CHP'li Adana Belediye Başkanı Karalar işçi ve emekçilere hakaretler savurup çark etti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, çıkardıkları işçiler için “hain ve hırsız” kelimelerini kullanması Cumhur İttifakı’nın tepkisine yol açtı. Karalar ise, tüm emekçileri kastetmediğini söyledi.

CHP'li Adana Belediye Başkanı Karalar işçi ve emekçilere hakaretler savurup çark etti
CHP'li Adana Belediye Başkanı Karalar işçi ve emekçilere hakaretler savurup çark etti
GİRİŞ 13.07.2021 10:47 GÜNCELLEME 13.07.2021 10:56
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Büyükşehir Belediye meclis toplantısında MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ, "Biz hırsız değiliz, biz hain değiliz. Bizim hainlerle, hırsızlarla işimiz olmaz. Belediyede çalışanlar hırsız değiller, belediyede çalışanlar hain değiller. Tufanbeyli'de yapmış olduğunuz konuşmanızı kınıyorum ve reddediyorum. Sizden çalışan arkadaşlarımızdan ve işten atmış olduğunuz arkadaşlardan özür dilemenizi beklerdim. Ama yapmadınız. Aslında, özür bir erdemliliktir" diye konuştu.

"ŞİDDETLE KINIYORUZ"

AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı'da, "Çalışan işçiler için hain ve hırsız damgasını yapıştırmanızı şiddetle kınıyoruz ve bunu kabul etmiyoruz. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Büyükşehir Belediyesi işçileri için söylediği akıl almaz ziyan olmaz sözler.

Çıkardığı işçiler için öyle bir algı yapıyor ki, çıkarılan her işçi için hain, hırsız damgası yapıştırılıyor, biz bunu buradan kabul etmiyoruz. Şiddetle kınıyoruz. Burada varsa hain ve hırsız hiç kimse çalışmak istemez. Bizlerde bu konuda size desteğiz. Bankamatikçi varsa çıkartın, ilan edin, suç duyurusunda bulunun dedik, yapmadınız. Her çıkarılan işçi için bu damgayı yapıştırdınız. Şimdi de hain ve hırsız damgası yapıştırmak istediniz. Varsa 3-5 kişi olabilir, ancak tüm arkadaşları, tüm emekçileri işinden edip, performansından edip, çıkarıp, üzerine aylardır, yıllardır tazminatını ödemeyip, kendilerini rezil edeceksiniz, üstelik bu damgaları vuracaksınız, bunu şiddetle kınıyoruz" dedi.

ÇARK ETTİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise bu eleştirileri şöyle cevapladı:

"Benim işçiye, emekçiye arsız, hırsız deme şansım asla olmaz. Ama bunlar var mı, var. Onlardan dolayı işten atılanlar var mı, var. Bizim dönemimizde de var, adam hurda çalmış, onu işten attık. Ben buna namuslu mu diyeyim? Ben 5 bin kişiye söylemediğimiz siz de biliyorsunuz. Halk da biliyor, bütün çalışanları kastetmediğimi herkes biliyor. Bizim 13 bin çalışanımız var, emeğiyle çalışan hangi siyasal partiden olursa olsun, hangi görüşten, hangi etnik gruptan olursa olsun asla ayırmayız. Bunlar bizim evladımız, hepsinin alınlarından öpüyoruz, ellerine sağlık" diye cevapladı.

YORUMLAR 45
 • cihan 2 yıl önce Şikayet Et
  Zeydan karalar işe kimleri aldığını açıklarsam.Soner çetin de .seninde kimleri işe aldığını biliyorum. ve seyhan belediye başkanlığndan bu tarafa hemde namuslu kisvesi takılma kimler kartcı diye çalıştırdığınız ben bizat biliyorum.azımı açtırma gariban işciyle uğraşma
  Cevapla
 • alonegreywolf 2 yıl önce Şikayet Et
  O zaman hurdayı kimler çalmışsa, kimler ne yapmışsa isim isim vereceksin. Ortaya konuşma.
  Cevapla
 • bir bilen 2 yıl önce Şikayet Et
  1000 kişilik hastanede çalışacak kişileride işten çıkarmıştır. çünkü kılıçdaroğlunun dediği gibi bir hastane yok ortada. fuar bitti kel göründü.
  Cevapla
 • vedat 2 yıl önce Şikayet Et
  13 bin çalışanın var diyorsun ,o pis işleri yapan 13 kişi bile değildir, ama sen bütününe birden aynı hakareti yapıyorsun. Sen asıl müdürlerine bak, ihalelere bak,zavallı işçinin imza yetkisi mi var ki çalsın.
  Cevapla
 • Hans 2 yıl önce Şikayet Et
  Her yer ve kez hakettigini bulur ne eksik ne fazla onun için taşa yok keder yok, sürünün hep birlikte..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'ye oy veren kadınları tasnif edince İmamoğlu'nun CHP zihniyeti ortaya çıktı
Trabzonspor, futbol tarihinin en garip gollerinden birini yedi!