YSK duyurdu: 3 parti daha seçime katılabilecek, Ümit Özdağ'ın partisi listede yok!

Son dakika haberi... Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Memleket Partisi, Türkiye Değişim Partisi ile Adalet Partisinin de seçimlere katılma yeterliliği bulunduğunu belirledi. Seçime katılacak siyasi parti sayısı 27 oldu.

GİRİŞ 11.05.2022 11:19 GÜNCELLEME 11.05.2022 13:23
Bu Habere 89 Yorum Yapılmış

Ümit Özdağ'ın Genel Başkanı olduğu Zafer Partisi, gerekliliklerini yerine getirmediği için YSK'nın açıkladığı listede yer almadı.

DODURGA'DA SEÇİM KARARI

Bugünkü Resmi Gazetede nüfusu 2 binin altına düşünce 2014'te köy statüsüne düşürülen, yürütülen yargı sürecinin ardından yeniden beldeye dönüştürülmesine karar verilen Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde 3 Temmuz'da yapılacak seçime ilişkin karar yayımlandı.

Kararda, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanunu kapsamında siyasi partilerin seçime girebilmeleri için seçimlerden en az 6 ay önce illerin yarısında teşkilat kurmaları ve büyük kongrelerini yapmış olmaları veya TBMM'de gruplarının bulunmasının gerekli olduğu anımsatıldı. Ayrıca bu kapsamda seçime katılacak partilerin belirlenmesinin ve ilan edilmesinin de YSK'nin görevleri arasında olduğu kaydedildi.

Buna göre, daha önce 24 olan seçime katılabilme yeterliliğine sahip partilere Adalet Partisi, Memleket Partisi ve Türkiye Değişim Partisi'nin de eklenmesiyle seçime katılabilecek parti sayısı 27'ye yükseldi.

ÜMİT ÖZDAĞ'IN PARTİSİ LİSTEDE YOK

Son dönemdeki çıkışlarıyla gündeme gelen Ümit Özdağ'ın genel başkanlığını yaptığı Zafer Partisi henüz seçimlere girebilecek yeterliliği sağlayamadı.

Seçimlere katılabilecek partiler şunlar:

Adalet Partisi, AK Parti, Anavatan Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi, Demokratik Sol Parti, Demokrat Parti, Emek Partisi, Gelecek Partisi, Genç Parti, Halkların Demokratik Partisi, Hür Dava Partisi, İYİ Parti, Memleket Partisi, Millet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Muhafazakar Yükseliş Partisi, Saadet Partisi, Sol Parti, Türkiye Değişim Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi ve Yeniden Refah Partisi.

YORUMLAR 89
 • Nofel karakuş 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamın muhalefeti büyük kendi partisinden haberi yok
  Cevapla
 • Pütürgeli 1 yıl önce Şikayet Et
  Erbakan ve ailesine saygım sonsuz..Ama hangi ekiple yönetecek ülkeyi?
  Cevapla
 • Özcan 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeniden Refah Partisi tam gaz
  Cevapla
 • dostt birr 1 yıl önce Şikayet Et
  durmadan soylu bakanı hedef aldı..prim filân yaparım dedi belki ama tutmadı..soylu gibi bakan bu ülkeye nadir gelmiştir.kiymeyini bilen bilir. bu adam bence kurgu yapıyor..sedat peker şimdi chp yetmedi bu soyluyu bitirecekler amaç seçimlerde pkk nın hdp nin önünü açmak
  Cevapla
 • dostt birr 1 yıl önce Şikayet Et
  adam parti kuruyor listede yok.vah vah çok üzüldüm..tv ler bu adamı gündem yapar biraz daha izleriz suriyeli düşmanı suriyeli ne yaptı sana ....batı adamları denize dokup öldürüyor.eset iran rusya vuruyor ..bunları bilmeyen parti kurup konuşuyor kim ne anladı. benbu adamı hiç anlamadım. önce akşener sonra rota hdp pkk iken birden onlar yok oluverdi..neden acaba bu adam kiminle işbirligi yapıyor yada bu nasıl siyaset sorarlar arkadaş.seçim kurulu boşuna böyle karar almaz...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkan Erdoğan: Dünya artık İsrail'e dur demeli - Gazete manşetleri
Araç sahipleri dikkat! 1 Ocak'ta başlıyor