Fatih Erbakan'dan asgari ücret açıklaması: Bu oranda artış beklemiyorduk

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, "Açıkça ifade etmek isterim ki, hükümet bizi şaşırttı. Bugüne kadar verdikleri maaş zamlarının üzerinde bir maaş zammı yapılmış oldu. Bu oranda bir asgari ücret artışını beklemiyorduk” dedi.

Fatih Erbakan'dan asgari ücret açıklaması: Bu oranda artış beklemiyorduk
Fatih Erbakan'dan asgari ücret açıklaması: Bu oranda artış beklemiyorduk
GİRİŞ 24.12.2021 14:36 GÜNCELLEME 24.12.2021 14:38
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erbakan, Yeniden Refah Partisi olarak yanlış politikalardan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye modelinin üretim, istihdam ve ihracat odaklı bir model olması gerektiğini ifade eden Erbakan, “Üretim ve ihracat olmadan dış ticaret açığı bu seviyede olduğu zaman ve kaynak ihtiyacı da doğal yoldan milli kaynaklarla değil dış borçla karşılandığı zaman döviz talebi ve yokluğu sürekli olarak dövizin patlaması demek olacak. Milli Görüş merhum Erbakan hocamızın önderliğinde 1976-77 yıllarında Türk lirası pul olmasın diye bu adımlar atılmıştı. Hem merkezi hem mahalli yönetimler için mutlaka denk bütçe zorunluluğunun getirilmesi gerekiyor. Milli kaynak paketleriyle, kendi imkanlarımızla finansal kaynağa dönüştürülmesiyle kaynak üretilmesi ve bütün harcamaların üretilen kaynaklarla karşılanması lazım. Bir an evvel üretimin ve ihracatın artırılması için gereken iklimin oluşturulması lazım” diye konuştu.

‘MAAŞ ZAMLARININ ÜZERİNE ZAM YAPILMIŞ OLDU’

Fatih Erbakan, 2022 yılında geçerli olacak asgari ücret ile ilgili, “Açıkça ifade etmek isterim ki, hükümet bizi şaşırttı. Bugüne kadar yaptıkları uygulamalar, verdikleri maaş zamlarının gayet üzerinde bir maaş zammı yapılmış oldu. Bu oranda bir asgari ücret artışını beklemiyorduk. Öte yandan, Yeniden Refah Partisi olarak taban teşkilatlanmasına çok önem veriyoruz. Teşkilat modeline uygun Milli Görüş’ün teşkilatlanma için çok ciddi gayret gösteriyoruz. Türkiye’deki 200 bine yakın seçmen sandığında en azından irer tane baş müşahidimizin belirlenmesi ve böylece 200 bin kişilik baş müşahitler ordumuzun oluşturulması için 1 seneden beri yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bugüne kadar 50 bine yakın baş müşahidimiz belirlendi. Bunu en kısa zamanda 200 bine çıkarmak ve her sandıkta bir tane baş müşahidimizin görevli hale gelmesini sağlamak istiyoruz” dedi.

YORUMLAR 49
 • Ahmet 7 ay önce Şikayet Et
  Doğru düzgün bir yorum yaparak olumlu havaya katkı sağlıyorsunuz..
  Cevapla
 • Berfu 7 ay önce Şikayet Et
  Erbakan hoca bizim için çok kıymetliydi.. İnşaallah oğluda çok başarılı olur.. Gönlümüzün istediği Reisin yanında olması ama Reisle birlik olmayacaksada lütfen zillet ittifakından uzak olsun
  Cevapla
 • Adem 7 ay önce Şikayet Et
  Bu olumsuz yorum ları yapanlar acaba kaç defa konuşması ni dinlemiş veya partisini incelemiş 300 bin üyesini görmezden gelmiş projelerini dinlemiştir..
  Cevapla
 • Cumhur 7 ay önce Şikayet Et
  Gel ismi güzel Fatih bey senin yerin cumhur ittifakı sana bura yakışır destekle şu TEMEL Varya ÇATIR ÇATIR ÇATLASIN Aslında onunda yeri bura ama İHTİRASININ BENCİLİĞİNİN KİBİRİNİN ESİRİ OLMUŞ
  Cevapla
 • Hür 7 ay önce Şikayet Et
  Kesinlikle sizi cumhur ittifakının içinde görmek istiyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul'da AK Partili belediyelerdeki işçilere yüzde 80 zam
Son dakika: Biden, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılımını onayladı