Başkan Erdoğan'dan 'Kıbrıs Türk Devleti' mesajı

Başkan Erdoğan, "Kıbrıs Türk Devleti'nin en kısa zamanda geniş bir tanınırlığa sahip olması için her türlü gayreti sergileyeceğiz." açıklamasında bulundu.

GİRİŞ 21.07.2021 14:03 GÜNCELLEME 21.07.2021 14:58
Bu Habere 63 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti teşkilatları ile video konferansla bayramlaşma programında konuştu. Erdoğan, "Kıbrıs Türk Devleti'nin en kısa zamanda geniş bir tanınırlığa sahip olması için her türlü gayreti sergileyeceğiz." dedi.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Türkiye henüz yeni varyantların pençesine düşmüş değil. Ek tedbirlere gerek kalmadan atlatacağız. Salgın çeşitli ülkelerde yeni varyantlarla yükselişe geçse de Türkiye henüz bu tehdidin pençesine düşmüş değildir.

Aşılamayı yaygınlaştırarak temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyarak bu dalgayı ilave kısıtlamalara gerek kalmaksızın geride bırakacağımıza inanıyorum.

KIBRIS TÜRKLERİNİN TEK TALEBİ!

Artık Kıbrıs Türklerinin tek talebi egemen devlet statülerinin tanınmasıdır. Kısır döngüyü sürdürmek için nedenimiz kalmamıştır. Artık bizim için Kuzey ve Güney Kıbrıs diye bir olay kalmamıştır.

KIBRIS'TA İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM

Dün ve önceki gün arife gününden başlayıp bayram günü akşam saatlerine kadar Kıbrıs'ta icra ettiğimiz program pek çok bakımdan önemliydi. Artık Kıbrıs Türklerinin uluslararası görüşmelerde masadaki tek talebi egemen devlet statülerinin tanınmasıdır. Bunun dışındaki tüm teklifler geçerliliğini yitirmiştir.

KIBRIS TÜRK DEVLETİ MESAJI

Kıbrıs Türk Devleti'nin en kısa zamanda geniş bir tanınırlığa sahip olması için her türlü gayreti sergileyeceğiz. Yakında bunun somut gelişmelerini görmeye başlayacağız. Ada'daki 2 günlük temaslarımız sırasında Kıbrıslı kardeşlerimizi bu konuda kararlı gördük.

Ülkemizi 19 yıldır sürdürdüğü, yeni bir safhasına geçmeye hazırlandığı demokrasi ve kalkınma hattından çıkarmak için uğraşanlar son viraja girdiklerinin farkındadır."

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 63
 • vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  12 ada meis ve onun gibi adalar. mutlaka.bize gecmeli ve gececektir. Allahin izniyle
  Cevapla
 • HASANAĞA 1 yıl önce Şikayet Et
  Ve hatta kıbrıs imi bile değişse ne olur . mesala tek isim olarak anılsa .
  Cevapla
 • mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  ilhak edip geçelim sonrasını onlar düşünsün
  Cevapla
 • Misak-I Milli 1 yıl önce Şikayet Et
  Osmanlı'dan gelen kan hakkıyla Kıbrısın, Adalar Denizi'nin ve Batı Trakya'nın tamamı Türkiye'ye aittir. İngiliz-İtalyan oyunlarıyla savaşmadan topraklarımıza çöküp Müslüman halka soykırım yapan işgalci Yunan ve Rum çeteleri topraklarımızdan ilk fırsatta kovulmalıdır...
  Cevapla
 • hlt01 1 yıl önce Şikayet Et
  ahh keşke ölürüm bu uğurda
  Cevapla
 • hasan doğru 1 yıl önce Şikayet Et
  tişört kalite
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son seçim anketinde fark açıldı! Hepsini geride bıraktı...
İstanbul'a kar fırtınası geliyor! Vorteks oluşacak...Okullarda tatil beklentisi...