Meral Akşener görevden almıştı! Yavuz Ağıralioğlu sessizliğini bozdu

İYİ Parti'de Meral Akşener tarafından görevinden alınan Yavuz Ağıralioğlu sessizliğini bozdu.

Meral Akşener görevden almıştı! Yavuz Ağıralioğlu sessizliğini bozdu
Meral Akşener görevden almıştı! Yavuz Ağıralioğlu sessizliğini bozdu
GİRİŞ 01.04.2022 21:14 GÜNCELLEME 01.04.2022 21:15
Bu Habere 437 Yorum Yapılmış

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Koray Aydın'ı teşkilat sorumluluğundan alarak Siyasi İşler Başkanlığı'na getirdi, Yavuz Ağıralioğlu'nu ise Genel Başkan Yardımcılığından alarak görev vermedi.

Siyaset gündemine bomba gibi düşen bu gelişmenin ardından Yavuz Ağıralioğlu ilk kez konuştu.PARTİ DEĞİŞTİRECEK İDDİASI

Akşener'in A takımından çıkarılan Ağıralioğlu'nun bu kararın ardından parti değiştireceği ve Büyük Birlik Partisi'ne geçeceği iddia edilmişti. Yavuz Ağıralioğlu, Başkanlık Divanı'ndan çıkarılması sonrasında Medyascope'tan Okan Yücel'e değerlendirmelerde bulundu.
 

İYİ Parti'de deprem: Yavuz Ağıralioğlu görevden alındı! Koray Aydın'ın görevi değiştiİYİ Parti'de deprem: Yavuz Ağıralioğlu görevden alındı! Koray Aydın'ın görevi değişti

"BEN DE SİZLERLE BİRLİKTE ÖĞRENDİM"

Başkanlık Divanı'ndan çıkarılacağından haberdar edilmediğini belirten Ağıralioğlu, "Karar bana bildirilmemişti, ben de sizinle birlikte öğrendim" dedi.

Kararın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmediklerini de belirten Ağıralioğlu, "Tasarruf genel başkanın. Karardan sonra görüşmedik. Karar genel başkana ait olduğu için genel başkanın konuşması usülen daha uygun olur" ifadelerini kullandı.

"KIRGINLIĞIMI KARARIN SEBEBİ BELİRLER"

Ağıralioğlu ayrıca Başkanlık Divanı'ndan çıkarılmasının kırgınlığa yol açıp açmadığına ilişkin soruya "Kararın sebebi kırgın olup olmadığımı belirler. Sebebini henüz bilmiyorum dolayısıyla bir şey söyleyemiyorum" diye yanıt verdi.

"İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Yavuz Ağıralioğlu, "sükunetle izleyerek neden böyle bir karar alındığını anlamamız lazım" derken; istifa etmeyi düşünmediğini belirtti.

Ağıralioğlu önümüzdeki süreç hakkında ise şunları söyledi:"Bu bir strateji mi, siyasi bir tercih mi, sonuçları üzerinden de okunması gereken bir karar. Daha sonra bir değerlendirme yapacağım. Kamuoyuna yapılması gerekirse onu da yapacağım."

YORUMLAR 437
 • aexwqe 2 ay önce Şikayet Et
  bilmeden cahilce konuşmayın türk milliyetçilerine de iftira atmayın başka iyi parti yok
  Cevapla
 • Movsar 2 ay önce Şikayet Et
  Türk siyasetinin bana göre en tehlikeli en sinsi Kriptosu budur Agop'un kızı Meralyanı günahım kadar sevmem ama bunu tenzili rütbe yaptığı bunu tahkir ettiği için tebrik ederim
  Cevapla
 • handolin 2 ay önce Şikayet Et
  bunlar korkak siyatsette korkaklık olmaz cesur ol cesur söylediklerini yuttun
  Cevapla
 • nazır 2 ay önce Şikayet Et
  ilk kez ismini bir fetö cüden duymuştum, Tayyip Erdoğana alternatif olarak,gümbür gümbür geliyor demişti..gümbürdemeye başlayınca hatırladım..demek gümbürtüsü fazla geldi..
  Cevapla
 • Movsar 2 ay önce Şikayet Et
  Muhsin bey bu kriptoyu yanından uzaklaştırmıştı
  Cevapla
 • dadaş 2 ay önce Şikayet Et
  "Kararın sebebi kırgın olup olmadığımı belirler. Sebebini henüz bilmiyorum dolayısıyla bir şey söyleyemiyorum" sen sebebini biliyorsun da işine gelmiyor değil mi demek senden başka herkes biliyor sen uyu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanya'daki sözde camide LGBT rezaleti
HDP Kongresi'nde bebek katili Öcalan lehine sloganlar atıldı