Kılıçdaroğlu yine bürokratları hedef aldı: Şimdi de şereflerine dil uzattı!

Bürokrasiye yaptığı tehdit dolu çağrı gündemde olan CHP lideri Kılıçdaroğlu yeni açıklamalarda bulundu. Kamu görevlisinin "şerefli memur" olması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, bürokratların talimatla hareket ettiğini iddia etti.

Kılıçdaroğlu yine bürokratları hedef aldı: Şimdi de şereflerine dil uzattı!
Kılıçdaroğlu yine bürokratları hedef aldı: Şimdi de şereflerine dil uzattı!
GİRİŞ 17.10.2021 17:29 GÜNCELLEME 17.10.2021 19:20
Bu Habere 419 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla'da "Anadolu Buluşması Yerel Medya Çalıştayı 2021"de konuştu. Bürokrasiye tehditvari bir çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, yeni açıklamalar yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert çıktı: Sen kimsin ya!Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sen kimsin ya!

Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlarla ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımı hatırlattı. Kendisinin 27,5 yıl kamuda görev yapan bugün de siyasette bulunan biri olarak kamu görevlilerine hitap ettiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şu görüşleri paylaştı:

"Gazetecilik ne kadar önemli, değerli, gerçekten etik değerleri yüksek bir alansa kamu görevlileri için de aynı değerler geçerlidir. Görev alanları yasalarla tanımlanmıştır. Kamuda görev yapan kişi, bir ailenin, bir partinin militanı olamaz. Sempati duyabilir, oy verebilir ama görevini yasalar çerçevesinde yapması gerekir. Görevini yasalar çerçevesinde değil, gelen talimata göre yapıyorsa o zaman toplumda gelir dağılımının bozulmasının temel aktörü konumuna geliyor. Kamu görevlisi bir ailenin veya sarayın memuru değil, onlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin şerefli memurları olmak zorundadır. Bu çağrıyı yaptım, bu çağrıyı yapmak zorundaydım zaten. Güneydoğu veya Doğu Anadolu bölgesinde fakir ailelerin çocuklarının en büyük umudu devlet memuru olmaktır. 'Devlette memur olacağım, güvencem olacak, belli bir aylığım olacak'. Siz bu beklentileri onların elinden alıp bir vakıf aracılığıyla belli kişilere verirseniz, bunun savunulacak yönü var mıdır, bunun ahlaki yönü var mıdır, adalet yönü var mıdır? Bunu eleştirdim. Devleti yöneten kişi, kendisi ve ailesi, topluma örnek olmak zorundadır. Siyasi iktidarın görev yaptığı alan yetkiyi halktan alır. Aile boyu bir devlet yönetilmez. Aile boyu girerlerse seçime eyvallah, itirazım yok ama bir kişi girip, aile boyu yönetiliyorsa bu olmaz. Devlette çürüme başlar."

Siyasi suikastle Abdülhamid'i tahttan indiren CHP milletvekiliSiyasi suikastle Abdülhamid'i tahttan indiren CHP milletvekili

Bu konuya bir kamu kurumunda karşılaştıkları uygulamadan dolayı değinmek istediğini anlatan Kılıçdaroğlu, bir şehir hastanesinin temeli aldıktan sonra yapımı için ihaleye verildiğini, bir devlet memurunun da bu duruma muhalefet şerhi koymasına rağmen uygulamaya devam edildiğini öne sürdü.

Her türlü haksızlığın karşısında olacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Kamu görevlilerine sesleniyorum; kanun dışı size her ne yaptırıyorlarsa pazartesi günü itibarıyla yaptırmayın, orada durun." diye konuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 419
 • Hamza z. 1 ay önce Şikayet Et
  Abd den talimatla hareket edip konulanlar şereften bahsediyor.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Kilicdaroglu gibi malifet partisi genel başkanı varken bu ülkenin bağımsızlığa kavuşması mümkün görünmüyor
  Cevapla
 • mehmet demirel 1 ay önce Şikayet Et
  benim yaşım 55 chp döneminde bürokrasiyi gördük rüşvetten geçilmiyordu.........
  Cevapla
 • Ragıp 1 ay önce Şikayet Et
  Bu zat hesap uzmanlığı yaptı. Üstlerinden aldığı talimatla hareket etmedimi ki böyle konuşuyor. ? Bu hiçte İnandırıcı biri değil
  Cevapla
 • Atmaca 1 ay önce Şikayet Et
  Lafa bakarım laf mı diye söyleyene bakarım adam mı diye ne laf lafa benziyor ne söyleyen adama
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İYİ Partili isimden skandal tehdit! Arkadaşın ismini alın! Ben kimim lan?
Bakan Akar sınırdan mesajı verdi: Koma halindeki birinin sayıklamasından farkı yok