Kılıçdaroğlu'ndan Türkiye'deki büyükelçilere mektup!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki tüm büyükelçilere kendi dillerinde "Kanal İstanbul Projesi" ile ilgili mektup gönderdiğini bildirdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Türkiye'deki büyükelçilere mektup!
Kılıçdaroğlu'ndan Türkiye'deki büyükelçilere mektup!
GİRİŞ 05.11.2021 23:22 GÜNCELLEME 05.11.2021 23:25
Bu Habere 343 Yorum Yapılmış

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Suyumuz, toprağımız, doğamız bizim her şeyimizdir; yok edilmesine izin vermeyeceğim." ifadesini kullanarak, gönderdiği mektubu paylaştı.

Mektubunda, iklim krizinin tüm dünyanın ortak sorunu olduğuna değinen Kılıçdaroğlu, iklim krizinden geçmekte olan dünyayı ağır bir şekilde etkileyecek bir projenin bugün Türkiye'nin gündeminde olduğunu belirtti.

DİKKAT ÇEKEN ZAMANLAMA!

CHP liderinin söz konusu çağrısının, yaşanan büyükelçi krizinin hemen ardından gerçekleşmesi dikkat çekti.

Kemal Kılıçdaroğlu, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Kanal İstanbul Projesi, ekolojik sistemi altüst ederek sadece Türkiye'ye değil tüm dünyaya zarar verecek niteliktedir. İklim kriziyle mücadelenin ortak sürdürülmesi için Akdeniz havzasının en büyük şehirlerinden biri olan İstanbul ve dünyamızın geleceği adına bu çağrının yapılması zorunlu bir hal almıştır. Bütün dünyanın iklim krizinin yıkıcı etkileriyle mücadele içinde olduğu bir süreçte, Kanal İstanbul gibi ekosistem bütünlüğünü bozarak, doğaya geri dönüşü olmayan zararlar verecek bir projenin desteklenmesi, doğanın korunması ve iklim krizi ile mücadeleyle taban tabana zıt niteliktedir.

Ülkenizdeki yatırımcılar, Kanal İstanbul gibi her yönüyle dünya iklimine karşı bir hareket olan bu projeyi desteklememelidir. Bu, ülkemiz ile birlikte dünyanın iklimine de dönülmez bir zarar verecektir. İstanbul'a ihanet, dünyaya ihanet anlamına gelir. Kanal İstanbul Projesi'nin uygulanmasının önlenmesi için mücadele vermeye devam edeceğim. Ülkemin iklimini, havasını, suyunu, toprağını korumak benim görevim. Sizlere de dünyayı korumak için çağrıda bulunuyorum. Saygılarımla."AKBAŞOĞLU'NDAN TEPKİ: ZAVALLILIĞIN ÖTESİNDE...

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, Kılıçdaroğlu'na sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Akbaşoğlu, ''Türkiye’yi yönetmeye talip olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu'nun ’un “bağımsızlık benim karakterimdir” diyen ülkemizin kurucu liderinin ölüm yıldönümü öncesinde, müstemleke valiliğine soyunması, zavallılığın ötesinde Türkiye’nin bağımsızlığına açık bir ihanettir.'' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 343
 • Efe 2 ay önce Şikayet Et
  Chp genel muhtarı. Bunda muhtar olma çapı bile yok. Bildiği birşey yok çıkıp konuşuyor. Karizma sıfır, konuşma sıfır, beden dili eksi 10. Bilgi sıfır, çap sıfır. Nasıl chp başkanı oldu bu?
  Cevapla
 • dostt birr 2 ay önce Şikayet Et
  kılıçdaroglu büyükelçilere mektup yazmış. akşener reis bizle hiç bir şeyi paylaşmıyor. diyor.... bunlara devlet sırrı verirseniz anında elçilere duyurur.bunlardan nasil devlet idarecisi olacak dış güçlerin emrine girmişler. ...
  Cevapla
 • Hayrettim 2 ay önce Şikayet Et
  Hiç bir bilimsel dayanağı olmayan afilli sözlerle,iddilarlarla kendi seçmeninden,milletinden gerekli desteği bulamayan,bütün umitlerini bitirmiş çaresiz aciz bir şekilde kendi ülkesindeki bir iç meseleyi her zamanki gibi yerlilik ve millilikten uzak bir şekilde dışariya şikayet ediyor.şasırdıkmı,hayır tabiki.çünkü bunu yapan kılıçtaroğlu chp si.
  Cevapla
 • Habib 2 ay önce Şikayet Et
  Ya bu adam gibi tarihde gelmemistir. Siyasetin yüz karasi. Devletin yüz karasi. Milletin yuz karasi. Tarihin yuz karasi. Son sözüm cehaletin de yüzkarasi
  Cevapla
 • abdullah 2 ay önce Şikayet Et
  biz nasıl bir günah işledikte böyle bir muhalefete sahip olduk anlamış değilim. Büyükelçilere ülkesini kötüleyenler başa geçince ne yapacaklarını siz düşünün. Bunlara ülke emanet edilmez. Allahım bunların iktidarından ülkemizi korusun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Karadeniz gazında yeni gelişme! Heyecanlandıran görüntüler
Tepkiler büyüyor: Johnson'ın skandalları ortaya çıkıyor