Kara Harp Okulu'nda mezuniyet töreni! Başkan Erdoğan'dan önemli mesajlar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'ne katıldı.

 Kara Harp Okulu'nda mezuniyet töreni! Başkan Erdoğan'dan önemli mesajlar
Kara Harp Okulu'nda mezuniyet töreni! Başkan Erdoğan'dan önemli mesajlar
GİRİŞ 30.08.2021 17:26 GÜNCELLEME 30.08.2021 19:11
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'ne katıldı. 

Başkan Erdoğan, "Genç teğmenlerimizle birlikte yarınlara yürüyoruz. Libya'da Karabağ'da yürüyoruz." açıklamasında bulundu.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"30 Ağustos zaferi milli mücadelenin dönüm noktasıdır. Bugün mezun olan Türk ve misafir olan öğrencilerimizin hepsini tebrik ediyorum.

Ülkemiz bundan 5 yıl önce tarihimizin en alçak en hain darbe girişimine şahit olmuştur. Ordumuzun içindeki bir grup FETÖ ihanet çetesi mensubunun başlattığı 15 Temmuz darbe girişimini, milletimizle beraber günün ilk ışıklarıyla birlikte kati şekilde başarısızlığa uğrattık. Bu şanlı mücadelede 183 vatandaşımız ve 63 polisimizle birlikte 5 askerimizi de şehit verdik. Aynı şekilde FETÖ’cülere karşı çarpışan 43 askerimiz de gazilikle şereflendi. Darbe girişiminin ardından FETÖ ihanet çetesiyle irtibatı olan yaklaşık 21 bin TSK mensubunun ordumuzla ilişiğini kestik.

Darbe girişimine bilfiil katılan veya örgütle iltisaklı 4 bin 723 ordu mensubu halen cezaevinde bulunmaktadır. Bu darbe girişiminin ardından TSK'da, eğitim kurumlarını da içeren kapsamlı bir reform gerçekleştirdik. Darbe zihniyetinin kirlettiği askeri okulların tamamını kapattık. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu personeli yetiştiren harp okullarını, yüksek okulları, enstitüleri, Milli Savunma Üniversitemizin bünyesinde tekrar kurduk. Askeri eğitimi üniversitemizde tek çatı altında toplayarak kurumsal bütünlüğü sağladık.

Milli Savunma Üniversitemizin faaliyete geçtiğinde birinci sınıfta eğitime başlayan öğrencilerimiz, hamdolsun işte bugün mezun oldu. Biz bugün bu reformu yaptığımızda birileri Türk ordusunun damarını kesiyorsunuz diyerek tezvirat peşinde koşuyordu. Bugün görüyoruz ki bırakınız Türk ordusunun damarlarının kesilmesini, artık çok daha güçlü, çok daha kabiliyetli, çok daha donanımlı bir askeri eğitim öğretim sistemine sahibiz. Müfredatından araç gerecine kadar her alanda çağın ihtiyaçlarına göre askeri personel yetiştiren bir eğitim öğretim kurumumuz var.

Mesela Milli Savunma Üniversitemizin kuruluşuyla birlikte öğrencilerimiz, İngilizce yanında Fransızca, Rusça, Farsça, Arapça ve bu yıldan itibaren Yunanca hazırlık eğitimi almaya başladılar. Sonuçta ortaya şu rakamlarla da teyit olacağı üzere gerçekten hepimizin iftihar etmesi gereken bir başarı öyküsü çıktı. İlk etapta ara sınıflara öğrenci alım yoluyla TSK'nın personel temininde herhangi bir kesintiye meydan verilmemiştir. Bu yıl itibarıyla da tüm sınıflar, üniversitemizde eğitimlerini tamamlamaya başlamıştır.

"15 TEMMUZ'DAKİ KAYIPLARIMIZI TELAFİ ETTİK"

Milli Savunma Üniversitemiz, 2020-2021 eğitim öğretim yılında 15 bin 501’i Türk, 947’si 20 ayrı ülkeden misafir olmak üzere toplam 16 bin 448 öğrenci ve kursiyere eğitim öğretim vermiştir. Bugüne kadar üniversitesi verdiği mezun sayısı misafirlerle birlikte 23 bin 433’ü bulmuştur. Bir başka ifadeyle sayı bakımından 15 Temmuz’daki kayıplarımızı fazlasıyla telafi etmiş durumdayız.

Bugün ordumuzda üsteğmen, teğmen, astsubay kadrolarında binlerce Milli Savunma Üniversitesi mezunu görev yapmaktadır. Salgın döneminde yüz yüze eğitime ara vermeyen, gece gündüz programını uygulayarak faaliyetlerini sürdüren tek eğitim kurumu Milli Savunma Üniversitemizdir.

"GENÇ TEĞMENLERİMİZLE BİRLİKTE YARINLARA YÜRÜYORUZ" 

Bu genç teğmenlerimizle birlikte yarınlara yürüyoruz. Libya'da Karabağ'da yürüyoruz.

Her şerde bir hayır vardır. 15 Temmuz sonrası pek çok kritik kurumda benzer süreçleri işleterek egemenliğimizi tahsis ettik. Görüyorsunuz İHA'larımız SİHA'larımız TİHA'larımız semalarımızda uçuyor. Bunları biz yapıyor, birilerinden dilenmiyoruz. 

"MAĞDURLARA SIRTIMIZI DÖNMEYECEĞİZ"

Tüm bunları yaparken, mağdurlara da sırtımızı dönmeyeceğiz. Her kim sizin burada ne işiniz var diyorsa, ark niyetlidir, kötü niyetlidir. Şartlar bazen gönlünüzdekini tam olarak yapmanıza imkan vermeyebilir. Ama ilk fırsatta tahimizin ve medeniyetimizin bize yüklediği sorumluluğu yerine getirmekten kaçınmayız. Önümüzde mazlumların duası, kahraman ordumuzun gücü olduğu sürece hiçbir mücadeleden kaçmayız.

Kara Harp Okulu'ndan mezun olanları bir kez daha tebrik ediyorum. Hepinize sevgilerimi saygılarımı sunuyorum, kalın sağlıcakla."

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 21
 • Ak gönüller 1 ay önce Şikayet Et
  Kamu kurumlarında aşırı şekilde akp ye gönül verenlere kriptolar tarafından baskı ve yıldırma var. 2023 de iktidarın değişeceğini söyleyip.Propaganda yapıyorlar. Tüm kamu kurumlarındaki bürokrasi uyarılmalı ve denetlenmeli.
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Devlete bağlılık önemli
  Cevapla
 • Güçlü Türkiye 1 ay önce Şikayet Et
  İmam Hatipe çevrilmeli bu okullar.
  Cevapla
 • Byd 1 ay önce Şikayet Et
  Kriptolara dikkat....! Sadece fetö değil tüm kriptolara dikkat et ek lazım.
  Cevapla
 • ARZ-I HAL 1 ay önce Şikayet Et
  Reisim askeriyeden çoğu temizlendi belki ama sizin mezun olduğunuz İSTANBUL İHL başta olmak üzere çoğu proje okulunda bunlar pusuda bekliyor.İSTANBUL KIZ İHL de dahil,başı örtülü hanim hocalar da dahil FETÖCÜ'den geçilmiyor vesselam.Hani bir zamanlar İHL için Refah partisinin arka bahçesi deniyordu ya, hocalar seçime katilsa REİS kaybeder!!!Sevinin MİLLET ittifaki İHL'ler size çalişiyor!!!
  Cevapla
 • Sultan Alparslan 1 ay önce Şikayet Et
  Hala hain fetöye çalışanlara lanet olsun. Akıl ve izan yok onlarda.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe - Antwerp! CANLI
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 284 milyar TL'lik yatırım yapıldı