BBP Genel Başkanı Destici'den Başbağlar katliamı açıklaması

BBP Genel Başkanı Destici, "Başbağlar katliamı, PKK’nın katliam ortakları TİKKO, DHKP-C ve destekçilerinin ne olduklarını ve insanlıkla ilişkilerini ortaya koyan en karakteristik örneklerden biridir" dedi.

BBP Genel Başkanı Destici'den Başbağlar katliamı açıklaması
BBP Genel Başkanı Destici'den Başbağlar katliamı açıklaması
GİRİŞ 04.07.2021 15:01 GÜNCELLEME 04.07.2021 15:57
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "PKK’nın varlığından ve eylemlerinden çıkarılması gereken ilk sonuç, PKK'nın Türkiye’ye karşı yürütülen bir savaşın taşeronu olduğudur. Başbağlar katliamı, PKK’nın katliam ortakları TİKKO, DHKP-C ve destekçilerinin ne olduklarını ve insanlıkla ilişkilerini ortaya koyan en karakteristik örneklerden biridir" dedi.

Destici, Başbağlar katliamının 28'inci yılı nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin 37 yıldır terör eylemlerine maruz kaldığını belirten BBP Genel Başkanı Destici, "37 yılda çoğu sivil 40 bin kişinin hayatına, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk milletinin 1,5 trilyon dolarına mal olan terör eylemleri, insanlık tarihinin en vahşi, en ahlaksız metotlarıyla yürütülüyor. Hepimiz biliyoruz ki bu vahşetin uluslararası güçlerin desteği olmadan sürdürülmesi mümkün değil. Hiçbir terör örgütü bir veya birden fazla istihbarat örgütünün, dolayısıyla devletin desteği olmadan varlığını devam ettiremez. Bulunduğu bölgede konumlanamaz. İhtiyacı olan para trafiğini yönetemez. Siyasi destek oluşturamaz. Gıda, silah, tıbbi malzeme başta olmak üzere hayati ihtiyaçlarını temin edip bölgeye taşıyamaz" dedi.

Terör örgütü PKK'nın Türkiye'ye karşı yürütülen bir savaşın taşeronu olduğunu belirten Destici, "Başbağlar katliamı, PKK’nın katliam ortakları TİKKO, DHKP-C ve destekçilerinin ne olduklarını ve insanlıkla ilişkilerini ortaya koyan en karakteristik örneklerden biridir. Demokrasi, insan hakları, barış maskesiyle yürütülen cinayetler, Türkiye’de yaşananların en çarpıcı özetidir ve bunların hesabını sormayı, milletimize karşı görevimiz ve sorumluluğumuz olduğunu bir an bile unutmayacağız. İçeride ve dışarıda teröre hoşgörü gösteren, görmezden gelen, gerekçe arayan, diyalog kuran, yardım eden, iş birliği yapan herkes, başta Başbağlar olmak üzere Türkiye’de işlenen cinayetlerin ortağıdır, katillerin ve canilerin tarafındadır" ifadelerini kullandı.

"Bu karanlık tablonun sorumluları ise layık oldukları cezayla er ya da geç yüzleşmek zorunda kalacaklar" diyen Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türk milleti büyük bir millettir. Başbağlar’ın hesabı bir gün muhakkak sorulacak kimsenin şüphesi olmasın. Başbağlar katliamının 28. yılında kaybettiğimiz kardeşlerimiz ve evlatlarımızla birlikte tüm şehitlerimizi, hatıralarının ve acılarının hayatımız boyunca bizimle yaşayacağını ifade ederek, rahmetle anıyorum."

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 14
 • Cafer 1 yıl önce Şikayet Et
  Pkk itlerinin katlettiği masum başbağlar vatandaşlarına zamanında devlet dahil kimse yeterince sahip çıkamadı.Aradan 28 yıl geçti hiçbir katil yakalanıp hesaba çekilemedi ve yapanın yanına kar kaldı.
  Cevapla
 • Eskişehirli 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu katliam yapanın yanına kar kalmaz önünde sonunda cezasını bulur ilahi adalet var
  Cevapla
 • Muammer 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz bu pkk köpeklerinin ilk silahlı cinayetlerinin 3 ocak 1979 da olduğunu bu millete anlatamadık. Pkk lılar APOCULAR adı altında ilk cinayetlerini,Başlarını Orhan BAKIRYAN isimli ermeni teröristin çektiği bir çete ile.3 Ocak 1979 da Diyarbakır Sağlık koleji 2 sınıf öğrencisi ÜLKÜCÜ İsmail ÖKSÜZ'Ü şehit ederek (Ruhu şad olsun İnşaallah) gerçekleştirdiler.Yani Türkiye 37 yıldır değil,43 yıldır terörle savaşıyor Sayın Başkanım.
  Cevapla
 • Haşim 1 yıl önce Şikayet Et
  Solcular teröristte olsa cenazelerine sahip çıkıyorlar.Malesef bizde o vefa yok. Adamlar bozuk davalarina sıkıca sarikiyor. Biz Hak davamıza uzak kaliyoruz. Bize dokunmayan yılan hesabı
  Cevapla
 • Erol Taştan 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah cc başbağlar baskınında Şehid olan kardeşlerimize rahmet eylesin. Katillerinide Kahhar ismi şerifi hürmetine kahru perişan etsin.
  Cevapla
 • istanbul 1 yıl önce Şikayet Et
  2 temmuzda yazan insanlar, canlar bugün neredesiniz? Başbağlar'da katledilen insan değil mi yoksa? İki yüzlüsünüz!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunanistan'dan skandal hamle: 'Silahsızlandırılmış' statüdeki adalara tatbikat yapacak
Olaylı İzmir derbisinin ardından 19 kişi tutuklandı!