Demirtaş'tan Kılıçdaroğlu'na can simidi

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Kürt sorununu HDP ile çözeriz” sözlerine karşılık HDP Milletvekili Sezai Temelli’den gelen “Asıl muhatap İmralı’dır” açıklaması Millet İttifakı’nı zorda bırakmıştı. Kılıçdaroğlu'nun imdadına Demirtaş yetişti.

Demirtaş'tan Kılıçdaroğlu'na can simidi
Demirtaş'tan Kılıçdaroğlu'na can simidi
GİRİŞ 22.09.2021 06:41 GÜNCELLEME 22.09.2021 06:41
Bu Habere 43 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz” sözleri ile başlayan tartışma yeni bir boyut kazandı. HDP Milletvekili Sezai Temelli, “HDP elbette kolaylaştırıcıdır ama asıl muhatap İmralı’dır” şeklindeki açıklamasıyla, Kılıçdaroğlu’na terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ı adres gösterdi. Bu açıklama ile Millet İttifakı’nı zor duruma düşürdüğü eleştirilerine karşı bir televizyon programına bağlanan Temelli, sözlerinin HDP’yi bağlamayacağını, kişisel görüşlerini açıkladığını iddia etti.

TWITTER’DAN ADRES TARİFİ

Millet İttifak’ında cumhurbaşkanı adayı için kavga devam ederken HDP’nin konumunu güçlendirmek isteyen Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları ile ortaya çıkan tartışmaya HDP Eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da dahil oldu. Temelli’nin açıklamaları ile köşeye sıkışan Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’na Demirtaş, sosyal medya hesabı üzerinden adeta can simidi attı. Demirtaş tartışmalarla ilgili “Benim bildiğim HDP, Kürt sorunu dahil olmak üzere, Türkiye’nin tüm sorunlarının çözümüne taliptir, irade sahibi siyasi bir aktördür ve elbette muhataptır. Çözümün adresi de doğal olarak TBMM’dir” açıklaması ile Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 43
 • Mehmet Keskin 1 yıl önce Şikayet Et
  Burada Kürt sorunu adı altında hdp'yi demirtaş'ı kurtarma operasyonu yapılmaktadır Kılıçdaroğlu'nun sürekli gündeme getirdiği biz sorunları diğer arkadaşlarla çözeceğiz kelimeleri tek hedefi Türkiye'yi parçalama operasyonudur eğer 2023'te bu zihniyet yıkılarak gelirse 2024'te Osmanlı haritası gibi Türkiye'nin her köşesi her karış toprağı paramparça olur amaç Türk milletine devletine hizmet değil amaç Türkiye'yi uluslararası müdahale ortamı yaratmak parçalatmak
  Cevapla
 • Miakar 1 yıl önce Şikayet Et
  Hiç iyi düşünmüyorum. Sadece ülkemi düşünüyorum
  Cevapla
 • Lartak 1 yıl önce Şikayet Et
  Daha durun millet İTİFAKI kazanırsa ozam göreceksin ortalık toz duman olacak Pkk ye yapılan operasyonlar duracak daha neler neler gizli kapılar arkasında konuşulanlardan kimsenin haberi yok. Allah ülkemize zarar vermesin.
  Cevapla
 • hakmyemez 1 yıl önce Şikayet Et
  bunlarin hepsini toplasin bir rahmetli muhsin yazi etmez vatan hainleri
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  HDP ye desten için Kılıçdaroğlu CHPnin başına getirilmiştir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Ve Meteoroloji haritayı paylaştı, Türkiye beyaza bürünecek! İzmir kar yağışı..
ABD'den Türkiye, İsveç ve Finlandiya açıklaması! Ukrayna'ya F-16 cevabı