Akşener buna ne diyecek? İYİ Parti'den AK Parti'ye katılan vekil anlattı

İYİ Parti’den milletvekili olan daha sonra istifa ederek AK Parti’ye katılan Manisa Milletvekili Tamer Akkal, ''Terör örgütleriyle iş birliği yapıyorlar bunun en yakın şahitlerinden biri benim'' ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 23.10.2021 21:45 GÜNCELLEME 24.10.2021 18:36
Bu Habere 143 Yorum Yapılmış

AK Parti Manisa İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, Yunusemre Belediyesi Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda yapıldı.
 

İYİ Parti'nin kuruluş programında ortalık karıştı! Akşener de oradaydı!İYİ Parti'nin kuruluş programında ortalık karıştı! Akşener de oradaydı!


İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye katılan Manisa Milletvekili Tamer Akkal, muhalefeti HDP üzerinden eleştirdi.

 

İyi Partili isim alay konusu oldu! Paylaşımını apar topar sildiİyi Partili isim alay konusu oldu! Paylaşımını apar topar sildi


TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İŞ BİRLİĞİ YAPIYORLAR

HDP'nin oyunu alabilmek için terör örgütüyle iş birliği yapıldığını belirten Akkal, "Bunun da en yakın şahitlerinden bir tanesi de üzülerek söylüyorum ki benim. Onların içerisinde bir mücadele verdim ve başarılı olamadım." dedi. Akkal, "Sadece PKK’sı değil, FETÖ’sü, aklınıza gelebilecek her türlü rant grupları, her türlü uluslararası örgütler, Sorosçular içeride öyle bir pusulanmış ki orada bir mücadele vermeniz mümkün değil." ifadelerini kullandı.Akkal, muhalefeti HDP üzerinden eleştirerek, “Üzülerek görüyoruz ki muhalefet, HDP’nin oyunu alabilmek adına önümüzdeki dönemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapmamak adına bu terör örgütüyle de onun siyasi sözcüleriyle de üzülerek görüyoruz ki iş birliği içerisindeler. Bunun da en yakın şahitlerinden bir tanesi de üzülerek söylüyorum ki benim. Bildiğiniz gibi geçmişte İYİ Parti’den milletvekili seçilerek meclise girmiştim. Allah’a bin şükür bugün AK Parti ailesinin içerisine katıldım. Allah’a bin şükür ki yine dün onların içerisinde bir mücadele verdim ve başarılı olamadım. Olunması da mümkün değil, çünkü muhalefetin içerisine öyle bir sızmışlar ki sadece PKK’sı değil, FETÖ’sü, aklınıza gelebilecek her türlü rant grupları, her türlü uluslararası örgütler, Sorosçular içeride öyle bir pusulanmış ki orada bir mücadele vermeniz mümkün değil. Biz şimdi AK Parti ailesi olarak, tüm milletvekillerimizle birlikte milletimizi de arkamıza alarak bu yapılara karşı mücadele ediyoruz” diye konuştu.

 

Toplantıya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz de bir konuşma yaptı.

'YUNANİSTAN BU ARALAR ÇOK HOROZLANIYOR'

Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye olan tavrını ve Yunanistan’ı eleştiren Demiröz, “Yunanistan’ı görüyorsunuz, adamlar yalan yanlış aldatmaca bilançolarla Avrupa Birliği’ni bile aldatmaya kalktı ama affettiler. 150 milyar Euro IMF kanalıyla yardım yaptılar. Daha sonra döndüler, ‘Siz 2. Dünya Savaşı’nda şöyle zarar ettiniz, böyle zarar ettiniz’ diyerek yarısını ona saydılar. Yunanistan şunu bilmeli ki bu aralar çok horozlanıyor, cürmü kadar yer yakar. Ne Fransa’ya ne de Avrupa Birliği’ne güvensin. Hiç kimseye güvenmesin. Bize de horozlanmasın. Döner bakar arkasında kimseyi bulamaz. Onun için biz pandemi sürecinde gerçekten sağlıkta yaptığımız yatırımlar bir feraset örneğidir. Bunu kabul etmek lazım. Pandemi süreci deyip geçmeyin. Bütün dünyayı sarsan bu olaya rağmen hamdolsun Türkiye’de hiçbir gıda sıkıntısı çekmedik. Bugün Avrupa’da duyuyoruz raflarda neler olduğunu. Kış geliyor. Birileri bize ‘Kara kış fonu kurun’ diyor ama biz onu kurmayacağız. Bizim her şeyimiz hazır. Ama Avrupa kara kışa hazır değil. Onlar bize başka şeylerden ültimatom vereceklerine önce kendi ekonomilerini, kendi geleceklerini düşünsünler. Bizim ekonomideki, enflasyondaki yükseklik eyvallah, kurdan gelen yükseklik, kurun yüksekliği hepimiz görüyoruz. İnanın hepsi kontrol altında. Sürekli toplantılar yapılıyor. Biraz daha sabırlı olacağız. Yıl başına doğru her şey sisteme oturacak. Türkiye makro alanda yapılanların hepsi doğru. Makro planda dünyada İngiltere 22,2’yle birinci olurken Türkiye 21,7’yle dünyada en fazla büyümeyi yapan ülke oldu. Bunlar göz ardı edilebilir mi? Biz yapmıyoruz bunu IMF yapıyor çıkarıyor ortaya. O yüzden Türkiye’nin makro durumu çok iyi” ifadelerini kullandı.

