Ataşehir Belediyesi'nin DHKP-C bağlantıları ortaya çıktı: Patlayıcı parası veriyordu

Cezaevinde bulunan DHKP-C’li U.B.H., terör örgütüyle CHP’li Ataşehir Belediyesi arasındaki ilişkileri ifşa etti: Molotof kokteyli gibi patlayıcıların parasını belediyede çalışan Y.Ç. veriyordu.

Ataşehir Belediyesi'nin DHKP-C bağlantıları ortaya çıktı: Patlayıcı parası veriyordu
Ataşehir Belediyesi'nin DHKP-C bağlantıları ortaya çıktı: Patlayıcı parası veriyordu
GİRİŞ 15.05.2022 06:35 GÜNCELLEME 15.05.2022 06:51
Bu Habere 134 Yorum Yapılmış

Terör örgütü DHKP-C’deki çöküşü hızlandıran itirafçı teröristler, örgütün CHP’li belediyelerle olan bağını deşifre etti. Gri listedeki K.K.’nın itirafçı olup 245 DHKP-C militanını deşifre etmesinin ardından cezaevinden itirafçı olmak için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na mektup gönderen U.B.H., örgütün Ataşehir Belediyesi’nden aldığı yardımları anlattı. U.B.H., örgüte bağlı “Halk Cephesi” adlı sözde dernek içerisinde çalışan ve örgütün Anadolu Yakası sorumlularından olan N.Ç. ve S.B. ile Ataşehir Belediyesi çalışanı Y.Ç.’nin belediyeden para aldığını anlattı.

BELEDİYE İŞÇİLERİYLE EYLEME

Sokak eylemlerinde kullanılan molotofkokteyli gibi yanıcı ve patlayıcı malzemelerin parasını Ataşehir Belediyesi’nde çalışan Y.Ç.’den aldıklarını söyleyen U.B.H., DHKP-C’nin organize ettiği eylemlere belediyenin temizlik işleri biriminde çalışan bazı işçilerle birlikte gittiğini anlattı. U.B.H., örgütün parayı Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der’den aldığını ifade etti: “Y.Ç. bir defasında bana, belediyeden paraları belediye başkan yardımcısı Abdullah Der’den, onu bulamazlarsa soyadını bilmediği Deniz isimli müdürden aldıklarını söyledi.”Abdullah Der

ARAÇ VE YAKIT BELEDİYEDEN

U.B.H., belediye çalışanı Y.Ç.’nin, DHKP-C’nin anma, kamp, eylem, piknik gibi tüm eylemlerinde kullandığı araçlarla yakıtlarını, Ataşehir Belediyesi Fen İşleri’nde görevli, soyadını bilmediği şef H.’den aldığını söylediğini itiraf etti. U.B.H., “DHKP-C’ye bağlı korsan eylem, esnaftan haraç toplama, afiş pankart dergi dağıtımı, silahlı ve molotoflu eylemler düzenleyen Halk Cephesi isimli derneğin tüm malzemelerini Ataşehir Belediyesi’nin aldığını ve derneğin belediye işçileri tarafından yapıldığını da biliyorum” diye konuştu.

ÖRGÜT PARKTA ÇAY OCAĞI İŞLETİYOR

U.B.H., Ataşehir’deki Şükrü Sarıtaş Parkı’nda açlık grevlerine destek için çadır kurduklarını, parktaki çay ocağını DHKP-C ile bağlantılı birinin işlettiğini de anlattı. U.B.H., çay ocağında toplanan paranın örgüte geldiğini, ünlü bir restorandan da maddi destek alındığını itiraf etti.

ODTÜ GÜVENLİĞİ DHKP-C'DE

DHKP-C itirafçılarından K.K. örgütün Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ndeki (ODTÜ) yapılanması hakkında bilgi verdi. ODTÜ kadrosunda görev yapan özel güvenlik personelinin bir kısmının DHKP-C’li olduğunu anlatan K.K., eylem organize eden S.K.’nın ODTÜ’deki temizlik ve güvenlik personelini örgütleyip eleman kazandıran İ.K. sayesinde okula girip rahatça sınıflarda propaganda yaptığını ve afişler astığını söyledi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 134
 • Vatann 1 yıl önce Şikayet Et
  Teröristleri toplayın partiyi kapatın
  Cevapla
 • Svs 1 yıl önce Şikayet Et
  Chp'ni aşırı sol örgütlere mesafeli olmadığı malum. Hele birileri resmen militan gibi davranıyor. Ama gazete haberi istemiyorum. Gereği yapılsın istiyorum. Artık ucu nereye giderse.
  Cevapla
 • Milli Devlet 1 yıl önce Şikayet Et
  ODTÜ, İTÜ, MARMARA vs gibi üniversiteler DHKCP örgütünün tehakkümünden hala kurtarılamadıysa yetkili ve yöneticiler kendilerini sorgulamalıdır bence . Yurt içindeki DHKCP, CHDPKK ve benzeri yıkıcı, bölücü azılı Türk düşmanı örgüt ve oluşumlar yok edilmeden Türkiyeye huzur gelmez. Nasıl devlette FETÖ temizliği adı altında yüzbinlerce memur-görevli devletten atıldı ise, devlet ve diğer kamu kurumlarındaki birlik beraberliği dinamitleyen -ayrılıkçı-, Türkiye Cumhuriyetine düşman -yıkıcı- hainler de devlet ve kamu birimlerinden en kısa zamanda çıkartılmalıdır.
  Cevapla
 • namık 1 yıl önce Şikayet Et
  ZATEN SATMAK İÇİN SİYASET yapıyorlar . kemalin pkk yı bir kere kınamışlığı yok meral desen onun yardakcısı .ikiside abd nin bölme planının bir parçası .6 lı seytan cephesi iktidar olursak nemalanmanın peşinde . kendine atatürkçüyüm diyenlerinde hedefi sırf islam a saldımak için reise saldırıyorlar . ülkenin muhalefeti bu
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Normal, chp li ve gamzenin kocası
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
A Milli Takım'ın EURO 2024'teki rakipleri belli oldu
İsrail'den yeni skandal: Kendi asker ve vatandaşlarını da SİHA'larla vurmuşlar!