AK Partili Mahir Ünal'dan erken seçim çağrılarına yanıt

Muhalefetin erken seçim çağrılarını değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, ''Erken seçim söz konusu değil" diyerek seçimlerin zamanında yani Haziran 2023'te yapılacağını söyledi.

AK Partili Mahir Ünal'dan erken seçim çağrılarına yanıt
AK Partili Mahir Ünal'dan erken seçim çağrılarına yanıt
GİRİŞ 17.07.2021 16:09 GÜNCELLEME 17.07.2021 16:11
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Muhalefetin erken seçim çağrılarına ilişkin konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, erken seçimin söz konusu olmadığını ve seçimlerin zamanında Haziran 2023'te yapılacağını belirtti.

DHA'ya konuşan Mahir Ünal'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"ERKEN SEÇİM BEKLENTİSİ YANLIŞ"

''Cumhurbaşkanımız her seferinde altını çizerek seçimin Haziran 2023’te zamanında yapılacağını ifade ediyor. Şimdi AK Parti’nin sahada faaliyetleri üzerinden erken seçim iddiası son derece yanlış. Çünkü; AK Parti seçimden seçime sahada olan bir siyasi hareket değil. AK Parti sürekli olarak halkla ilişki içerisinde olan, seçmeniyle ilişki içerisinde olan, gençlik kollarıyla, kadın kollarıyla, ana kademesiyle sürekli sahada olan bir siyasi hareket. Dolayısıyla AK Parti’nin saha çalışmaları üzerinden bir erken seçim beklentisi son derece yanlış.

''TÜRKİYE'DE ERKEN SEÇİM SÖZ KONUSU DEĞİL''

AK Parti’nin 19 yıldan beri iktidarda olmasının temel sebebi, son derece dinamik canlı bir teşkilat yapısı ve saha çalışmasının olması. Muhalefetin, erken seçim söyleminin genel sebebi maalesef, Türkiye’nin her şeyden çok ihtiyaç duyduğu güven ve istikrar ortamı. Hele hele pandemiyle beraber bütün dünyada ortaya çıkan istikrar ve güven ihtiyacını erken seçim tartışmaları üzerinden adeta baltalamak. Yoksa Türkiye’de erken seçim söz konusu değil.''

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
mahir ünal
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • C.Türk 1 ay önce Şikayet Et
    Yahu bu Zillet ittifakı ne laf anlamaz insanlar zaten şu an Seçim Var dense Hazırlanması en az 1 sene sürer!. Zaten seçimede 1,5 sene var ..... Allah Akıl versin?. :)
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe Almanya'dan puanla döndü!
18 ayda yüzde 950 artış! (16 Eylül 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)