Mustafa Sarıgül: Biz solcu bir parti değiliz

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Biz sol bir parti değiliz, sağ bir parti değiliz. Biz Atatürk milliyetçisi olan, bayrağına, toprağına, ulusal birliğine bağlı bütün yurttaşlarımızı saygıyla sevgiyle buluşturacak olan bir partiyiz" dedi.

Mustafa Sarıgül: Biz solcu bir parti değiliz
Mustafa Sarıgül: Biz solcu bir parti değiliz
GİRİŞ 14.01.2022 13:59 GÜNCELLEME 14.01.2022 13:59
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Yakutiye ilçesi Gürcükapı semtindeki il binasının açılışına katıldı. Genel başkan yardımcıları ve çeşitli illerden gelen il başkanlarının da yer aldığı açılışta kurdeleyi kesen Sarıgül, "Bereketin, varlığın, güzelliğin kapısı olsun inşallah. Erzurum’umuzda, cennet vatanımıza güzel hizmetler yapacağımız, hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bütün yurttaşlarımızı kucaklayacağımız hakkın merkezi olsun" diye konuştu.Mustafa Sarıgül

Açılış sonrası partililerle sohbet ettikten sonra basın toplantısı düzenleyen Sarıgül, şunları söyledi:

"Bizim, Türkiye Değişim Partisi'nin çizgisini soruyorlar. Ben buradan söylüyorum; biz sol bir parti değiliz, sağ bir parti değiliz. Biz Atatürk milliyetçisi olan, bayrağına, toprağına, ulusal birliğine bağlı bütün yurttaşlarımızı saygıyla sevgiyle buluşturacak olan bir partiyiz. Biz Türkiye'mizde barışı tesis edecek bir partiyiz. Korkmadan, çekinmeden ABD'ye 'tütünden elini çek' diyen bir partiyiz. Korkmadan ve çekinmeden 'Ey Avrupa Birliği, ben şeker pancarı ekeceğim, benim şeker pancarımı engelleyemezsin' diyen bir partiyiz. 'Ey Yunanistan, hemen yanımızda silahlanıyorsun. Senin o silahların Türk Milletine sökmez' diyen bir partiyiz. Ülkemizi tapulu arazisi sananlar, milletin oyunu kendi cebinde görenler ve milletin oyu bizim cebimizde diyenlerin siyasi hesaplarını alt üst edecek bir partiyiz. Türkiye Değişim Partisi dipten gelen bir dalgadır."

Sarıgül, toplantının son bölümünde daha önce de açıklama yaptığını hatırlatarak, "Türkiye Değişim Partisi, tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü parlamento, bağımsız yargı isteyen bir siyasi partidir" dedi. Sarıgül, hükümetten, garsonların bahşişinden vergi alınmamasını da istedi. 

ETİKETLER
solcu parti
YAZDIR
YORUMLAR 28
 • Salahattin Adana 10 saat önce Şikayet Et
  Sarıgül çalış,çalış yeter nereye kadar; o kadar emek vererek kazandığın milyonları boşa harcıyorsun; ye iç,gez,eğlen oğlun gibi keyfince YAŞA emi !!!!
  Cevapla
 • Vatandaş olarak 1 gün önce Şikayet Et
  Bir zamanlar parmakla gösterilen belediye başkanıyken son seçimlerde şişli belediye başkanlığını bile kazanamamış birisi degilmisin. rengin yanar dönerli gibi jan janlı ışığın vurmasına göre renk degistiriyor.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 gün önce Şikayet Et
  Ne olduğun belli değil
  Cevapla
 • ALİ 1 gün önce Şikayet Et
  Seni kim solcu olarak kabul ederki
  Cevapla
 • Kasimpaşalı kenan 1 gün önce Şikayet Et
  Sen dogru söylüyorsun sen kim solcu kim gercegi sonuda soyledin chp sahesinde türkiyede tanindın zamanında sana verdigim oylar harsm olsun
  Cevapla
 • Nsn 2 gün önce Şikayet Et
  Nesağci nede solcü eyvah eyvah gitti bizim niyazi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyon çalışmaları süren Divanhane binasını inceledi
Artvin, Kastamonu, Rize, Bolu ve Hakkari'de kar nedeniyle eğitime yarın ara verildi