İmamoğlu'nun balık lokantasındaki fotoğrafını kim servis etti?

İBB Başkanı İmamoğlu'nun balık lokantasına gitmesine tepkiler devam ediyor. Gazeteci Hasan Öztürk, "O fotoğrafı kim servis etti" diye sordu ve Kılıçdaroğlu-İmamoğlu çekişmesine ilişkin dikkati çeken analizlerde bulundu.

İmamoğlu'nun balık lokantasındaki fotoğrafını kim servis etti?
İmamoğlu'nun balık lokantasındaki fotoğrafını kim servis etti?
GİRİŞ 28.01.2022 10:06 GÜNCELLEME 28.01.2022 10:07
Bu Habere 85 Yorum Yapılmış

İstanbul kar kaosu yaşarken, İngiliz Büyükelçiyle balık restoranına giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepkiler gelmeye devam ediyor. 

Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni ve Yeni Şafak Yazarı Hasan Öztürk, bugünkü köşe yazısında; "O fotoğrafları kim çekip, yerel gazeteciye servis etti?" diye sordu. İmamoğlu'nun bu sorunun peşine düşmediğini vurgulayan Öztürk, CHP'deki adaylık yarışının bu şekilde devam ediyor olabileceğinin altını çizerek, "Alnında rabbiyessir görünen İstanbul’un ikinci fatihi, bütün itibarını, bütün cilasını balıkçının birinde İngiliz Büyükelçisinin huzurunda sobanın içinde yaktı. Ve Kemal Bey o gece derin bir iç huzuruyla uyudu" ifadelerini kullandı. 

Hasan Öztürk'ün, "Yüzsüz çemkirgenin İngiliz büyükelçisi ile gittiği balıkçıdaki fotoğrafını kim servis etti" başlıklı yazısı şöyle:

Yüzsüzlük yapıyor… Arsızlaşıyor. Sorgulayan, soru soran, eleştiren kim varsa üstenci bir bakışla çemkiriyor.

İmamoğlu'ndan balıkçı açıklaması: İstanbul'da karla mücadeleyi en iyi ben verdimİmamoğlu'ndan balıkçı açıklaması: İstanbul'da karla mücadeleyi en iyi ben verdim

“Tatil bana çok yakışıyor” diyen de, “Alışacaksınız” diyen de, “İngiliz sefiriyle balık yemek, karla mücadele kadar önemli” diyen de… Bunları derken, etrafına çemkiren de aynı isim.

Yağmur yağar, gök çatlar alt geçitlerde kimsesizler sel sularında can verir… Beyimiz Bodrum’da tatildedir. Eleştirilince “Tatil bana çok yakışıyor” diyerek pişkin pişkin etrafına çemkirir.

Elazığ’da depremzedeler henüz enkaz altındadır, orada verdiği görüntüden bir gün sonra Palandöken’de kayak yaparken fotoğrafı çıkar, “Alışacaksınız kardeşim” diye efelenerek çemkirir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kayaklı fotoğrafı eleştirilmek istenir… Kayak sözcüğü üzerinden küfür ederek çemkirir. (Burada bizim imalı bile ifade edemeyeceğimiz bayağılıkta bir galiz küfür)

Kimsenin göremediği mesajı Uğur Dündar gördüKimsenin göremediği mesajı Uğur Dündar gördü

500’den fazla belediye aracının kabak lastikleri, ehliyetsiz ve liyakatsiz sürücüleri ve iş bilmez yönetimi yüzünden yolları tıkanır… Binlerce İstanbullu 15 saati aşkın yollarda mahsur kalır… Beyimiz o saatlerde herkesten gizlice İngiliz Büyükelçisi ile balıkçıda yemektedir.

Yemek fotoğrafını, onu Beylikdüzü’den iyi tanıyan yerel bir gazeteci paylaşır… Ama o umursamaz.

Parayla bağladığı trolleri, fotoğrafı ve yemeği yalanlama yarışına girer… Kendisi sessizliğe bürünür… Saatlerce bekler. Sonunda balıkçı çıkar açık açık “Geldiler. Yemek yediler. Gittiler” der… Beyimiz iki gün sonra çıkıp pişkin pişkin etrafa çemkire çemkire, “Evet gittim yemek yedim. İngiliz Büyükelçiyle yedim. Karla mücadele kadar önemli bir görüşme yaptım” der.

İlginçtir içeride çekilen fotoğraflardan hiç söz etmeden, dışarıdaki kamera kayıtlarının peşine düşeceğini söyler.

Hem, iş bilmez, hem arsız, hem çemkirgen, hem yüzsüz.

***

İstanbullularla dalga geçiyor. Bizlerle alay ediyor. “Alışacaksınız” demedim mi diyor. Alıştığımızı sanıyor.

Ona oy verenlerin de vermeyenlerin de burnundan fitil fitil getiriyor. “İstanbul nimet nimet” diye oy istedi, “İstanbul külfet külfet” diye gün geçiriyor. Herkesle alay ediyor, insanlara çemkiriyor.

O önünden giden kar küreme aracı sayesinde güvenle balıkçıda, İngiliz sefiriyle yemek yerken, binlercemiz araçlarımızı terk edip 7-8 saat yürüyerek evimize ulaşabildik.

Binlercemiz AVM’lere, camilere sığındık. Binlercemiz aracımızda sabahladık.

Beyimiz o anlarda balık yiyor, keyif çatıyordu. Elemanı da İsviçre’deki kayak tesisinden, İstanbul’daki vahameti eleştirenlere “trol” diyerek laf yetiştiriyordu.

İstanbul’a yağan kar gerçekti. Gerçek elbette, yalanı ve üstü örtüleni açığa çıkarandı. İstanbul’daki illüzyon “kar” ile yerle bir oldu. Yüzsüzce çemkirenin gerçek yüzü ortaya çıktı. Ona oy verenler bile dökülen makyajın altından çıkan çemkirgen yüzü gördü.

Kar küreme aracının balıkçının otoparkında bekletildiği ortaya çıktı!Kar küreme aracının balıkçının otoparkında bekletildiği ortaya çıktı!

İmamoğlu'nun 48 bin liralık balık ziyafetinden yeni detaylar: Kalkan ciğeri yemişlerİmamoğlu'nun 48 bin liralık balık ziyafetinden yeni detaylar: Kalkan ciğeri yemişler

Kar yağışı sonrası ilk ankette Ekrem İmamoğlu'na şok! İşte İBB'nin karnesiKar yağışı sonrası ilk ankette Ekrem İmamoğlu'na şok! İşte İBB'nin karnesi

Balıkçıdaki fotoğrafların kaynağı CHP Genel Merkezi olabilir mi?

Şimdi gelelim o önce inkâr sonra kabullenilen balıkçı fotoğraflarının kaynağına.

Balıkçı fotoğrafını, dedim ya Beylikdüzü’nden bu yana bir şekilde hukuku olan bir yerel gazeteci sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşırken de “Sakın inkâr etmeye kalkışmayın” dedi. Ama ne fayda.

Koca koca siyasetçiler, tanınmış gazeteciler, uluslararası sanatçılar bile “Fotoğraf yeni değil” diye kampanya yaptı.

"O FOTOĞRAFI KİM ÇEKİP GAZETECİYE ULAŞTIRDI?"

Peki, o fotoğrafı kim çekti? O yerel gazeteciye kim ulaştırdı? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu balıkçıdaki yemek fotoğrafı skandalından sonra neden “Siz halk belediyeciliği yapın” diyen sosyal medya paylaşımında bulundu?

Kılıçdaroğlu'nun halk belediyeciliği anlayışı! Balık sefasını bu sözlerle savunduKılıçdaroğlu'nun halk belediyeciliği anlayışı! Balık sefasını bu sözlerle savundu

Yoksa CHP içindeki cumhurbaşkanlığı adaylığı yarışında kozlar böyle mi paylaşılıyor?

Balıkçıdaki fotoğraflar, genel başkanına rağmen cumhurbaşkanlığına aday olmayı kafasına koymuş İstanbul’un belediye başkanının ipinin çekilmesi için kullanılmış olabilir mi?

Kemal Bey, “Çağırdım konuştum. Ekranlardan söyledim. Ama anlamadı. O zaman haddini bildirin” demiş olabilir mi?

O fotoğraflar CHP Genel Merkezi kaynaklı olabilir mi?

Bilmiyoruz. Ama bu soruları sormamıza neden olacak önemli bir ayrıntı var.

Dikkat ettiyseniz, yüzsüzce etrafa çemkiren isim, balıkçıda çekilen fotoğrafları “Kim çekti? Kim servis etti” diye peşine düşmedi.

Peşine düştüğü şey, araçlarının balıkçının sokağına girdiğini gösteren güvenlik kamerası görüntüleri. Ve o görüntülerin kim tarafından servis edildiği.

Oysa ilk başta içerideki fotoğrafları çeken ve servis edenin peşine düşmek gerekmez mi?

Millet caddelerde mahsurken sizin İngiliz Büyükelçi ile aynı karede boy boy fotoğraflarınız çekiliyor, onun peşine düşmüyorsunuz, güvenlik kamerası görüntülerinin peşine düşüyorsunuz.

Burada bir gariplik yok mu?

Sahi söyleyin hele Sayın Kılıçdaroğlu bu yaşananlardan sonra sizi arayıp “Geçmiş olsun” dedi mi?

Alnında rabbiyessir görünen İstanbul’un ikinci fatihi, bütün itibarını, bütün cilasını balıkçının birinde İngiliz Büyükelçisinin huzurunda sobanın içinde yaktı.

Ve Kemal Bey o gece derin bir iç huzuruyla uyudu.

Yanılıyor muyum?

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 85
 • Abdullah 3 ay önce Şikayet Et
  Bide CHP li zihniyet Akparti ye oy verenler koyun gibidirler diyor ya, alın size kim koyunmuş hala böyle bir adamın peşinden gitmek zorundasınız ya Birde bu zavallıyı Fatih sultan mehmed Hz lerine benzetecek kadar aşağıya düşen haddini bil
  Cevapla
 • Faruk 3 ay önce Şikayet Et
  Bunlar birlik içinde görünür ama aslında kalpleri ayrı ayrıdır. Yüce Rabbim bunların şerrinden milletimizi ve ülkemizi korusun.
  Cevapla
 • Yakup vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Hasan hocam bunlar gelişiyor olan bizlerin çenesine he birde ülkemizin kaynaklarına oluyor dünyanın hangi ülkesinde böyle bir vahamet olabilir bunlar ilizyon ve arkasına dizilenler daha doğrusu hıza istikamete koro halinde sokturanlar belli adam tuzu İngilizin masasında unutmuş balıktan sarhoş olmuş değilse neden tuzlamasin yolları
  Cevapla
 • Boşşşş 3 ay önce Şikayet Et
  Ekrem Boş adamsın boş
  Cevapla
 • erdem 3 ay önce Şikayet Et
  ekrem'in kankalarıda kılçıktaroğlunun eline sahte bi kağıdı tutuşturdular. o da zokaya atladı. hesap karışık görüldüğü gibi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Canlı yayında katliam! Önüne geleni taradı! 10 kişi hayatını kaybetti
İmamoğlu, İstanbul'da öğrencilere zam muafiyeti kararını veto etti