Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul vurgusu: Yeniden sahibini bulması lazım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın katıldığı AK Parti İstanbul İl Teşkilatı'nın Sakarya'daki toplantısına telefonla bağlanarak "İstanbul'un, 2023, ardından 2024 olmak üzere, yeniden sahibini bulması lazım" dedi.

GİRİŞ 05.12.2021 14:30 GÜNCELLEME 05.12.2021 14:55
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Sapanca ilçesindeki bir otelde düzenlenen AK Parti İstanbul İl Teşkilatı'nın 15. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılan Yıldırım, partililerin "Reisi ara" tezahüratlarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla aradı.

Buluşmaya bağlanan Erdoğan, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek, 2023'e giden yolda bu tür istişare toplantılarının çok verimli olacağına inandığını söyledi.

Dün Siirt'te olduklarını anımsatan Erdoğan, "Siirt'te yapmış olduğumuz toplantılar da hamdolsun çok verimli ve faydalı oldu. Teşkilatımızın duymuş olduğu heyecanı Siirt'te de görmenin mutluluğunu yaşadık. Bir şeyi sizlerden özellikle rica ediyorum; Artık 2023'e giden yolda ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları olarak yoğun çalışmanın içerisinde olmamız lazım. Ana kademe alanında çok yoğun çalışmalı, kadın kolları çalmadık kapı bırakmamalı, gençlik kollarımız ise yine TEKNOFEST kuşağı olarak yoğun çalışma içinde olmalı." dedi.

"İSTANBUL'UN YENİDEN SAHİBİNİ BULMASI LAZIM"

AK Parti'nin 19 yılda yaptığı çalışmaların tüm millete anlatılması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Eğer bunu, millete mal edemiyorsak bilelim ki vebal altında oluruz. Çünkü hala neler yaptığımızı bilmeyenler var. Bunları milletimize anlatmamız lazım." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

"İstanbul, bu işin adeta lokomotifi durumunda olmalıdır, çünkü lokomotif nereye gidiyorsa vagonlar da oraya gidiyor. İstanbul adeta bu işte lokomotiftir. Türkiye'nin şu anda 15 milyon nüfusuyla İstanbul'un, 2023, ardından 2024 olmak üzere, yeniden sahibini bulması lazım. Bu da AK Parti'dir. Şu anda seçimlerden bu yana İstanbul'da çivi çakılmıyor çivi, ağaç dikilmiyor. İstanbul artık garip. 2023'le birlikte yeniden doğuşu, yeniden dirilişi, başta İstanbul olmak üzere, kazanmamız ve kazandırmamız lazım. Onun için yükümüz ağır, Rabb'im yar ve yardımcımız olsun."

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Binali yıldırım
YAZDIR
YORUMLAR 33
 • Türkiye 1 ay önce Şikayet Et
  İstanbuldan memnun bırakın teslim edin bu ahmaklar yüzüne tükürsen imam yağmur yağdırdı derler tövbe bunlar alışık şamara 20 sene önce bağışıklıkları kuvvetli bi 100 yıl daha sürünmeye dayanıklılar maşallah .
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Evi kirada olanlara vergi yüksek verilsin fırsatçılar var
  Cevapla
 • Cüneyt beyaz 1 ay önce Şikayet Et
  İlk sahibi Yunanlılar , heyecan yapmışlardır
  Cevapla
 • Birisi 1 ay önce Şikayet Et
  Allah akıl izan versin...
  Cevapla
 • Türkiye 1 ay önce Şikayet Et
  evet miçotokisin hemşerisi hellasın sağ pabucu asterix konuştu
  Cevapla
 • Çiçek 1 ay önce Şikayet Et
  BİN ALİ YILDIRIM ALLAH IN İZNİYLE İSTANBULUN BAŞKANI OLUR inşallah Hizmet eden saygılı güvenilir başkan bence
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika... Kar İstanbul'u esir aldı... İşte mega kentte son durum
676 lira daha fazla ödenecek! Çalışanlar dikkat