AK Parti öğrenciler için harekete geçti!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, öğrenci yurtlarına ilişkin "Bütün AK Partili belediyeler sonuna kadar öğrencilerimize yardımcı olacaklar." dedi.

AK Parti öğrenciler için harekete geçti!
AK Parti öğrenciler için harekete geçti!
GİRİŞ 23.09.2021 10:13 GÜNCELLEME 23.09.2021 20:50
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Özhaseki, okulların açılması ve yüz yüze eğitimin başlamasıyla yurtlara talebin arttığını, özellikle yaşadıkları şehirlerin dışında eğitim gören gençlerin bir anda yurtlara müracaat ettiğini söyledi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yurt ihtiyacıyla alakalı görüşmesinde çok tatmin edici cevaplar aldığını belirten Özhaseki, barınma sorunu yaşayan öğrenciler için güzel haberler verdi.

"AK PARTİLİ BELEDİYELER OLARAK BİR KARAR ALDIK"

AK Partili belediyelerin öğrencilere yardımcı olacağını belirten Özhaseki, "Bütün şehirlerde hazırlıklarını yapmışlar, kayıtlarını yapıyorlar. Gelen öğrencilere yardımcı olmak için müthiş bir çaba içerisindeler. Ev sahipliğinde bir kusur gösterilmiyor. Zaten yurtların fiziki şartları da eskiye oranla çok daha güzel. Bu konuda eminiz. Ancak gittiği şehirde yedekte kalanlar ya da yurt çıkmayanlar, öğrencilerimiz belki olabilir. Sebebi hiç önemli değil. Öğrencilerimizin barındırılması ve okula hazırlık dönemi için gençlerimize imkan sunulması için AK Partili belediyeler olarak bir karar aldık. Bugün içinde ülkemizde 1389 belediye var. Bunlardan 803'ü AK Partili belediyeler. Belediye başkanlarımız, bu çerçevede gençlere duyuruda bulunuyorlar. Ola ki müracaatınıza olumsuz cevap geldi veya yurt çıkmaması gibi bir durum söz konusu oldu, o zaman bize müracaat edebilirsiniz. Belediyelerimiz, gençlere yer bulma konusunda yardımcı olacaklar." dedi.

"BÜTÜN AK PARTİLİ BELEDİYELER ÖĞRENCİLERE YARDIMCI OLACAK"

Her ilde kamu kurumlarının misafirhaneleri olduğuna dikkati çeken Özhaseki, AK belediyeler olarak öğrencilere gerekli destekleri de vereceklerini dile getirdi. Devlet yurtlarının beş yıldızlı otel konforunda olduğunu vurgulayan Özhaseki, yurt çıkmama ihtimaline karşılık AK Partili belediyelerin öğrencilerin müracaatlarını beklediğini ifade ederek, "Bütün AK Partili belediyeler sonuna kadar öğrencilerimize yardımcı olacaklar. Bu konuyu provokatif bir şekilde eylem sebebi yaparak sokağa dökülmek, bazı işgüzar muhalefetin işi olsa gerek. Biz iş yapma, insanlara yardımcı olma tarafındayız, öğrencilerimizin problemlerini giderebilme tarafındayız. O yüzden de AK Partili belediyeler olarak seferberlik ilan ettik. Önümüzdeki günlerde hangi öğrencimiz ihtiyaç sahibi ise belediyelerimize müracaat edebilirler. Arkadaşlarımızın tamamı onların hizmetinde olacaklar, yerlerini yurtlarını ayarlayacaklar." diye konuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 18
 • HIDIR BUDUR 4 ay önce Şikayet Et
  TEKLİF : Yaa Cocuklarımızı ingilterede Cambrıdge veya Brıghtoon a dil eğitimine gönderiyoruz. Napıyoruz? Orada konaklayan ailelerin birer odasını kiralıyor öğrenciler. Bu artık devlet tarafından kontrollü bir sektör olmuş. Neden tüm şehirlerdeki üniversitelerde okuyan cocuklarımız için böyle bir sisteme geçilmesin. Hem aileler konaklayan öğrenciler için para kazanır vergisini verir hem de ögrencilerin yurt kalacak yer vs sorunu kalmaz..
  Cevapla
 • Alpagu 4 ay önce Şikayet Et
  Yurt düşmanı cehapeli belediyeler yapacak değil, bu işi tabiki Millete nasıl hizmet yapılırın Türkiye'de kitabını yazmış Ak partili kadrolar yapacak.
  Cevapla
 • Murat 4 ay önce Şikayet Et
  Ya bu çok büyük saçmalık zamanında tedbir alsanız geleceği görseniz bu sorunlar ortaya çıkmaz yurt sayısı yetersiz hersene 1lercw öğrenci yurtları yerlesemiyor zaten bu ihdiyac bugün göz önüne serildi bunun çözümünü zamanında almayan yöneticinin iradecilerin suçu zamanında üniversiteler yapılırken yurt mecburiyeti koşulda yanında yurt yapılsa bazı üniversitelerde var ama çoğunda yok düzensizlik ülkesiyiz resmen
  Cevapla
 • Yurt sıkıntısı 4 ay önce Şikayet Et
  Kardeşime kyk yurdu çıktı. Ama üniversiteye 2 saat uzaklıkta bu ne iştir. Bu nasıl iş dedik. Dediler ki öğrenci işlerinde memur yanlışlık bi sürü öğrencileri yanlışlıkla uzak yurda kaydını yapmış. Bizim yatirdigimiz ücret 2 veya 3 kişilik oda parası, Ama kardeşim tek odada 6 kişi birden kalıyor. Hem yur uzak hemde parası fazla ev tutsaydık üniversite yakın 4, veya 5 öğrenci ile 2veya 3 bin liraya 2+1 ev tutsak bundan daha iyi yaaa. 6 öğrenci 1 odada kalıyor ve daha fazla para oduyoz. Halen yurt sorunu malesef çözülemedi
  Cevapla
 • Öğrenci velisi 4 ay önce Şikayet Et
  KYK yurdu 3ekimde açılıyor amma Eylül ayı ücretini alıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kar çilesine İETT çilesi de eklendi: 22 saatte 69 otobüs yolda kaldı
Bakan Karaismailoğlu ve Bakan Soylu uyardı: Kar yağışı perşembeye kadar sürecek!