Son Dakika: Devlet Bahçeli'den ABD'ye sert tepki!

Son dakika haberi... MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Türkiye, ABD’nin 51’inci eyaleti değildir, sömürgesi değildir, uydulaşmış ve iradesi çalınmış bir ülke olarak da görülmesi söz konusu bile olamayacaktır." açıklamasında bulundu.

Son Dakika: Devlet Bahçeli'den ABD'ye sert tepki!
Son Dakika: Devlet Bahçeli'den ABD'ye sert tepki!
GİRİŞ 28.09.2021 16:01 GÜNCELLEME 28.09.2021 21:54
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: ABD Temsilciler Meclisi, Ülkü Ocakları'nın "yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını" öngören bir maddeyi de içeren 2022 Savunma Bütçe tasarısını kabul etti.

Devlet Bahçeli, ABD'de alınan bu karara yönelik yaptığı açıklamada şunları söyledi.

"Yunan kökenli bir Demokrat Parti milletvekili tarafından 24 Eylül 2021 tarihinde ABD Temsilciler Meclisi’ne verilen ’Ülkü Ocaklarının terörist bir organizasyon olup olmadığının’ araştırılmasıyla ilişkili tasarının kabulü yalnızca skandal, yalnızca skolastik bir karar değil, aynı şekilde Türkiye’ye karşı takip edilen düşmanca politikaların da bir parçasıdır."

"PKK/YPG/PYD’nin görüş ve kavrayış açısıyla Ülkü Ocaklarına yaklaşanlar, terörist organizasyonun bizatihi failleri, fanatik mensuplarıdır. Çünkü terörizme destek verenler, en az teröristler kadar mesul, melun ve mendeburdur."

"Türkiye-ABD ilişkileri çetin bir yol ayrımındadır. Aynı şeyi NATO ittifakı için de ileri sürmek doğru bir tespittir."

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Dilek 3 hafta önce Şikayet Et
  En büyük terörist abd Dir.
  Cevapla
 • taner hekimoğlu 3 hafta önce Şikayet Et
  Türkiye de 1001 türlü terör örgütü kuranlar, onları ekonomik , siyasi ,kültürel, ahlaki, hatta silah verip askeri eğitimden geçirenler, tek gayesi Türk milletini yok etmek olanlar, Türk vatanseverlere şeref madalyası takacak değiller. Türkiye nin düşmanı bir değildir.
  Cevapla
 • uluhakan 3 hafta önce Şikayet Et
  amerika ya açık açık düşmanlığmızı belli edelim kağıttan kaplan kahbe amerika bütün ilişkilerimizi keselim nato dan çıkalım türk birliğini acil kuralım türk devletlerinin rus korkusunu giderelim
  Cevapla
 • mustafa çlk. 3 hafta önce Şikayet Et
  gavuru yeni tanıyorsunuz sizler.
  Cevapla
 • İYİNESİLLİ 3 hafta önce Şikayet Et
  Biz çok iyi tanıyoruzda,bazıları gibi süklüm büklüm,ABD ve avenelerinden icazet beklemede,iktidar olmak için sıra beklemeden,dik durarak ağzının payı veriliyor.
  Cevapla
 • Hanifi Çifçi 3 hafta önce Şikayet Et
  Zillet İttifakı da Seningibi Olsa Dünyayı Tekrar Biz Yönetiriz Devletlüm
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gazprom'dan Türkiye açıklaması! 9 ayda yüzde 138 arttı
Açık açık söyledi: Türkiye'ye yapılan, bir Soros müdahalesidir