Fatih Erbakan İttifak kararını açıkladı! Net konuştu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ittifak ile igili kararını açıkladı.

Fatih Erbakan İttifak kararını açıkladı! Net konuştu
Fatih Erbakan İttifak kararını açıkladı! Net konuştu
GİRİŞ 26.12.2021 19:10 GÜNCELLEME 26.12.2021 19:10
Bu Habere 121 Yorum Yapılmış

Diyarbakır'da partisinin il kongresinde konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bütün ülkeyi kucaklayıcı bir 'Milli Görüş' politikası güdeceklerini belirterek, "Şu an için gündemimizde herhangi bir ittifak yok. Ancak bu kimseyle asla bir ittifak içerisine girmeyeceğimiz anlamına da gelmiyor" dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin il kongresi için Diyarbakır'a geldi. Bir otelde yapılan kongrede konuşan Erbakan, referans ile geldiklerini belirterek "50 senelik 'Milli Görüş' referansımız ile geliyoruz. 1974 ve 1976'daki koalisyon hükümetlerinde de 54'üncü hükümette de efsane hizmetler, 1989 ve 1994'teki belediyecilik hizmetleri ve 'Milli Görüş' ruhuyla yapılan hizmetler; bunlar 'Milli Görüş' ruhunun birer eseridir. Şahısların bir kerametinin olduğundan değil. Aynı şahıslar sonradan 'Milli Görüş'ten uzaklaştılar, aynı hizmeti yapamadılar" diye konuştu.

'ERBAKAN BİNGÖL KONUŞMASI İLE CEZA ALDI'

Necmettin Erbakan'ın 40 senelik mücadelesi boyunca ayırım yapmadığını, bütün memleketlere aynı hizmeti götürdüğünü söyleyen Erbakan, "Kürt kardeşlerimizin haklarını savunmak için yapmış olduğu Bingöl konuşması nedeniyle ceza aldı. O nedenle Yeniden Refah Partisi. Bizleri iş bitirme belgesi olmayanlarla lütfen karıştırmayın. Bir de tabii iş bitirme belgesi olmayanların yanında iş batıran belgesi olanlar var. Bunlar da daha önce gelmişler, denenmişler, bakanlık yapmışlar, başbakanlık yapmışlar ama adaleti tesis edememişler. 50 yıl boyunca yapılan hizmetlerin güvencesiyle geliyoruz" ifadelerini kullandı.

'TEK BAŞINA YOLA ÇIKMAYI DÜŞÜNÜYORUZ'

Gündemlerinde ittifak olmadığını dile getiren Erbakan, şunları söyledi:

"Ancak bu kimseyle asla bir ittifak içerisine girmeyeceğimiz anlamına da gelmiyor. Seçime 3- 4 ay kala Türkiye'nin o anki durumunu göz önüne alarak, ona göre bir karar alacağız. Tek başına yola çıkmayı düşünüyoruz. İnşallah milletimizin teveccühüyle bunu başarmak bizlere nasip olur. Başbakan hocamızın Diyarbakır'ın nüfusu 90 bin, 100 bin iken kurduğu TEMSAN'da 10 bin kişi istihdam ediliyordu. Bugün orada 60 kişi çalışıyor. İktidara gelmemiz halinde TEMSAN'ı yeniden faaliyete geçireceğiz ve o eski işler haline dönüştüreceğiz."

YORUMLAR 121
 • Ömer 7 ay önce Şikayet Et
  Bluğ olmadan evlenip çocuk sahibi olmak gibi bir hayal nasıl bluğ olmayana kız verilmezse bu millette Ehil olmayanı iktidar yapacak oyu vermez
  Cevapla
 • Yahu 7 ay önce Şikayet Et
  Erbakan hocanın dillendirdiği,hayal ettiği bir çok şeyi gerçekleştiren bir lider dururken, hem milli görüşçüyüm deyip hemde ortada durmak,sahiplenmeye çalıştığı görüşe ihanettir
  Cevapla
 • Net 7 ay önce Şikayet Et
  Medresemi la bu siyaset ne ihaneti nekadar sığsınız. Ne kasıntısı adamın fıtratı bu sekil. Ama bukadar dürüst bir insan gölgede kalır bence.
  Cevapla
 • Zafer Güreşçi 7 ay önce Şikayet Et
  Fatih Erbakan siyasi tercihin adına ve soyadına ihanet ediyor.Yanlıştan dönmek fazilettir.
  Cevapla
 • Salahattin Adana 7 ay önce Şikayet Et
  Fatih efendi aylardan beri yaptığın manevraları cumhur ittifakı yemedi,sen yine ZİLLET ittifakına odaklan; onlar sana daha uygun düşüncedeler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Austria Wien - Fenerbahçe! CANLI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lviv’de kritik mesaj: Yeni bir Çernobil yaşamak istemiyoruz