Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na cevap: Siyasi ahlakla bağdaşmaz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mersin mitingiyle ilgili sözlerine çok sert cevap verdi.

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na cevap: Siyasi ahlakla bağdaşmaz
Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na cevap: Siyasi ahlakla bağdaşmaz
GİRİŞ 27.11.2021 18:02 GÜNCELLEME 27.11.2021 18:03
Bu Habere 105 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mersin'de yapacaklarını açıkladığı mitingin Cumhuriyet Meydanı'nda yapılmasına Mersin Valiliği'nin izin vermediğini iddia etmişti. CHP liderinin sözlerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yanıt verdi.

BAKAN SOYLU: SİYASİ AHLAKLA BAĞDAŞMAZ

2014 yılından bu yana siyasi partilerin mitinglerinin eski Tevfik Gür Stadı'nın yanında olduğunu belirten Soylu, ''Kemal Kılıçdaroğlu’na: Siyaset, kurnazlıkla değil asaletle yürür. Mersin Cumhuriyet Meydanı, 2014 yılından bu yana siyasi partilere miting alanı olarak verilmemiştir. Acizliğe ve yalana başvurulması ve siyasi mağduriyet üretme çabası, siyasi ahlakla bağdaşmaz.'' ifadelerine yer verdi.KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Mitingi valiliğin gösterdiği yerde yapacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, ''Mitingimizinden niye rahatsız oluyorlar, anlamakta güçlük çekiyoruz. Demek ki bir kusurları var. Sayın vali Cumhuriyet Meydanı'nı yasaklıyor, başka bir yeri göstermiş. Mitingimizi yapacağız. Vali de görecek, Erdoğan da görecek, herkes görecek. Önümüzde engeller çıkarabilirler ama bilmeleri gerekiyor: Biz bütün engelleri aşmasına bilen bir partinin mensubuyuz. Kimse merak etmesin, Erdoğan da çok iyi öğrensin geliyor gelmekte olan'' ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 105
 • öfke 2 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH CC sizlere fırsat vermesin inşallah
  Cevapla
 • Can 2 yıl önce Şikayet Et
  Geliyor gelmekte olan
  Cevapla
 • Altin 2 yıl önce Şikayet Et
  Mutfakta konuşma belledi millete yalvarıyor ağlıyor ne olur beni dinleyin diyor taklada atsan yalancılara millet oy vermez inanmaz millet durust lideri dinler senin her yerin yalan
  Cevapla
 • Kızılelma 2 yıl önce Şikayet Et
  Bay Kemal Her gün bir yalan her gün bir iftira atıyor.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakanım adamda genel ahlak varmıda siyasi ahlaki olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 Washington'un Türkiye kararına jet yanıt! KAAN, devler liginde
Türk Savunma Sanayisine sızma girişimi! İşin arkasındakiler yakayı ele verdi