Muharrem İnce’den İYİ Parti ve CHP’ye rest! Babacan, Karamollaoğlu ve Davutoğlu tepkisi!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP'ye yine sert sözlerle yüklendi. İnce, Karamollaoğlu, Davutoğlu ve Babacan üzerinden CHP yönetimini eleştirdi.

GİRİŞ 16.01.2022 19:07 GÜNCELLEME 16.01.2022 19:08
Bu Habere 113 Yorum Yapılmış

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP’nin erken seçim istediğini fakat kendi kurultayını ertelediğini ifade ederek, “Muhalefet erken seçim istiyor ama kendisindeki seçimi erteliyor. Ya böyle kafa olur mu? İktidara diyorsun gel erken seçim yapalım sonra kurultayı 1 yıl erteliyorsun” dedi. İnce ayrıca Kılıçdaroğlu, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na sert sözlerle yüklendi.Erzurum’a bir dizi gezi ve açılışa katılmak üzere gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce İbrahim Erkal Kültür ve Sanat Merkezinde partililerle bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan İnce’nin gündeminde CHP vardı.

'TERÖRİSTLE FOTOĞRAF ÇEKTİREN MİLLETVEKİLİNİ KINAMAYAN MUHALEFET VAR'

İnce, muhalefetin teröristle fotoğraf çekilen milletvekilini kınamadığını ifade ederek, “Senin teröristin benim teröristim diyenler var. Yani teröristle fotoğraf çektiren milletvekilini kınayamayan muhalefet var. Muhalefet her şeye sus pus durumda. Oy derdindeler oy kimse kusura bakmasın. Biz çocuklarına dinini öğretmek isteyen insanlara karşı değiliz” dedi.

'MUHALEFET ERKEN SEÇİM İSTİYOR AMA KENDİSİNDEKİ SEÇİMİ ERTELİYOR'

İnce, CHP’nin kurultayı ertelemesini de eleştirip erken seçim istemelerinin tutarlı olmadığını belirterek, “Muhalefet erken seçim istiyor. Ama kendisindeki seçimi erteliyor. Ya böyle kafa olur mu? İktidara diyorsun gel erken seçim yapalım sonra kurultayı 1 yıl erteliyorsun. Erdoğan sana dese niye erteliyorsun sen diyeceksin seçim var diye erteliyorum. Erdoğan da dese ki ben de 2023’te değil 2024’te yapacağım seçimi sen ne diyeceksin. Demokrat değilsin ve tutarlı değilsin. Derdin sadece koltuk, kurultayı erteliyorsun ve milletvekillerine siz kıpırdamayın ben belirleyeceğim durumu diyorsunuz. Yani derdi Cumhurbaşkanlığı seçimi falan değil. Bunların tek derdi koltuk” ifadelerini kullandı.

'BU KAFAYLA GİDERSENİZ...'

Muharrem İnce, muhalefetin dolardan cesaret aldığını kaydederek, “Eskiden bunların cesareti yoktu. Şimdi cesaretleri var. Çünkü dolara ve ekonomiye güveniyorlar. Önceden bu işi yapamazdık ama şimdi dolar 14 lira oldu acaba ben kazanır mıyım diye düşünüyor. Bu kafayla giderseniz Uzun Hasan ile milyarlık taş kömürü çıkartırsınız ancak. Kurduğunuz kumpaslar elinizde patlayacak” açıklamalarında bulundu.

'BAKALIM KİM KENARA ÇEKİLECEK'

İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin genel seçimlerde aldığı oydan 4 milyon fazla oy aldığını dile getirdi.

"Kendisine kenara çekil" diyen eski partisi CHP’li yöneticilere gereken cevabı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vereceğini ifade eden İnce, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 400 bin oy alan Karamollaoğlu ile haftalık görüşmeler yapacaksın, ‘Muharrem İnce kenara çekil’ diyeceksin. Ben niye kenara çekiliyorum. Siz kenara çekilin. 3,5 sene sustum. Kaldı 1,5 yıl. Çıkacağız meydanlara bakalım kim kenara çekilecek." diye konuştu.

AK Parti’den ayrılanların CHP’de yol gösterici veya kurtarıcı rolüne büründüğünü ileri süren İnce şöyle devam etti:

"Kendi partisinin evlatlarını koruyamayıp, AK Parti'den kişisel ikballeri için ayrılanları kurtarıcı diye önümüze koymaya çalıştılar. Yıllarca AK Parti'de en üst görevler yapmış, kişisel ikballeri için yollarını ayıranlarla ana muhalefet kuzu sarması olmuşlar ama köşeyi dönünce kazık atmak derdindeler herkes birbirine, virajı bekliyorlar. Virajı dönünce birbirlerine kazık atacaklar. Ben adayım ama sizde o cesaret yok."

YORUMLAR 113
 • Isy 4 ay önce Şikayet Et
  Helal size Sayın Ince
  Cevapla
 • Yalçın Kaya 4 ay önce Şikayet Et
  Bu adam doğru diyor, chp hdp ip ortaklığı rezil bi durum aldı
  Cevapla
 • Metin Çakım 4 ay önce Şikayet Et
  Bu adam kim,uzaydanmı geldi
  Cevapla
 • Yüksel Ayyıldız 4 ay önce Şikayet Et
  Türk İslam Milleti her ne pahasına olursa olsun Türkiye'yi Teröristlere asla teslim etmez etmeyecektir.Sõz konusu vatansa ya istiklal ya ölüm.Hakkıdır hakka tapan Milletimin İstiklal.
  Cevapla
 • Hasan ÖZYILDIZ 4 ay önce Şikayet Et
  Muhalefet doğmuşsun muhalif tin kesmedi şimdi muhalefete muhalif olmuşsun belki kazanmıştın kazanmak hoşuna gitmedi adam kazandı dedin gittin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hatay'da orman yangını! Ekipler alarm durumunda
Maymun Çiçeği virüsü nedir, nasıl bulaşır? Belirtileri ve korunma yöntemleri açıklandı