AK Parti'den sert cevap: Tümüyle reddediyoruz!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kıbrıs ziyaretini eleştiren açıklamalara sosyal medya hesabından sert cevap verdi.

AK Parti'den sert cevap: Tümüyle reddediyoruz!
AK Parti'den sert cevap: Tümüyle reddediyoruz!
GİRİŞ 24.07.2021 09:55 GÜNCELLEME 24.07.2021 10:52
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İşte Ömer Çelik'in konuyla ilgili paylaşımları:

Cumhurbaşkanımız son KKTC ziyaretinde Kıbrıs Türkü’nün hak ve menfaatlerini bir kez daha güçlü şekilde savundu. Cumhurbaşkanımızın adadaki gerçeklere ve hukuka uygun açıklamalarına karşı bazı ülkeler açıklamalar yaptı. Bu ülkelerin hukuksuz açıklamalarını tümüyle reddediyoruz.

Cumhurbaşkanımız, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’la beraber KKTC’nin Maraş bölgesinin açılmasına dair güçlü ve hukuka uygun mesajlar verdi. Buna karşı çıkan ülkelerin söyledikleri hukuka uygun değildir; sadece Rum-Yunan propagandasına dayanmaktadır.

'ASILSIZ İDDİALARA DAYANMAKTADIR'

KKTC’nin Maraş açılımının ikinci aşamasına dair BMGK Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayı tümüyle reddediyoruz. Bu açıklama Rum-Yunan ikilisinin asılsız iddialarına dayanmaktadır.

Maraş, açılmadığı ve askeri bölge ilan edildiği haliyle de KKTC toprağıdır. Maraş’a dair yürütülen açılım, mülkiyet haklarına saygı çerçevesinde yürütülmektedir ve uluslararası hukuka uygundur.

BMGK kararları, mülkiyet haklarını ve egemenlik haklarını ihlal edemez. Gelinen noktada sahadaki gerçekliğin gözardı edilmesi sürdürülemez hale gelmiştir. Maraş’ta mağduriyetlerin giderilmesi gereklidir. Ada gerçeklerine ve hukuka uygundur.

'HAKSIZLIKLARA SON VERİLMEDİLİR'

Uluslararası toplum adadaki gerçeklikle yüzleşmeli, Türk tarafının iyi niyetine rağmen Rum tarafının tutumu nedeniyle iki kesimli federal çözümün artık seçenek olmadığını görmelidir. KKTC’ye yönelik haksızlıklara son verilmelidir.

KKTC’nin sunduğu yapıcı ve gerçekçi öneriyi destekliyoruz. Kıbrıs meselesine dair yegane adil ve kalıcı çözümün Türk halkının eşit egemenliği ve statüsüne dayalı bu çözüm olduğuna inanıyoruz. KKTC vardır ve var olacaktır.

YORUMLAR 1
  • Nefer 1 ay önce Şikayet Et
    BM Güvenlik konseyinde ABD , Ingilterde ,Fransa ,Rusya ve Çin var. Kıbrıs konusunda adaletli bir karar verme imkanı yoktur. Zaten ABD , ingiltere ve fransa doğrudan rum ve yunanlıları desteklemektedir. Bu sebeple konu BM genel kurulunda etraflıca konuşulmadikca... BM nin ne dediğinin bir önemi yoktur.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Utanç anıtı dikelim - 17 Eylül günün gazete manşetleri
Bahçeli'den açıklama: Milletimiz bıkmış usanmıştır! Be hey utanmazlar...