Erbakan'dan 3'üncü ittifak önerisi: İYİ Parti başı çekebilir

Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan, sağ partilerden oluşan 3'üncü bir ittifak kurulursa destek verebileceklerini söyledi. Erbakan, bu ittifaka İYİ Parti'nin önderlik edebileceğini de ifade etti.

Erbakan'dan 3'üncü ittifak önerisi: İYİ Parti başı çekebilir
Erbakan'dan 3'üncü ittifak önerisi: İYİ Parti başı çekebilir
GİRİŞ 25.11.2021 16:33 GÜNCELLEME 25.11.2021 16:42
Bu Habere 338 Yorum Yapılmış

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ittifak konusunda aceleci olmadıklarını söyleyerek, sağ partilerden oluşan 3'üncü bir ittifak kurulursa destek verebileceklerini belirtti. 

İYİ PARTİ ÖNDERLİĞİNDE ÜÇÜNCÜ İTTİFAK ÖNERİSİ

İttifak konusunda aceleci olmadıklarını seçmenin kendilerini her iki ittifaka da yakıştıramadığını söyleyen  Erbakan, şunları kaydetti:

“Sağ partilerden oluşan 3’üncü bir ittifaka destek verebiliriz. Herhalde millet, seçmen bizi hiçbir ittifaka yakıştıramıyor. Öyle olunca biz de kendimiz sanki girsek daha avantajlı, etkili olacak gibi düşünüyoruz. Gerçi tabi her siyasi partinin gönlünde yatan odur. Kendi gücüyle, kendi ismiyle. Eğer biz kendimiz girip de kendimiz parti olarak bir başkan adayı çıkaracak olursak o zaman bunun tabi partinin genel başkanı olması son derece doğal. Türkiye’de 24 saat bile uzun bir zaman. Onun için de kesinlikle ittifak yapmayacağız bu bizim kırmızı çizgimiz şu anda doğru olmaz. Dereyi görmeden paçaları sıvamak gibi olur. Onunla ilgili bir 3’üncü ittifak önerisini biz televizyonlarda da, basın toplantılarımızda da ifade etmiştik. Seçmenin sağ partiler olarak nitelendirdiği partilerin bir ittifak çatısı altında bir araya gelmesi. İYİ Parti bunun başını çekebilir çünkü oy oranı bakımından yüksek bir oy oranı, mecliste grubu var. Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi, Yeniden Refah Partisi. Böyle bir üçüncü ittifak olması halinde bir sinerji oluşabileceğini ifade etmiştik."

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 338
 • Güçlü Türkiye 6 gün önce Şikayet Et
  Millet ittifakını bölüp, Erdoğan'ın tekrar Cumhurbaşkanı olmasını sağlayacak tek en düzgün plan, proje bu.
  Cevapla
 • Milli gorus sevda 1 hafta önce Şikayet Et
  Tebrikler baskan, eksik soylemissin once bir elmanin iki yarisi saadet ile refaj birlesecek sonra bu olusum basi cekerek diger sag partiler ile birlikte ittfak yapacak o zaman yer yerinden oynar prtalik toz duman plur
  Cevapla
 • Mehmet AĞIRBAŞLI 1 hafta önce Şikayet Et
  Doğru olanda bu iyi parti siz ve muharrem ince üçünüz güzel olur . İnşallah diyelim
  Cevapla
 • İbrahim yücel 1 hafta önce Şikayet Et
  Kesinlikle büyük birlik olabilir ama diğerlerine hayır
  Cevapla
 • Harun 1 hafta önce Şikayet Et
  Hoppala. Bu gerçek mi yoksa şaka mı? Şakaysa buz gibi olmuş. Yok gerçekse eğer beklentilerle hiç alakası yok Sayın Fatih Erbakan.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yine aynı manzara! Akşener'e soru soran vatandaşa saldırı!
Klinik tabloları ortaya koydu, kapanma mı geliyor?(4 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)