Başkan Erdoğan afet bölgesinde yaraları saracak müjdeleri açıkladı!

Başkan Erdoğan, sel felaketinin gerçekleştiği Rize'de önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "İlk etapta Rize genelinde 15 Temmuz'daki sel felaketinden etkilenen ve afet riski altındaki yapılar için toplam 550 konut inşa edeceğiz." dedi.

GİRİŞ 23.07.2021 13:52 GÜNCELLEME 23.07.2021 15:06
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sel felaketinin gerçekleştiği Rize'de önemli açıklamalarda bulundu.. Erdoğan, "İlk etapta Rize genelinde 15 Temmuz'daki sel felaketinden etkilenen ve afet riski altındaki yapılar için toplam 550 konut inşa edeceğiz." açıklamasında bulundu.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Sözlerimin hemen başında mübarek Kurban Bayramı'nızı tebrik ediyorum. Bugün tabi iki bayramı bir arada kutluyoruz aynı zamanda cuma. Hem Rizeli hem Artvinli kardeşlerimiz hem de biz bölgemizde yaşanan afetler nedeniyle buruk bir bayram geçiriyoruz. İlçemizde maddi hasarlar oluştu.

"2 VATANDAŞA ULAŞMAK İÇİN YOĞUN ÇABA GÖSTERİLİYOR"

Geçen hafta meydana gelen sel felaketi ise Rize'mizin genelinde çok ciddi tahribata yol açtı. Sele kapılan 8 vatandaşımız kaybolurken 5 vatandaşımız da yaralandı. Kaybolan vatandaşlarımızın 6'sının cenazesine ulaşılırken 2 vatandaşımıza ulaşmak için yoğun çaba gösteriliyor.

Bakan Karaismailoğlu Erdoğan'ı sel felaketi konusunda böyle bilgilendirdi

"DEVLETİN TÜM İMKANLARINI SEFERBER ETTİK"

Bugüne kadar sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmlet aile ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Artvin Arhavi'deki kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Afet haberini aldığımız andan itibaren devletin tüm imkanlarını seferber ettik.

KAPANAN YOLLARIN TAMAMI AÇILDI

Şu ana kadar 328'i arama kurtarma olmak üzere 2860 personel ve 705 araç görev yapmıştır. Afetten kapanan 426 yolun hemen tamamı ulaşıma açılmıştır. Afet bölgesinin tamamına su verilmekte olup, içme suyunda, enerjide, haberleşmede, iletişimde herhangi bir sıkıntı yoktur. Rize'de taşkın riski altında 665 yapı tespit edildi. Bu bölgenin boşaltılması sağlanırken, yaraların sarılması için projelerimizi devreye alıyoruz.

Başkan Erdoğan eliyle işaret ederek sitem etti: Ne olur yapmayın artık

KONUT MÜJDESİ

İlk etapta Rize genelinde 15 Temmuz'daki sel felaketinden etkilenen ve afet riski altındaki yapılar için toplam 550 konut inşa edeceğiz.

Rize merkez, Çayeli, Güneysu ile 119 köyde binaların hasar tespitleri 50 ayrı ekip ile 7/24 esasına göre çalışılarak iki gün içinde tamamlanmıştır. 

ACİL İHTİYAÇLAR İÇİN 18 MİLYON LİRA 

Erdoğan, Rize'de afetzedelere, kira, taşınma ve diğer yardımların yapıldığını, acil ihtiyaçlar için tahsis edilen 18 milyon liranın 3 milyon lirasının ulaştırıldığını bildirdi. Geçmişteki iyi örneklerin rehberliğinde, acı tecrübelerden ders çıkartarak, artık kendimize yeni bir yol çizmemiz gerektiğine inanıyorum."

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • Mizah 2 ay önce Şikayet Et
  İstanbul'da kısa mesafeli yollar bile paralı işe gidip gelmek fahiş fiyat , Rize de yıkılan kaçak evleri devlet yapıyor. Adam yarın başına , derenin ortasına bina yapmış yıkılsın diye. Elektriği gelmiş suyu gelmiş. Adalet mi bu ?
  Cevapla
 • abbas kamil 2 ay önce Şikayet Et
  nasıl dask poliçesi varsa sel içinde ayrı poliçe olmalı dere yatağına apartmanlar yapıp herşeyi devletten beklememeli
  Cevapla
 • Can 2 ay önce Şikayet Et
  Belediye izin veriyorsa, hesabı onlara da sorulmalı
  Cevapla
 • MK ASKERLERİ 2 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkeye Büyük komutan ATATÜRKten sonra gelmiş ve ülkesi için gece gündüz çalışan büyük lider RT Erdoğan
  Cevapla
 • Yusufelili 2 ay önce Şikayet Et
  Reis gidince çok arayacağız. Allah başımızdan eksik etmesin.
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Rize ilinde kentsel dönüşüm yapılmalı, alt yapı sel ve heyelanlara karşı yeniden yapılmalı, konutlarda buna göre yeniden yapılmalıdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ankara ziyareti sonrası Taliban'dan son dakika Türkiye açıklaması
Yolcu otobüsü 150 metreden dereye uçtu! Ölü ve yaralılar var