Mustafa Akıncı haddini aştı! Türkiye'den tokat gibi cevap: Onun çapını aşar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, haddini aşan eski KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın, Türkiye ve Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterdi. Oktay, 'Tek kelimeyle hadsizlik ve talihsizliktir. Onun çapını aşar' ifadelerini kullandı.

Mustafa Akıncı haddini aştı! Türkiye'den tokat gibi cevap: Onun çapını aşar
Mustafa Akıncı haddini aştı! Türkiye'den tokat gibi cevap: Onun çapını aşar
GİRİŞ 25.10.2021 23:13 GÜNCELLEME 25.10.2021 23:13
Bu Habere 262 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye ve Başkan Erdoğan hakkında skandal ifadeler kullanan Mustafa Akıncı'ya sert tepki gösterdi.

TEK KELİMEYLE HADSİZLİK! ONUN ÇAPINI AŞAR

Akıncı'nın yaptığı açıklamaya ilişkin Oktay, "Kendi bağımsız ve egemen devletini dile getiremeyecek, savunamayacak kadar dış mihraklara bağımlı bir şahsın, Türkiye gündemi ve Türkiye'nin dış politikası hakkında konuşması, tek kelimeyle hadsizlik ve talihsizliktir. Türkiye hakkında konuşmak onun çapını aşar." dedi.
 

Kritik toplantı sonrası Başkan Erdoğan'dan son dakika açıklamaları!Kritik toplantı sonrası Başkan Erdoğan'dan son dakika açıklamaları!


'HADSİZLİKTE GELDİĞİ SON  NOKTA'

Mustafa Akıncı'nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma tepki gösteren Oktay, "20 yıldır girdiği tüm seçimlerde halkının teveccühünü kazanan bir lidere, Cumhurbaşkanımıza dil uzatması da hadsizlikte geldiği son noktanın bir işaretidir." ifadesini kullandı.

'TÜRKİYE VE KKTC İLİŞKİLERİ HER DAİM GÜÇLÜ OLACAK'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, şunları kaydetti:

Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürüttüğü kişilikli ve vakurlu dış politikasının sonuçlarını, Doğu Akdeniz dahil her alanda almaktadır. Türkiye'nin sergilediği dik duruşun mesajını, bahsi geçen diplomatlar ve ülkeler almışken, bu şahıs ne yazık ki alamamış. Akıncı'nın, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile bu kadar yakından ilgili olması da aynı kaynaklardan beslendiklerinin açık bir göstergesidir. Türkiye ve KKTC ilişkileri her daim iyi ve güçlü olacak. Bu birlikteliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek.AKINCI NE DEMİŞTİ?


Akıncı, Türkiye’de tek adam rejimi ekonomik ve siyasal anlamda hızla ülkeyi yıkıma doğru sürüklüyor. Her açıdan Türkiye’nin etkisi altında bulunan KKTC’de de maalesef durum vahim bir noktadadır. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş ve daha bir çok kişinin özgürlüklerinden yoksun halde tutulması, bazı aydınların Türkiye dışında yaşamak zorunda bırakılması hiç bir çağdaş hukuk normuyla açıklanamaz.10 yabancı büyükelçiyi Türkiye’den kovma noktasına varan bu antidemokratik siyaset duvara toslamaya mahkumdur. Ne yazık ki, acısını Türkiye’de yaşayanlar kadar, hatta fazlasıyla Kıbrıslı Türkler de çekmektedir. Ekonomik, siyasal iflas ve yozlaşma Kıbrıslı Türkleri de derinden etkilemektedir. Çıkış yolu, evrensel hukuk normlarına, insan haklarına, demokratik ilkelere saygılı, dünya ile barışık bir politika izlenmesinden geçmektedir. Kıbrıs’ta da olmayacak formüllerle zamana oynamayı bırakarak, tek mümkün çözüm olan federal çözüm doğrultusunda, uluslararası toplumla iş birliği içinde çalışmak zorunluluğu vardır. Türkiye’de ve Kıbrıs’ta daha iyi bir geleceğe ulaşabilmenin yolu budur” ifadelerini kullanmıştı.
 

YAZDIR
YORUMLAR 262
 • abdullah 1 ay önce Şikayet Et
  bu kişinin fetöyle bağlantısı araştirılsın ve kamuoyuna bilgi verilsin
  Cevapla
 • Cavus 1 ay önce Şikayet Et
  Bos ve gereksiz adam kale almayin
  Cevapla
 • abdullah 1 ay önce Şikayet Et
  "hadsiz"
  Cevapla
 • Muzaffer Ustundag 1 ay önce Şikayet Et
  Bunun gibileri nankör 1974 öncesini unutmuş namkor
  Cevapla
 • Yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  CHP gibi bu da ABD Avrupa ya göbekten bağlı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Başkan Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı arasında kritik görüşme!
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum