CHP'nin yalanı aynı dakika elinde patladı! İzmir'de deprem konutları hak sahiplerine teslim ediliyor

CHP’nin İzmir depreminin ardından inşa edilen konutların hak sahiplerine teslim edilmediği iddiası elinde patladı. CHP'nin konutların bitmediğini iddia ettiği dakikalarda, depremzede vatandaşlara evler teslim ediliyordu.

GİRİŞ 17.01.2022 16:55 GÜNCELLEME 17.01.2022 16:55
Bu Habere 146 Yorum Yapılmış

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, partisinin il başkanlığında milletvekillerinin de katılımıyla basın toplantısı düzenledi.

Yücel, 30 Ekim 2020'de meydana gelen İzmir depreminin ardından yapımına başlayan evlerin, depremzedelere teslim edilmediğini öne sürdü.

Deprem konutlarının teslimi için her seferinde ertelemeye gidildiğini söyleyen Yücel, “Deprem konutları bitirilmedi. Teslim edilen bir tane daire bile yok.” İfadelerini kullandı.

Öyle ki, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'in konuyla ilgili açıklama yaptığı sırada, deprem konutlarının hak sahiplerine teslimine başlandı.

ANAHTARLARINI TESLİM ALDILAR

Yıkılması ile birlikte 32 kişinin hayatını kaybettiği Emrah Apartmanı (4. proje alanı) için noter kura çekimleri yapılan depremzedelerin konut/iş yeri teslimi, 13.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Hak sahipleri gerekli işlemlerin yapılmasının ardından anahtarlarını teslim alarak yeni konutlarını gezdi.

"TESLİMLER, YARIN VE DİĞER GÜNLER DE PEYDERPEY DEVAM EDECEK"

Konuyla ilgili açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İzmir İl Müdürü Ömer Albayrak, "Bugün itibariyle inşallah konutlarımızın teslimine başlıyoruz. Bugün 4. bölgedeyiz. Burada daha önce noter çekilişlerini yapmış olduğumuz evleri vatandaşlarımıza AFAD Başkanlığında AFAD İzmir İl Müdürlüğümüz, Toplu Konut İdare Başkanlığımız ile teslim yapıyoruz. Bugün toplam 28 dairenin teslimi olacak. Yarın ve diğer günler de başka bölgelerde kura çekimleri yapılan alanlarda peyderpey teslimler devam edecek. Teslimatlar yapılırken bazı yanlış anlaşılmalar da söz konusu olabiliyor. Hepsinin bürokratik işlemleri de olduğu için inşaatlar bitse de o işlemleri tamamladık. Bugün itibariyle de teslimlere başladık. Vatandaşlarımız inşallah güle güle oturur" dedi.

İzmir'de deprem konutlarının teslimi başladı

"HAK SAHİBİ OLARAK ANAHTARLARI TESLİM ALDIK"

Depremde annesi Fatma Nihal Nayman ve Özkan Nayman'ı kaybeden hak sahibi Özge Nayman Bayır, "Burada annem ve babam oturuyordu. Onları depremde kaybettik. Bugün hak sahibi olarak anahtarları teslim aldık. Evi gördük, bazı eksiklikler vardı. Onları ilettik, yapacaklarını söylediler. Hepimiz için hayırlısı olsun" diye konuştu.

Bir başka hak sahibi Gültekin Özgür ise "Depremde canımızı kurtardık. Yıkılan binamızın yerine burası yapıldı. Bugün de gelip anahtarımızı aldık. Birazdan evi göreceğiz. Hayırlısı olsun" ifadelerini kullandı.

"MÜJDELİ HABERİ ALDIK, ÇOK SEVİNDİK"

Hasan Varışlı isimli hak sahibi de şunları söyledi:

"Bizim evimiz Ali Çolakoğlu Sitesi'nde. Sanırım birkaç güne de biz anahtarları teslim alacağız. Dün müjdeli haberi aldık. Çok sevindik. Bir an önce eve yerleşmek istiyoruz. Sağlıkla ve sıhhatle oturmak istiyoruz. Haberi alınca inanamadık. 'Bugün, yarın' diyorduk. Komşusunda, akrabasında kalan, kirada oturanlar var. Biz de eşimle eş dostta kalıyorduk. Haberi alınca çok mutlu olduk. Devletimiz sağ olsun."

YORUMLAR 146
 • Musafir 4 ay önce Şikayet Et
  İzmire chp bırak be devletim şu iki yüzlü kavmin rezil olsun gerce rezil oldukça utanma yok. Pkk Terör örgütüne para aktarıcagına milettine hizmet etsin chp Belediyesi
  Cevapla
 • ABUZER 4 ay önce Şikayet Et
  Halbuki chp iktidarda olsaydı depremzedeler o evleri rüyalarında bile göremezdi.
  Cevapla
 • Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  Allah cc, CHPnin bu yalan,iftira, fitne ve fesatlarinizdan ötürü kahru perişan eylesin.
  Cevapla
 • İzan 4 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar büyük kitle bu sıfatlarla nasıl yönetiliyor anlaşılır bir olay değil.
  Cevapla
 • israfil T. 4 ay önce Şikayet Et
  Bir çok İnsan oğlu o kadar sütü bozuk ki, hükümetin her türlü nimetlerinden faydalanıyorlar fakat minnetleri ancak arkanızı dönmenize kadar sürüyor. Rabbim ıslah eylesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin ilk başörtülü Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı görevine başladı
Maaşlar en az yüzde 38 zamlanacak! İşte en düşük memur ve emekli maaş listesi