Sedef Kabaş'a bir kötü haber daha! 81 ilde harekete geçiliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "AK Parti teşkilatları olarak tüm ülke genelinde Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için suç duyurusunda bulunacağız." dedi.

GİRİŞ 22.01.2022 19:25 GÜNCELLEME 30.01.2022 18:54
Bu Habere 149 Yorum Yapılmış

AK Parti, Başkan Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı makamına alçak ifadelerle hakaret eden Sedef Kabaş için harekete geçiyor. 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı makamını alçak sözlerle hedef alan Sedef Kabaş için AK Parti 81 ilde suç duyurusunda bulunacak. Kabaş'ın sözleri üzerine gülerek yorumlarını sürdüren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında da suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi.
 

Kılıçdaroğlu ve Akşener çirkin sözleri savundu! Sedef Kabaş'a destek çıktılar!Kılıçdaroğlu ve Akşener çirkin sözleri savundu! Sedef Kabaş'a destek çıktılar!

AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

AK Parti Grup Başkanvekili ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 81 ilde suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Kandemir, "Bir televizyon kanalında Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımıza dönük kabul edilemez, ahlaksız ifadeler sebebiyle AK Parti teşkilatları olarak tüm ülke genelinde Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için suç duyurusunda bulunacağız. Kamuoyuna saygıyla duyururuz." dedi.

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Sedef Kabaş, dün akşam CHP yandaşı Tele-1 kanalında Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı makamına çok ağır hakaretlerde bulundu. Gazeteci Uğur Dündar ve CHP'li vekiller Engin Özkoç ile Aykut Erdoğdu, Kabaş'ın hakaretlerine müdahale etmezken program devam etti.

Kabaş'ın hakaret içerikli sözlerine tepki yağarken, RTÜK program için inceleme başlattı. Sedef Kabaş'ın Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan küstah sözleri sonrası İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma da başlatıldı.

Kabaş, dün gece saatlerinde gözaltına alındı. Kabaş sağlık kontrollerinin ardından Adliyeye sevk edildi.

YORUMLAR 149
 • Ramazan 3 ay önce Şikayet Et
  Cezası ne ise verilsin artık.Uzadıkça hakaret kahramanlığa dönüşüyor.Bu da toplum için kötü bir örnek teşkil ediyor ve bu tür eylemler prim yapıyor.
  Cevapla
 • Hasan 3 ay önce Şikayet Et
  Hiç vakit kaybetmeden acımadan yapın yeter artık bunların kendini bilmezliği siz kimsiniz Türkiye'nin başkanına hakaret ediyorsunuz.neolursa olsun kim olursa olsun T.C nin başkanına kimse hakaret edemez.
  Cevapla
 • Türk 3 ay önce Şikayet Et
  #SezenTutuklansin#
  Cevapla
 • Gakkoş 3 ay önce Şikayet Et
  Suç duyurusunda BULUNACAĞIZ.Gözü oyunda olan kalkar oynar ,oynayacağız demez.Cek caklı ifadeler sadece gaz alma ifadeleri ,şirin görünme ,tribüne oynamadır.Boş....
  Cevapla
 • M.Zeki Arpacık 3 ay önce Şikayet Et
  Gazetecilik, alçaklığın ve adiliğın sığınağı, haysiyetsizliğin maskesi olamaz olmamalı. Tetikçilik, örgüt milisliği basın özgürlüğü kaftanı ile örtülemez.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yazıcıoğlu'nun koruma polisi kazada öldü! Tanık olarak dinlenecekti
Yunanistan'ı çıldırtan görüntüler... "Türkiye'nin son meydan okuması!" diye verdiler