Son dakika: AK Parti'den çarpıcı muhalefet raporu! Oyun bozuldu, plan deşifre oldu

AK Parti'nin son gündem analizi raporunda çarpıcı analizde, CHP ve İYİ Parti başta olmak üzere muhalefet partilerinin topluma ayrımcılık ve nefret aşılama peşinde olduğu kaydedildi.

Son dakika: AK Parti'den çarpıcı muhalefet raporu! Oyun bozuldu, plan deşifre oldu
Son dakika: AK Parti'den çarpıcı muhalefet raporu! Oyun bozuldu, plan deşifre oldu
GİRİŞ 05.09.2021 07:58 GÜNCELLEME 05.09.2021 08:01
Bu Habere 80 Yorum Yapılmış

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kendisinden yardım isteyen tesettürlü bir kadına yönelik ahlaksız tutumuyla yeniden başlayan postmodern tesettür karşıtlığı ve İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmet'le eş tutan çirkin benzetmesi paralelinde muhalefetin ayrıştırıcı dilini masaya yatıran AK Parti gündem analizi raporunda şu değerlendirmelere yer verdi.

ÇİRKİN BENZETME VE MUHALEFETİN AYRIŞTIRICI DİLİ

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Zafer Bayramı kutlamalarında CHP'li İBB Başkanı İmamoğlu'nun Fatih Sultan Mehmet gibi İstanbul'u Bizans'tan aldığını söylemiş, AK Parti seçmenine ve AK Parti'ye yönelik "Bizans", "haçlı" gibi benzetmelerde bulunmuştur. 30 Ağustos Zafer Bayramı milletimizin birlik ve beraberlik ruhunu, vatan toprağına yapılan işgal saldırısına karşı milletimizin kenetlenerek kazandığı bir zaferi temsil etmektedir.

Millet olmanın böylesine anlam kazandığı bir günde dahi siyasi çıkarları gözetmek adına AK Parti'yi ve AK Parti seçmenini Bizans'a benzetmek, siyasi bir gafın ötesinde bilinçaltında yatan nefretin göstergesi olmuştur. Daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Eski İsrail Başbakan'ı Netanyahu'ya benzeterek halkın büyük tepkisine neden olan Meral Akşener, bu açıklamasıyla temel toplumsal değerleri gözetmekten uzakta bir siyasi anlayışa ve karaktere sahip olduğunu ortaya koymuştur.

AYRIMCI SÖYLEMLERİ BİZZAT KENDİLERİ KULLANIYOR

Gün aşırı üretilen yalan ve iftira içerikler ile bu gibi ahlâk dışı açıklamalar, sürekli olarak AK Parti hükümetinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi dilinin ayrıştırıcı olduğuna yönelik iftiralarda bulunan muhalefetin, ayrıştırıcı söylemleri esas olarak bizzat kendisinin kullandığını bir kez daha ispat etmiştir.

MUHALEFETİN POSTMODERN TESETTÜR KARŞITLIĞI

AK Parti iktidarı döneminde kaldırılan başörtüsü/tesettür yasaklarının son derece çağ dışı, ilkel, faşist bir uygulama olduğu gerçeği, günümüzde toplumun çoğunluğu tarafından kabul görmektedir.

Eski Türkiye'nin vesayet destekçisi, şimdilerin ise "özgürlükçü" partileri olduğu iddiasındaki muhalefet partileri, bu gerçeği topluma yakınlaşabilmek adına zaruri olarak kabullenmek zorunda kalmışlardır. Ancak zaman zaman yaşanan bazı olaylar, muhalefetin, özellikle de CHP'nin arkaik zihniyetini ele verir niteliktedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde, Kara Harp Okulu tarihinin ilk başörtülü subayı olan Teğmen Müberra Öztürk de mezunlar arasındaki yerini almıştır. Eski Türkiye'de kendi çocuklarının yemin veya mezuniyet törenleri için kışlaya girmesi engellenen başörtülü anneler, artık kendi kızlarının başörtülü olarak subay olabilmesine şahitlik edebilmektedir.

Yaşanan bu gelişmeye karşı özellikle sosyal medya üzerinden gösterilen birtakım tepkiler, muhalif cenahtaki postmodern karşıtlığı tekrar göz önüne serir niteliktedir. Bazı paylaşımlarda açıktan sergilenen başörtüsü karşıtı radikal söylemler, birçok paylaşımda ise yerini "o kıyafetle asker olması doğru değil" gibi söylemlere bırakmıştır.

KAYNAK: SABAH
ETİKETLER
iyi parti
YAZDIR
YORUMLAR 80
 • Feramus Kayıran 1 ay önce Şikayet Et
  Muhalefetin derdi ülkyi harap etmek IMF ye ve diş güçlere teslim etmek harp sanayini durdurmak HDP aracılığıyla belediyelerde oldugu gibi bütün devlet kurumlarına yerleştirmek Türkiye'yi bölmek say sayabildiğin kadar
  Cevapla
 • Savunan 1 ay önce Şikayet Et
  Vergi almayip kime yüklenecek meçhul...
  Cevapla
 • Emree 1 ay önce Şikayet Et
  Bu halk nankör maalesef seçimlerde millet ittifakı kazancak
  Cevapla
 • Latif esen 1 ay önce Şikayet Et
  Kul hakkı yiyenlere OY MOY YOK #EYT
  Cevapla
 • Yavuz Sultan Selim 1 ay önce Şikayet Et
  Ayrımcılık ve nefret söylemlerini ülkemizi karıştırmak için düşmanımız olan ülkelerin ajanları ile yapmasıdır, demek ki illet zillet ihanet ittifakının gavur ajanları olduğu ortaya çıkmıştır !..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İYİ Parti'nin kuruluş programında ortalık karıştı! Akşener de oradaydı!
Yargıtay'dan dikkat çeken karar: Vasıflı işçi, asgari ücretle çalıştırılamaz