AK Parti'den OHAL açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Torba yasada OHAL ile ilgili düzenlemede revizyona gidildi. Kanun teklifinde gözaltı süreleri ve kamu ihracı 3 yıl süreyle uzatılması önerisi 1 yıla indirildi." dedi.

AK Parti'den OHAL açıklaması
AK Parti'den OHAL açıklaması
GİRİŞ 16.07.2021 14:47 GÜNCELLEME 16.07.2021 15:25
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Meclis'te görüşmeleri devam eden torba yasa olarak bilinen 25 maddelik teklif hakkında bilgi veren AK Partili Turan, "Köy korucuların maaşlarının düzenlenmesinden depremde zarar gören vatandaşlarımıza kadar birçok maddeyi bulabiliriz. Muhalefetin yoğun ithamlarına maruz kalan 'OHAL' diye değerlendirilen 3 madde vardı. Biz 2002'de iktidara geldiğimizde bölgesel OHAL'i kaldıran bir partiyiz. FETÖ ile mücadele kapsamında OHAL ilanından sonra ilk fırsatta kaldırmış bir partiyiz. Terörle mücadele dahil tüm mücadeleyi kanunlar çerçevesinde, hukuk çerçevesinde yapmayı prensip edinen bir partiyiz. OHAL'in bir gereklilik olduğunu, çok sinsi bir örgütle karşı karşıya kaldığımızı, mahrem imamların ifadeleriyle yeni açılımlar yapıldığını görüyoruz" ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan

"1 YILA İNDİRİYORUZ"

Muhalefetin "OHAL yetkisi" diye tepki gösterdiği maddelerin tekrar görüşüldüğünü söyleyen Bülent Turan, "Biz OHAL'i isteyen bir parti değiliz. Biz terör örgütlerini yok etmek isteyen bir partiyiz. TMSF'nin kayyum yetkilerinin, tutukluluk süreleri ve kamu ihraçlarının 3 yıl uzatılması gündemdeydi. Tekrar görüştük tartıştık, tüm taraflarla anlaşarak TMSF'nin kayyum yetkileri 3 yıl uzamak durumunda ancak gözaltı sürelerini 1 yıla ve kamu personeli ihracını 1 yıl olarak revize ediyoruz" dedi.

Turan şunları söyledi:

"Muhalefet AK Parti seçime OHAL ile gitmek istiyor dedi, AK Parti OHAL'i sevdi dedi. Türkiye'nin terörle mücadelesi var biz bu yüzden getirdik. Ama daha somut iş yaparak 1 yılda bitirilmesini istiyoruz. 1 yıl sonra tekrar görüşülür. Bu muhalefetin anlamsız ve gereksiz tartışmasını ortadan kaldırıyor. Bir derdimiz var, bu sinsi FETÖ örgütünün tek mensubu kalmadan çalışmaya devam etmek. Askeriye ve emniyetimizin temizlenmesi için bunu görev biliyoruz."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 14
 • Murat 3 ay önce Şikayet Et
  Nafaka ödeyenler, genç evlilikten hapis yatanlarda mevcud kanunlarin değişmesini bekliyor........ Hemde yıllardır.
  Cevapla
 • M terz 3 ay önce Şikayet Et
  Tapulu yerlerin hazine arazisi diye kaç yıldır mahkeme kapılarında dolaşıyoruz. İstanbul Şile lütfen bu olayı çözünüz Şileler olarak çok maduruz.hiç bir şey yapamıyoruz.Duyun bu milletin sesini.Orman açıp 2b geçirip tapu alanlar var bizler tapulu yerlerimizi kullanmak istiyoruz.
  Cevapla
 • Cem cengiz ato 3 ay önce Şikayet Et
  Gazi olduk 15 temmuzda her bizi maaş alıyor biliyor Türkiye de gazi kimligi olup maaş almayan gazi tek 15 temmuz gazi leridir bu yanlıştan bir an önce dönün anayasanın 10 ve 61 maddesi devlet şehit dul yetim ve gazilerini korur bu nasıl koruma hiç maaşız gazi olurmu
  Cevapla
 • ESK TANER 3 ay önce Şikayet Et
  KARŞILIKSIZ ÇEK İÇİN VERİLEN HAPİS CEZASINI KALDIRIN BİR İŞE GİREMİYOR BİR İŞ YAPAMIYORUZ ERTELEME ÇARE OLMUYOR ÇEK HAPSİNİ KALDIRIN ÇALIŞIP BORCUMUZU ÖDEYELİM.KALDIRMAZSANIZ BARI SENET İÇİNDE ÇEK HAPSİ OLSUN BİZE ALACAĞIMIZI TAHSİL edip borcumuzu ödeyelim
  Cevapla
 • Koray yavuz 3 ay önce Şikayet Et
  Yorum çok dogruda kime anlatacaksın, ancak bu sıkıntıyı çeken bilir, Allah c.c.yardımcımız olsun.
  Cevapla
 • Duran 3 ay önce Şikayet Et
  İnsan hakları eylem planı 6. Madde varmı bir çalışma acaba
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TB-2'nin yeni alıcısı Kırgızistan oldu
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum