Bahçeli'den Akşener'e İmamoğlu tepkisi: Korkunç, kahredici bir seviyesizlik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İP Genel Başkanı Meral Akşener'in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yan yana gelmesi ve İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmet'e benzetmesine çok sert tepki gösterdi.

Bahçeli'den Akşener'e İmamoğlu tepkisi: Korkunç, kahredici bir seviyesizlik
Bahçeli'den Akşener'e İmamoğlu tepkisi: Korkunç, kahredici bir seviyesizlik
GİRİŞ 01.09.2021 15:14 GÜNCELLEME 01.09.2021 15:40
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı için aday yarışına girdiklerini ve bunun için boy gösterme çabasında olduklarını dile getiren Bahçeli, Meral Akşener, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'na çok sert çıktı. Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

AKŞENER'İN 'FATİH' BENZETMESİ

Siyasi gündemi meşgul eden sadece seçim sistemi ve barajın ne olacağı değil, zillet ittifakının siyasi düşkünlüğü, bu zihniyetin üslubuna ambargo koyan tehlikeli kirliliktir.

İP Başkanı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nı rahmetle andığımız kutlu hünkarımız Fatih’e benzetmesi, bu şahsı ikinci Fatih diye tarif etmesi, buna karşılık oy vermeyen milyonlarca vatandaşımızı Bizans ve haçlı diye yaftalaması korkunç ve kahredici bir seviyesizlik, duvarlara zulüm 1453’de başladı yazan soysuzlara ikramdır.

Siyasi eğilim ve gönül verdiği partisi ne olursa olsun hiçbir vatandaşımız böylesi bir izansız ve itibarsız dile müstahak olamayacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde rant, ihale ve çıkar ittifakı kuranlar taksit taksit diyet ödeme kuyruğuna girmişlerdir.

"CHP GENEL BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNA KİMİ LAYIK GÖRDÜĞÜNÜ AÇIK ETTİ"

Bir başka husus da şudur: İmamoğlu’ndan Fatih çıkarmak için kendini paralayan, tellere tutunduğu gibi bu şahsa da tutunan İP Başkanı, CHP Genel Başkanlığı koltuğuna esasen kimi layık gördüğünü de açık etmiştir. Bundan sonrası kuşkusuz Kılıçdaroğlu’nun meselesidir.

Cumhurbaşkanı adaylığı etrafında süren rekabet anlaşılan gittikçe kızışmış; taraflar, talipler öne çıkmak, loş sahne ışıklarının altında tek kalmak için kıyasıya çatışmaya başlamışlardır.

Zillet ittifakının ne yapacağı, kimi aday göstereceği ilgi ve merak sahamız dışındadır.

Onlar birbirine çelme takmak için uğraşırken, eşanlı olarak Türkiye’yi de çelmelemek, önünü kesmek için mücadele halinde oldukları görülmektedir.
Bilinmelidir ki, Türk milleti ucuz işporta siyaset taktiklerine, Türkiye düşmanlarına maşalık ve muhiplik yapan siyasi çürümüşlere müsaade etmeyecektir.
Türk Cumhuriyetlerinin bağımsızlıklarının kazanmasının 30’uncu yıl dönümünde, uyanan Orta Asya ruhu Türkiye’ye tarihi fırsatlar sunarken, yadsınamayacak sorumluluklar da yüklemektedir.

Bu şuurla gelecek hem batının hem de doğunun kucaklanmasıyla çok daha parlak, çok daha güven verici bir seviyeye çıkacaktır.

Aynı anda hem Ortadoğu’da, hem de Orta Asya’da Türkiye çekim gücü, ağırlık merkezi, mihenk taşı, istikrar abidesi, gönülleri ve hedefleri kaynaştıran irade burcu halinde yükselirken, kendi iç çekişmelerine kapılan zillet ittifakının milli yürüyüşü gölgelemesi söz konusu olamayacaktır.

CHP VE İP'E REST

Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’den medet umması, KHK mağdurları üzerine politika inşası, PKK’nın dümen suyuna girmesi, İP’in bir nevi bölücülük açılımı olan vicdan kardeşliği safsatası sonuçsuz kalacak, bu siyaset bezirganlarının ademe mahkumiyetini hızlandıracaktır.

Geleceğin rotasını Cumhur İttifakı çizecektir.

Geleceğin süper gücü Türkiye olacaktır.

Muzaffer geçmişimiz ümitlerle beslediğimiz aydınlık gelecek ülküleriyle eklemlenecek, hatta perçinlenecek; 2023’de bir Türk destanı yazılacak, Türkiye’yi hiç kimse tutamayacaktır.

Bu kararlılık, bu duruş, bu inanç büyük Türk milletinin sözüdür, özüdür, özlemidir, yerine getirme görevi de Cumhur İttifakı’nın ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin üzerinedir.

ETİKETLER
imamoğlu
YAZDIR
YORUMLAR 24
 • gardaş 3 ay önce Şikayet Et
  bunlar rühyasında gördüklerini gerçek sanıyorlar .şaşmışlar allah bunları islah etsin diyicem ama islah olmazlar.elin gavurundan bu devlete ne hayır gelir.
  Cevapla
 • Enver Miral 3 ay önce Şikayet Et
  İkisi de fetö kadrosundan olan finolar bir birini övüyor oluşuna çok da şaşmamak lazım.
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Akşener siyasetten çekilmeli.Çünkü zırvalamaya başladı!?...
  Cevapla
 • sözün özü 3 ay önce Şikayet Et
  Sayın Devlet Bahçeli, o kadar büyük bir devlet adamısınki, keşke Cumhurbaşkanı sen olsan hakkındır, o kadar kritik kararlar aldınki, helal olsun sana Allah uzun ömürler versin büyük insan..
  Cevapla
 • Birisii 3 ay önce Şikayet Et
  Bunların konuşmalarına ve yaptıklarına baktığımız zaman ortaya şu iki kelime çıkıyor: Ne milli nede yerli değiller.
  Cevapla
 • Sema Eken00507 3 ay önce Şikayet Et
  Birisini önce beğendim. Yanlışlıkla şikayet et elim değdi. Özür dilerim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye oyun kurucu oluyor! Dışa bağımlılık bitecek, 8 milyar dolar kasasında kalacak
Kum fırtınası çıktı! Yol trafiğe kapatıldı