'EY KILIÇDAROĞLU ÇOK GÜVENME'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yönelik sözlerini hatırlatan Demiröz, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bugün bürokratlara gözdağı vermeye çalışıyor. AK Parti’ye oy veren öğretmenler, doktorlar, savcılar diyor. Ama bunu kendisi demiyor, arkasında akıl hocalığı verenler var. Ey Kılıçdaroğlu, çok güvenme. Sen hele bir Cumhurbaşkanlığı adayı ol da, olmayı becer de ondan sonra konuş.”

ABD’nin F-35’leri Türkiye’ye teslim etmediğini de hatırlatan Demiröz, “Şimdi F-35’leri de vermiyor, yerine F-16’ları verelim size diyorlar. Tabi geçmiş şeyler. Versinler. Çünkü biz 40 tane F-16’yı alırız modifiye ederiz. F-35’in senin olsun. Vermiyor. Böyle işte bu insanlar. Parayı alırken var. Niye çıkarıyorsun. Bunlara güven yok. Bugün o dedikleri adamları çıkarın 2 gün sonra gene başka bir şey derler. Hiç güvenmeyin” dedi.

EMEKLİ VBE ASGARİ ÜCRETLİYE DESTEK VERECEĞİZ

2022 bütçesinde emekli ve asgari ücretliyi destekleyecek adımlar atacaklarının altını çizen Demiröz, “Bütçeyi yüzde 30 arttırdık. Emekliye destek vereceğiz. 267 barajımız vardı, 600 baraj ilave ettik 876 baraj oldu. Üniversitelerin sayısını 3’e katladık. Havaalanları da öyle. Anlatmakla bitmiyor. Ama maalesef insanımız görse tanımaz belki döviz deyince, ekonomi deyince ‘Kur niye böyle oldu?’ Eyvallah düzelecek. Gerçi senin belki dövizle hiç işin yok belki ama onu da düzelteceğiz. Dünyanın bir problemi bu. Elimizde para arzı çok. Vatandaşta para çok. Belki dağılımda eşitsizlik var. Onun için üretilen mal miktarı da zaten pandemide düştü. Fiyat yükselir tabi ekonominin kuralı bu. Ama bunu çözeceğiz. Faizler aşağı doğru iniyor. Yakın zamanda inşallah kurlar da aşağı doğru çekilecek. Stabil bir hale gelecek. Türkiye bu girdaptan çıkacak. Sıkıntımız var ama çok şey anlatıldı, yapıldı. Herkes elini vicdanına koyacak. Emekliye destek vereceğiz. Bu şartlarda yaşanmaz. Biz de onu biliyoruz. Asgari ücretliye destek vereceğiz. Gereğini yapıyoruz. Bütçeyi takip ettiğinizde göreceksiniz. Artık biz altyapılarımızı, barajımızı, yolumuzu her şeyimizi fazlasıyla yaptık. Bundan sonra insanımıza katkı, insanımızın gelirini çoğaltmak için neler yapılabilir ona bakacağız. Eksiğimiz gediğimiz olabilir ama inanın size en yakın olanlar yine bizleriz” diye konuştu.

Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekilleri İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Ali Özkan, Tamer Akkal, ilçe belediye başkanları, partinin ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları yönetimi ve teşkilatı ile partililer katıldı.

YORUMLAR 143
 • Servet astan 6 ay önce Şikayet Et
  Cumhuriyet tarihinin en büyük yatirimlarna imza atan AKP hükumetin tebrik ediyorum bunca şer odaklarına ve haçlı ile birlikte hareket eden muhalefete rağmen bir kez daha teşekkür ederim 100 yılda bir gelen lider bir çok kesim tarafından Atatürk u sevmiyo densede Atatürk'ün yolundan giden liderdir R .T.E dogalgaz çıkaralım der napalm dogalgazi ,hastane yapılıyor der hasta olmaz ise napcaz der bunlar ülke düşmanı ya yatırım düşmanı ya
  Cevapla
 • ekrem 6 ay önce Şikayet Et
  iyi partiyi kurarken yalanlarınızla zehirlediğiniz seçmene anlatın bunları ve ikna edin. Ak parti toplantısında bahsetmenin pek bi kıymeti yok çünkü zaten o salondakiler ve Cumhur ittifakı seçmeni anlattıklarınızın hepsinin farkında
  Cevapla
 • nana 6 ay önce Şikayet Et
  içinde biraz din iman olan, millilik duygusu olan kişi, bu illet itifakı partilerinde durmaz
  Cevapla
 • Zafer 6 ay önce Şikayet Et
  Cemalettin Özcan ve bir çok Patates ,soğancılara sevgilerimle, İZLEYİN. https://video.haber7.com/video-galeri/196603-buyuk-resmi-gorebilmek-boyle-bir-sey-o-anlatti-sosyal-medya-costu
  Cevapla
 • Cemalettin Özcan 6 ay önce Şikayet Et
  Doğru söylüyorsun Ekonomi batsa da dolar 10 TL.olsa da yine Cumhur ittifakı öyle mi???Futbol Takımı tutar gibi fanatik olursanız Ülke işte bu durumlara düşer.
  Cevapla
 • Mehmet gülser 6 ay önce Şikayet Et
  Kocası kominist oğlu gezici kendisi milliyetçi hedefi ab ve abd hizmetciligi oh ne ala cok güzel vallaha başlamadan biten siyaset
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  İftira ve yalanlarınızda tez zamanda boğulacaksınız İnşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Suriye'ye yeni harekat sinyali ve işte olası hedefler…
Rusya paylaştı! "Şeytan 2" füzesinin oluşturduğu kriterin içinden dünyaya nükleer tehdit