Başkan Erdoğan'dan enflasyon mesajı!

Başkan Erdoğan, "Enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı konusundaki sıkıntıyı biliyoruz. Raflardaki fahiş fiyatların önüne geçeceğiz" açıklamasında bulundu.

GİRİŞ 16.09.2021 15:07 GÜNCELLEME 16.09.2021 16:00
Bu Habere 183 Yorum Yapılmış

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir’de "2021 Unesco Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programında konuştu. Başkan Erdoğan, enflasyona ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı konusundaki sıkıntıyı biliyoruz. Raflardaki fahiş fiyatların önüne geçeceğiz" dedi.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Dünyanın hiçbir yerinde esnaf ve sanatkar, ilim, ahlak ve sanatı birleştiren köklü bir geleneğe sahip değildir. Ahilik müessesesini tüm dünyaya anlatma gayreti içerisindeyiz.

Ecdadımızın bize miras bıraktığı bu köklü kurumla iftihar ediyoruz. UNESCO'ya verdiğimiz dosyamızı Azerbaycan ve İran ile birlikte hazırladık. 2021 senesini Ahi Evran yılı olarak ilan ettik. Ecdadımız devletleri sadece kılıçla kurmadı gönülleri de fethettiler. Ahiliğin sosyal rolü üreticiyle tüketici arasında olduğu kadar, zengin-fakir, emek-sermaye arasında kurduğu dengeden gelmektedir. İstikrarın reçetesi işte bu dengedir.

ERDOĞAN'DAN AHİLİK AÇIKLAMASI

Ahi olabilmek çalışmak ve öncelikle bir meslek sahibi olmak gerekir. Bir ahinin tezgahı halka olduğu kadar hakka hizmet mekanıdır Usta çırak ilişkisiyle kazanılan kabiliyetler gençleri sadece meslek sahibi yapmaz, onlara vatan sevgisini ve kanaati öğretir.

2 yıldır dünyaya ağır darbe vuran salgın bizi de etkiledi, bu süreçten etkilenenlerin başından esnaf ve ticaret erbabımız geliyor.

KREDİ ÖDEMELERİ ERTELENDİ

Ağustos sonu itibariyle 2021 yılında 10 bin esnaf ve sanatkara faiz indirimli kredi temin edildi, kredi ödemeleri ertelendi.

KORONAVİRÜS SALGINI

İki yıldır dünyayı sarsan salgınla mücadele ediyoruz. Bu salgın tüm dünya ile birlikte bizi de etkiledi. Maliyetler bir yana kaybettiğimiz her vatandaşımızla birlikte yüreğimize ateş düşüyor.

Tabi en çok etkilenenlerin başında esnaf sanatkarımız geliyor. Salgının esnafımızın üzerindeki yükünü hafifletmek için önlemler aldık. Ekonomik İstikrar Kalkanı paketimizi devreye aldık. Kredi ve kefalet kooperatifi ortağı esnafımızın borçlarını 2 sene erteledik.

Türkiye ve milletinin felaketinden kendine iktidar çıkarmaya çalışanların utanması olmadığını hep birlikte görüyoruz. Aldığımız tedbirler ve hayata geçirdiğimiz uygulamalar sayesinde dünyanın en yüksek büyüme rakamlarına biz ulaştık.

ETİKETLERDEKİ FAHİŞ FİYAT ARTIŞI

"Enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı konusundaki sıkıntıyı biliyoruz" diyen Erdoğan, enflasyondaki gelişmelere ilişkin, "Raflardaki fahiş fiyatların önüne geçeceğiz." açıklamasında bulundu.

ŞEKER PANCARI ALIM FİYATI BELLİ OLDU

Erdoğan, şeker pancarı alım fiyatının 336 liradan 420 liraya yükseltilmesine ilişkin, "Yüzde 25'lik bir artışı ifade eden alım fiyatımızın hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 183
 • Fatih 2 yıl önce Şikayet Et
  Kömür geçen yılın iki katını geçti.
  Cevapla
 • Mesut 2 yıl önce Şikayet Et
  Hiç bişey düşmez rüyamizda bile göremiyiz geç ordan
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Üretici bitmiştir
  Cevapla
 • hakan bicer 2 yıl önce Şikayet Et
  denetim gelmesi lazim şart...ve fahiş fiyat la satan esnafa rekor ceza yoksa önüne geçemezsiniz
  Cevapla
 • Kanaatkar Adam 2 yıl önce Şikayet Et
  Fahiş fiyatların tek sebebi israf bence. İnsanlar açgözlü, doymuyorlar, şükretmiyorlar. İki dilim ekmek üç beş zeytin doyurur karnını. Daha ne istiyorsunuz?
  Cevapla
 • zübükzade34 2 yıl önce Şikayet Et
  sus embesil
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bayraktar TB2 SİHA 750 bin uçuş saatini tamamladı
Türkiye için bir ilk! Yüksek teknoloji ürünü havacılık motoru ihraç edilecek