Fatih Erbakan, "Erbakan Hoca"nın babalığını anlattı: Merhamet yönü çok kuvvetliydi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, merhum Necmettin Erbakan'ın merhametli ve sert olmayan bir baba olduğunu söyledi.

GİRİŞ 27.02.2022 17:03 GÜNCELLEME 27.02.2022 17:06
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Fatih Erbakan, Türk siyasetinin "Erbakan Hocası" olarak bilinen, 27 Şubat 2011'de hayatını kaybeden eski başbakan Necmettin Erbakan'ın vefatının 11'inci yılında düzenlenen anma programları için geldiği Konya'da, AA muhabirine, babasının kendisi ve kardeşlerine yaklaşımını anlattı.

Babasının çok özel bir insan olduğunu, siyasi mesaisinin yoğunluğu nedeniyle çok sınırlı baş başa zaman geçirebilme fırsatı bulduklarını belirten Erbakan, annesi merhum Nermin Erbakan'ın kendilerine hem annelik hem de babalık yaptığını dile getirdi.

Babasının nasihatleriyle büyüdüklerini anlatan Erbakan, şöyle konuştu:

"Bizim de kendisi gibi hem dünyevi ilimler noktasında gelişmemizi, yeterli olmamızı hem de ahlaki ve manevi yönden gelişmemizi, güçlü olmamızı isterdi. Bu yönde de sürekli bize nasihatleri olurdu. Attığımız adımın ahiretteki karşılığı ne olacak, diye düşünerek adımımızı atmamızı öğütlerdi. Bu çizgi üzerinde bizleri yetiştirdi. Evde olduğu zamanlar, adaletli şekilde 3 çocuğuna da zaman ayırır, yakın bir şekilde ilgilenirdi. Öyle bir sertliği olmazdı. Peygamber ahlakını örnek alıp yaşamak isteyen bir insandı, o nedenle bu affedicilik ve merhamet yönü çok kuvvetliydi."

Fatih Erbakan, "Erbakan Hoca"nın babalığını anlattı

- KIZ ÇOCUKLARININ EĞİTİMİNE ÖNEM VERİRDİ

Erbakan, babasının kız çocuklarının eğitimine ayrı bir önem verdiğini belirterek, "Kız çocuklarının da erkek çocukları gibi okuması, mutlaka üniversite mezunu olması, Erbakan hocanın önem verdiği bir konuydu. Ablalarımdan birisinin kimya mühendisliği okumasında babamın çok büyük etkisi oldu. Benim de elektrik elektronik mühendisliği okumamda yine kendisinin çok etkisi oldu. Hem manevi, ahlaki yönden çocuklarının gelişmesi hem de dünyevi ilimler yönünden donanımlı yeterli olmalarına büyük önem verirdi." ifadelerini kullandı.

Babasıyla çok kısıtlı tatil yapabildiklerine değinen Erbakan, "Beni kırmamak için benimle top oynamıştı. Ben de 8 ya da 9 yaşındaydım. Bu ilk ve son kez beraber top oynayışımız oldu." dedi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • osmannn 2 yıl önce Şikayet Et
  Babasına ihanet eden , saadet partisi gibi ihanet şahsiyet, davutoğlı, chp aşığı, %0.000001 oyu bile alamayacak gereksiz biri
  Cevapla
 • fikret 2 yıl önce Şikayet Et
  yürü halk tv ye
  Cevapla
 • net 2 yıl önce Şikayet Et
  biraz vatanseverlik de sana geçse idi.28 şubatçılarla kolkola girmeseydin,demekki hiç anlamamışsın babanı
  Cevapla
 • ALİ 2 yıl önce Şikayet Et
  hakkımız saadete ,sanada seçmeninede haram olsun .
  Cevapla
 • Osmanlı 2 yıl önce Şikayet Et
  Sende rahmetli babanın hiç bir vasfı yok rahmetli baban dava adamıydı kıbrısta varım dedi 28 şubatta ülke kaosa gitmesin diye başbakanlıktan istifa etti sen ne yapıyorsun ipli saadetli Akşener molla gibi kaç vekil kaç mevki verme pazarlığı yapıyorsun zilletle.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İsrail'in Rafah üzerinde kullandığı bombanın etkisinin büyüklüğü ortaya çıktı!
Haluk Levent hahamın kan donduran çağrısını paylaştı: Çocuk çocuk herkesi öldürün