Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 28 Şubat mağdurları açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "28 Şubat mağdurları ile de barışacağız; 28 Şubatçıların açtığı yaraları kapatıp helalleşeceğiz" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 28 Şubat mağdurları açıklaması
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 28 Şubat mağdurları açıklaması
GİRİŞ 27.02.2022 13:30 GÜNCELLEME 27.02.2022 13:44
Bu Habere 86 Yorum Yapılmış

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Helalleşme Buluşması' kapsamında büyük kısmı 28 Şubat mağduru çok sayıda kişiyle bir araya geldi.

Beşiktaş'ta bir otelde düzenlenen buluşmaya CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'da katıldı. Toplantının ilk bölümü basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Basına açık bölümünde açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, bir süredir medyaya haber vermeden çok sayıda ziyaret yaptıklarını dile getirdi. 

28 Şubat 'Postmodern darbe'sinin üzerinden 25 yıl geçti28 Şubat "Postmodern darbe"sinin üzerinden 25 yıl geçti

"BARIŞMIŞ BİR MİLLET, BENİM EN BÜYÜK BAŞARIM OLACAK"

Kılıçdaroğlu, "Ülkemiz zenginleşemiyor. Ülkemizin çocukları ailelerini terk edip, geleceğini dışarıda arıyor. Son 10 yılda ülkeyi 700 bine yakın insan terk etti. En parlak beyinlerimiz, geleceğimiz, evlatlarımız niçin geleceklerini dışarıda arasınlar? Helalleşme çıkışı yaparken söylemiştim. Bize sadece iktidar olmak yetmiyor. Bu yaşımdan sonra neyleyim ben sarayları, uçakları… Mütevazı hayatım bana hayli hayli yetiyor. Aslında Türkiye'ye bir miras bırakmak istiyorum. Barışmış bir millet, benim en büyük başarım olacak inşallah" diye konuştu. 

KILIÇDAROĞLU'NUN HELALEŞME LİSTESİ

Ağırlıklı olarak 28 Şubat mağdurlarının salonda olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Onların karşısına bir 28 Şubat mağduru olarak oturdum. Ben de fişlendim ve mahkemede hakkımı aradım. 28 Şubat mağdurları ile de barışacağız; 28 Şubatçıların açtığı yaraları kapatıp helalleşeceğiz. İkna odalarına sokulan başı kapalı kızlarımızla helalleşeceğiz elbette. Roboski ile helalleşeceğiz. Sivas, Kahramanmaraş mağdurlarıyla helalleşeceğiz. Diyarbakır hapishanesi mahkûmlarıyla helalleşeceğiz. Mahkemelerde süründürülen askerlerimiz ve aileleri ile helalleşeceğiz. Ahmet Kaya ile helalleşeceğiz. 'Bir solcu - bir ülkücü' diyerek katlettikleri gençlerimizin aileleri ile de helalleşeceğiz. Yaralarımızı sarmamız gerekiyor, çünkü yaralar hala açık. Açık yaralar hepimizi fakir kılıyor. Bu ülkede yaşananlarla yüzleşmek; 'barışabilmek, yolumuza devam edebilmek' demektir. Ahdim var, bu ülkeyi barıştıracağım. İnşallah bu ahdim, benim mirasım olacak. Sonra keyifle ülkemin barışına, gelişimine bakacağım. Uzatılan bu eli geri çevirmediğiniz ve kalbinizi açtığınız için hepinize, milletimizin huzurunda teşekkür ediyorum" dedi. 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 86
 • Vatan Evladı 1 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim den tek Dileğim! Siz ve sizin gibilere hiç bir zaman Ülkenin Yönetimini İdare etme imkanı Vermesin! Başımızdaki Zatı Belediye Başkanlığı zamanında Yapmış Olduğu Faaliyetlerini Bu Azîz Milletimiz tasvip etmiş; Hizmetleri ile gönüllerde taht kurarak,Milletine adanmış Bir Ruh misali tesbih taşlarını oluşturan bir halkanın İmamesi olmuştur!. Bu Millet Asla size inanmıyor inanmiyacakta! Bu Milletin sizinle uğraşacak vakti de yoktur!
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz de yedik... Kimin haddine ki o mağdur kardeşlerimiz adına helallik verecek... Oturun oturduğunuz yerde... Daha fazla istismar etmeyin... Millet kimin münafıklık yaptığını çok iyi biliyor...
  Cevapla
 • Selahattin ozkan 2 yıl önce Şikayet Et
  Sen önce seni yoktan var eden Allah in emirlerini yerine getir sende namaz yok oruç yok zekat yok kurban yok örtünme yok en önemlisi sana desem gel Kur'an üzerine yaşayıp ölelim sen arkanı döner gidersin onu için miileti oy almak için kandırma....
  Cevapla
 • Yılmaz 2 yıl önce Şikayet Et
  Ruhsuz hem kötek vur ondan sonra barış
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Ahlaksız üniversiteye baş örtüsü ile kızlarımız gitmesin diye anayasa mahkemesine imzalayıp giden sen değilmisin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
EURO 2024'te Tadic'li Sırbistan'a şok! UEFA'ya şikayet ettiler
Dünya genelinde 9 ülke, nükleer silahlar için 91 milyar dolar harcadı