Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İslamofobi Forumu'na mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu'na gönderdiği mesajda "İslamofobi tıpkı önü alınamayan veba salgını gibi toplumun tüm kesimlerini zehirlemeye devam ediyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İslamofobi Forumu'na mesaj
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İslamofobi Forumu'na mesaj
GİRİŞ 15.03.2022 11:44 GÜNCELLEME 15.03.2022 11:53
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının destek verdiği, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Diyanet İşleri Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi ve Ankara Bilim Üniversitesince düzenlenen 2. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu, ATO Congresium'da başladı.

Erdoğan, foruma gönderdiği mesajda programın düzenlenmesine öncülük eden kurumları tebrik etti; fikirleri, tespitleri, tenkitleri ve önerileriyle programın içeriğini zenginleştiren herkese şükranlarını sundu.

"VEBA SALGINI GİBİ ZEHİRLEMEYE DEVAM EDİYOR"

Erdoğan, geçen yıl zorlu salgın şartlarına rağmen başarıyla gerçekleştirilen forumun bu sene daha kuşatıcı, daha geniş katılımlı bir şekilde yoluna devam ettiğini görmekten duyduğu memnuniyeti vurgulayan Erdoğan, "İslamofobi tıpkı önü alınamayan veba salgını gibi özellikle Batılı ülkelerde yayılmaya, sokaktaki insandan siyasetçisine, işçisinden kamu görevlisine toplumun tüm kesimlerini zehirlemeye devam ediyor." değerlendirmesinde bulundu. Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sorumsuz basın yayın organlarının da teşvik ettiği nefret atmosferi, Müslümanlarla beraber dili, dini, kökeni ve kültürü farklı olan milyonlarca insanı da olumsuz etkiliyor. Ukrayna krizi bağlamında yaşanan utanç verici tartışmalar, İslam düşmanlığı ve kültürel ırkçılığın ulaştığı tehlikeli boyutları ortaya koyuyor. İnsanı eşref-i mahlukat gören, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.' diyen bir medeniyetin mensupları olarak, mazlum ve mağdurlar arasında ayrımcılık yapılmasını asla kabul etmiyoruz. Yükselen İslam düşmanlığıyla mücadelenin sadece Müslümanların değil tüm insanlığın meselesi olduğuna inanıyoruz. Diğer türlü 2019'da Yeni Zelenda'da, 2021'de Kanada'da yaşanan İslamofobik saldırıların önüne geçemeyiz."

"MÜSLÜMANLAR GÜÇLÜ TEPKİ VERMELİ"

Erdoğan, bu konuda Batılı siyasetçilerin, medya organları ve devlet kurumlarının yanı sıra en büyük sorumluluğun İslam dünyasına ve kurumlarına düştüğünü vurgulayarak "Kendileriyle beraber yüz milyonlarca insanı hedef alan bu haksızlık, hukuksuzluk ve ayrımcılık karşısında Müslümanlar güçlü tepki göstermeli, meşru zeminde haklarını aramalı, mücadelesini vermelidir. 2. Uluslararası Medya Forumu'nun bu yönde atılmış değerli bir adım olarak görüyorum." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 24
 • Hacivat 8 ay önce Şikayet Et
  Hacli zihniyet islam yahudi düsmanligi asiri sekilde hizla yayiliyor tehlike artiyor
  Cevapla
 • furkan 8 ay önce Şikayet Et
  avrupa ve amerikada islamofobi aşırı sağcı parti ve gruplar tarafından besleniyor. bence devlet direk bu konuyla ilgilenmeli . batı halkı neden bu faşistlerin arkasından gidiyor. bu meyili kırmak için t.c. devleti bir şey yapabilir mi konuları tartışılmalı . uluslararsı dev sermayelerin da işine geliyor tabi bu faşist eğilimler
  Cevapla
 • Mehmet. 8 ay önce Şikayet Et
  Bide şu meral akşener var gudubet gibi gamlı baykuş gibi bi konuşması var tüm toplumun psikolojisini bozuyo nasıl bi ruh halleri varsa bide fox tv halk tv karamsarlık açız öluyoz rakı alamıyoz virüs gibiler o kadar mülteci var ülkede açız ölüyoz diyenini duymadım.şükürsüz gamlı baykuş virüs rakı ve karamsarlık felaket ve kin nefret ittifakı bunlar chp ip hdp ve diğerleri Allah bizi bunlardan bi an önce kurtarsınki yolumuza devam edelim yoksa sonumuz hüsran.
  Cevapla
 • Realite 8 ay önce Şikayet Et
  Müslüman müslümani sınıflara ayırmış kimin daha dindar olduğuna kendileri karar vermiş ayirmacilik yapmış sanki Cennetin anahtarı kendilerindeymiş gibi.Bunlar Şekil bölge kabile bağlı bulunduğu akıl hocalarına göre değerli değersiz konuma getirmişken Çeşit çeşit fitneler islam ülkeleri dediğiniz ülkelerde dolaşırken Birakalimda batida olsun başka yerlerde olsun bizlere karşı düşmanlık beslesinler.Bu normal birşey. Çok doğal bir durum.Oysa Müslüman müslümanın kardeşiyken.
  Cevapla
 • Www 8 ay önce Şikayet Et
  Sayın cumhurbaşkanım şöyle bir gerçek de var malesef islamı temsil eden bazı insanlar çizdikleri islama uygun olmayan profille islamafobiyi tetikliyor özellikle ahlak konusunda bir müslümana yakışmayan davranışlar gösteriyor asıl sorun bu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İngiltere'de enerji krizi! Vatandaşlar sokağa döküldü
İBB'nin dergisinde LGBT propagandası: Kuşatma altındaki sanat!