Cevizoğlu: Sizin kuracağınız iktidar ülkenin bekasından daha mı önemli

CNNTürk'teki Akıl Çemberi programında konuşan Doç. Dr. Hulki Cevizoğlu, 10 büyükelçi krizyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken Kılıçdaroğlu ve Akşener'i olaydan nemalanmakla suçladı, 11. Cumhurbaşkanı Gül'e de sert tepki gösterdi.

GİRİŞ 27.10.2021 00:17 GÜNCELLEME 27.10.2021 00:29
Bu Habere 94 Yorum Yapılmış

CNNTürk'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında konuşan Doç. Dr. Hulki Cevizoğlu,  10 büyükelçi krizyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken Kılıçdaroğlu ve Akşener'i olaydan nemalakla suçladı, büyükelçilerle ilgili sözlerinden dolayı da 11. Cumhurbaşkanı Gül'e de tepki gösterdi. 

"MUHALEFET 10 BÜYÜKELÇİ OLAYI İÇİN KRİZ GELİYOR DİYE SEVİNDİ"

10 büyükelçiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "istenmeyen kişi" ilan edilmesi yönündeki tavrının AK Parti içinde bir kesimi de rahatsız ettiğini ileri süren Cevizoğlu bu duruma muhalefetin çok sevindiğini dile getirerek "Muhalefet, yaşasın kriz geliyor, Erdoğan gidiyor, Biden bize verdiği sözü tutuyor. Kendisini gösterdi, ABD, yanına 9 ülkeyi de alarak bu açıklamayı yaptırdı" diye sevindiklerini söyledi. 

11. CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN ELÇİLER KRİZİYLE İLGİLİ SÖZLERİNDEKİ AYRINTI

10 büyükelçinin yaptığı açıklamadan 2 gün sonra 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Finlandiya Büyükelçisi ile gizli bir görüşme yaptığına dikkat çeken Cevizoğlu kriz ortamı sürdüğü, büyükelçilerden yeni açıklama gelmeden  önce Gül'ün yaptığı açıklamalara dikkat çekti.

Abdullah Gül'ün "Yapılan kabul edilemez, ancak Dışişleri büyükelçileri çağırıp gerekli mesajları vermiş, adı üstünde elçiye zeval olmaz, artık bu konuya çok daha büyük krizlere dönüştürmek ülkenin çıkarına değil" sözlerini değerlendiren Cevizoğlu "Bu açıklama ile elçileri göndermeye kalkarsan ardından başka krizler geliyor" demek istiyor. Bu açıklamayı bekleyen  CHP, İYİ Parti ve HDP'den oluşan Millet İttifakı da iktidar olmak istiyor. Sizin iktidarınız bu vatandan daha mı önemli. Siz krizlerden beslenecekseniz, iktidar olduğunuzda biz krizlerden çıkamayız. Eğer siz iktidar olduğunuzda Türkiye'de kriz olmaz ise bu yabancıların her dediğini yapıyorsuz ve yabancılar bu yüzden sizden memnun ve bu yüzden kriz çıkarmıyor demektir." açıklamasında bulundu.

Hulki Cevizoğlu,  Dolmabahçe önünde demirleyen İngiliz zırhlısı içindeki Kraliçe'yi ziyaret ededen o dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün boynuna İngilizlerin nişanının takıldığını hatırlatarak  sözlerini şöyle sürdürdü " Oysa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sınırdışı etme söyleminden sonra bazı büyükelçiler "Sınırdışı edilmekle tehdit edilen büyükelçilerin artık Türkiye'nin iç işlerine karışmayacaklarını taahhüt ediyorlar. Dünya başaşağı döndü" açıklamasında bulundular."

"Elçiler geri gönderilseydi büyük kriz çıkardı" yorumuna katıldığını söyleyen Cevizoğlu, ancak krizi yabancıların çıkardığını, devletin geri adım atması halinde ise çok daha başka taleplerin de gündeme geleceğine dikkat çekti. 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 94
 • Cemal Erol 11 ay önce Şikayet Et
  Hulki Cevizoglu vatanperver bir kardesimiz.Vatanin cikarlarini sahsi cikarlarin onunde tutuyor ve taviz vermiyor.Mandaciliga karsi cikiyor.Gul ve muhalefetin bir coklari mandaci ve somurge valisi olmayi seve seve kabul ederler.
  Cevapla
 • Hayırdır 11 ay önce Şikayet Et
  78 yıldır abd mangasında mıydık da 2002 de bagimsiz olduk ?
  Cevapla
 • Sadocan 11 ay önce Şikayet Et
  2013 den beri bağımsız Türkiye...
  Cevapla
 • Alsancak 11 ay önce Şikayet Et
  Sence
  Cevapla
 • Antipkk 11 ay önce Şikayet Et
  Adam sonunu iyi bağlamış. Taviz verirsen yeni taleplerle gelirler. Muhalefet ise bildiğiniz gibi. Döviz arttı diye en çok onlar mutlu. Bir kriz oldu mu millet altta eziliyor, ama onlar içten içe göbet atıyor. Siz boşuna el ovuşturmayın. Bu millet sandığa gidene kadar tayyibe oy yok diyor, sandıkta yine adama oy veriyor. Sevdiğinden değil, karşısındakilerin içinde sevilecek asam olmamasından sebep...
  Cevapla
 • Hmm 11 ay önce Şikayet Et
  Aklı olmadığı için olabilir belki de
  Cevapla
 • Yalçın teke 11 ay önce Şikayet Et
  Ya devlet başa ya kuzgun leşe
  Cevapla
 • Hüseyin Sevim 11 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar hayırlı akşamlar bu ülkenin sahibi sadece saygı değer Cumhur başkanımızı diğer kişiler ne işe yararlar güzel ülkemize sahip çıkalım sahip çıkana da sahip çıkalım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin en büyüğü! Bazılarının hayal bile edemeyeceği bir proje
Merkel aylar sonra ilk kez konuştu: Putin blöf yapmıyor