, hangi konularda adım atılması gerektiğine yönelik karar mekanizmaları kurulmalı. Bu yorum ve değerlendirmelerden elde edilecek bilgilerle vatandaşın beklentileri ve problemlerinin çözümü için de genel merkezden bakanlıklara uzanan bir sistem kurmak gerekebilir. Hangi problem hangi bakanlığı ilgilendiriyorsa oluşturulan bu veriler ilgili bakanlıklara hızla ulaştırılarak sorunun bir an önce çözümüne katkı sağlanabilir” görüşü dile getirildi.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • adana 1 ay önce Şikayet Et
  Vatandaşın derdini anlamak için vatandaş gibi yaşamak gerek. Memur olup 10.000 tl maaş alarak asgari ücretlinin neler yaşadığın anlamak biraz mantıklı gelmiyor.
  Cevapla
 • Kamyoncu baba 1 ay önce Şikayet Et
  Süresiz ve aile yıkan NAFAKA ne oldu , insanları bırakın herkes kendi yoluna gitsin , kıyamet günü bu NAFAKA'nın hesabını nasıl vereceksiniz
  Cevapla
 • Burak 1 ay önce Şikayet Et
  Cimer'e çok önceden yapılan ihbarlar, ülke gündemine gelince ancak adım atılıyor.
  Cevapla
 • hakan 1 ay önce Şikayet Et
  bu kadar trol varken sosyal medyadan gelen taleplerin ve memnuniyetin doğruluğuna emin olmak biraz zor gibi
  Cevapla
 • Mehmet Emin 1 ay önce Şikayet Et
  Geç kalındı geç, bir zamanlar CHP parti devleti vardı şimdi yerini Ak Parti aldı sokakta hangi muhabbete kulak misafiri olsak bunlar konuşuluyor, algı operasyonu bile olsa bununla mücadele makamı iktidar, adalete hukuka ve işletilebilir kurallar ülkesine su gibi ihtiyacımız var,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 24 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka sayılarında büyük artış!
Bitcoin operasyonu! Silindirle ezdiler