ASAL'ın son seçim anketinde çarpıcı sonuçlar: 6 partinin toplam oy oranı...

ASAL Araştırma Şirketi, CHP ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı’nın Saadet Partisi, Deva Partisi, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi’nin de katılması halinde 6 partiden oluşacak bu ittifaka seçmenlerin oy verip vermeyeceğini sordu. Ankete göre, katılımcıların yüzde 43’ü söz konusu ittifaka oy vermeyeceğini, yüzde 39,2’si ise oy vereceğini belirtiyor.

GİRİŞ 10.03.2022 16:57 GÜNCELLEME 11.03.2022 17:37
Bu Habere 722 Yorum Yapılmış

ASAL Araştırma Şirketi, Mart ayı içerisinde İstanbul'da yaptıkları son seçim anketinde Millet İttifakı’nın Saadet Partisi, Deva Partisi, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi’nin de katılması halinde 6 partiden oluşacak bu ittifaka seçmenlerin bakış açılarını sordu.

Ankette katılımcılara, “Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa CHP ve İYİ Parti’den oluşan millet ittifakının genişleyerek Saadet Partisi, Deva Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti dahil 6 partiden oluşması durumda bu ittifaka oy verir misiniz?” sorusu yönetildi. Ankete göre, katılımcıların yüzde 43’ü söz konusu ittifaka oy vermeyeceğini, yüzde 39,2’si ise oy vereceğini belirtiyor. Oy verip vermeme konusunda kararsız kalanların oranının ise yüzde 17,8 çıktığı kaydedildi.

"BU PAZAR SEÇİM OLSA"

Ankette, “Bu Pazar İstanbul’da Milletvekili Genel Seçimleri yapılsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna CHP yanıtı verenlerin yüzde 12,3’ü, İYİ Parti yanıtı verenlerin yüzde 9,5’i, HDP yanıtı verenlerin yüzde 46,5’i Millet İttifakının 6 partiden oluşması durumda bu ittifaka oy vermeyeceklerini belirtiyorlar.

Ankete göre, Siyasi parti tercihlerine göre dağılımda katılımcılardan söz konusu ittifaka Saadet Partililerin yüzde 42,5’i, Deva Partililerin yüzde 23,6’sı, Gelecek Partililerin yüzde 24’ü, Demokrat Partililerin yüzde 22’si, Kararsız ve hiçbiri yanıtı verenlerin ise yüzde 56,9’u oy vermeyeceğini belirtiyor.

YORUMLAR 722
 • Ülkücü Gençlik 3 ay önce Şikayet Et
  Saadetin % 42 si millet ittifakına oy vermem demiş :)
  Cevapla
 • Akkadın 3 ay önce Şikayet Et
  Ukranya gibi zelenski gibi oyuncu arayan bir ABD var Avrupa Birliği var oyun içinde oyun var muhalefet de birer tiyatrocu menfaat için vatan satmaya çalışanlar bizim bizden başka dostumuz yok 2023 de vatanımızı hainlere teslim etmeyelim RTE ile devam
  Cevapla
 • Bahattin sönmez 3 ay önce Şikayet Et
  Çok doğru söylüyorsun akkadin
  Cevapla
 • Bozkurt 3 ay önce Şikayet Et
  Bu seçim hak ile batıl arasında olacak.
  Cevapla
 • ibrahim etem kar 3 ay önce Şikayet Et
  egerki biz millet itifakina oy verirsek bunun sualini veremeyiz ne kadar canbaz varsa millet itikafinda
  Cevapla
 • Selma demirci 3 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'de seçime giren muhalefet TÜRK MİLLETİNİN DEĞİL ABD VE BATININ ÇIKARINI DÜŞÜNÜYOR
  Cevapla
 • Recep 3 ay önce Şikayet Et
  Çok doğru tesbit elinize sağlık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İmamoğlu, İngiliz'e şikayet etti, iş dünyasını hedef aldı: Erdoğan yine seçilirse...
Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu