İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'na tezkere tepkisi: Akıldan vareste!

Irak ve Suriye tezkeresine "evet" demenin ihanet olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu'na tepki İYİ Parti'den geldi. Kılıçdaroğlu'nun sözlerine açıklık getirmesini isteyen İYİ Parti'li Müsavat Dervişoğlu, "Akıldan vareste" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'na tezkere tepkisi: Akıldan vareste!
İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'na tezkere tepkisi: Akıldan vareste!
GİRİŞ 30.10.2021 08:51 GÜNCELLEME 30.10.2021 08:53
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

Irak ve Suriye tezkereleri TBMM'de kabul edildi. CHP, HDP'nin çağrısına uyarak "Hayır" oyu kullandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tezkereye "evet" oyu vermenin vatana ihanet olduğunu söyledi. 

Kılıçdaroğlu'nun sözlerine Millet İttifakı ortağından tepki geldi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, CHP'nin daha önce evet oyu verdiği tezkere ile son tezkere arasında bir fark olmadığını belirtti. 

CHP’liler tezkere oylamasını HDP ile şeffaf ittifak oylamasına çevirdilerCHP’liler tezkere oylamasını HDP ile şeffaf ittifak oylamasına çevirdiler

"AKILDAN VARESTE OLMAK LAZIM"

Kılıçdaroğlu'nun sözlerine açıklık getirmesi gerektiğini kaydeden Dervişoğlu şunları söyledi: 

"Birinci tezkereye evet deyip, ikinci tezkereye hayır diyenini durumu tartışılır. CHP, 'evet demek Cumhuriyet'e ihanet' sözünü izah etmeli. bu açıklama bir sorundur. Partimizi ihanet noktasında bir değerlendirmeye tabi tutabilmek için akıldan vareste (akıl yoksunu) olmak lazım."

CHP birebir aynı tezkereye bu sefer 'hayır' dedi: 'Evet demek ihanet etmektir'CHP birebir aynı tezkereye bu sefer "hayır" dedi: "Evet demek ihanet etmektir"

ETİKETLER
iyi parti
YAZDIR
YORUMLAR 65
 • Pah 2 ay önce Şikayet Et
  Topu çarkçı bunların.İçleri dışa vuruyor bak. Birinin dediğini diğeri kesiyor. Birinin yaptığını diğeri tersini yapıyor. Koalisyon kursalar en fazla 2 ay sürmez. Birde parkamenter sistem istiyor midesine göre yemek meralin.
  Cevapla
 • Bir dost 2 ay önce Şikayet Et
  Maalesef akıldan verasete. Çok yazık.
  Cevapla
 • Orhan 2 ay önce Şikayet Et
  Gerçek İHANET, PKK nın emriyle HDP ile kolkola girip tezkereye HAYIR demektir.
  Cevapla
 • Galip 2 ay önce Şikayet Et
  Hepsi palavra bence. İyi parti Tayyip Erdoğan a karşı bunu yaptı. Oy kaybetmemek için yoksa bunların fikri Siirt gezisinde akşenere kürdistandasiniz diyen haine laf dahi edemediler.
  Cevapla
 • Erol.guducu 2 ay önce Şikayet Et
  Hdp militani chp
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sedef Kabaş'ın ifadesi ortaya çıktı! Mahkemede kendini böyle savundu!
Son dakika: 22 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı!