Bakan Soylu'dan Atatürk Havalimanı provokasyonuna tepki: Bu ne yaman çelişkidir?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, muhalefetin Atatürk Havalimanı provokasyonu konusunda, "Siyasetimize terörizmin meşruiyeti bulaştırılmaya çalışılıyor" dedi.

GİRİŞ 17.05.2022 12:56 GÜNCELLEME 17.05.2022 20:45
Bu Habere 80 Yorum Yapılmış

Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle:

Siz kendiniz Beşiktaş'ta çınar ağaçlarını ortadan kaldırırsanız, sonra hemen bize büyük hizmetler veren Atatürk Havalimanı'nın on binlerce ağacın dikilebileceği bir alan olmasına itiraz ederseniz buna, "Bu ne yaman çelişkidir" deriz. Şunu görüyoruz, bir siyaset alanına terörizm çekilerek meşrulaştırılmaya çalışılıyor.

"SİYASETE TERÖRİZM MEŞRUİYETİ BULAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Terörizm bir teröristin cenazesine sözde HDP milletvekili katılıyor ve polise taş atıyor ve bu meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Siyasetimize terörizmin meşruiyeti bulaştırılmaya çalışılıyor. Maalesef siyasetimize kamu düzeni bozularak ortaya çıkabilecek düzenin meşruiyeti bulaştırılmaya çalışılıyor. Siyaset kurumuna bunun hiçbir faydası olmadığını ve bunun vatandaşın günlük yaşantısını etkilemeyeceği görmek lazım. 

"TERÖRİST CENAZESİNE GİTMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ"

Terörist milletvekili teröristin cenazesine gidebildi mi? Hayır biz buna müsaade etmeyiz. 

HDP'nin terörist cenazesine vekil göndermekle, bir ağaç için tüm ülkenin geleceğini karartmaya yönelik bu itiraz mercilerinin bu topraklarının içerisinde değildir. Bunlar siz buradan yürüyün diyorlar bunlar oradan yürüyor. 

Bugün Kuzey Marmara Otoyolu olmasaydı ne olurdu? Acaba Osmangazi Köprüsü olmasaydı ne olurdu? Rekorlar üstüne rekorlar kıran İstanbul Havalimanı olmasaydı ne olurdu? İstanbul trafiği çekilmez bir hal alırdı. Bilenler bilir, E-5'te karşı karşıya kalınan trafik sıkıntısını. 

KAYNAK: HABER7
Ayşe Çolpan Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Çolpan Tan
YORUMLAR 80
 • Kadir 1 ay önce Şikayet Et
  Bunlar gerçekten vatan ve millet düşmanı bu vatana bir çivi çakmazlar çakanada engel olmak ister bı Hdpp srvici adamlar Yalandaroğlundan sonra vatan düşmanı oldular yerör seviciler
  Cevapla
 • Kahramanmaraşlı 1 ay önce Şikayet Et
  Hala bu kadını, (kadınlar kusura bakmasın) niye konuştururlar gezdirirlerki atın kodese tamam. Daha fazla şer saçmasın. Terör sevici hainler
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizde chpkk hdpkk olmasa inanın ki Türkiye Cumhuriyeti Dünyayı yönetir. Ne zaman ülkemize bir hizmet projesi yapılsa chpkk Pkk dhkpc hdpkk engeli var.
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  CHP yi kapatın HDP yi kapatın yeterrr
  Cevapla
 • vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  ali albayrak kardeşim gerçekten çok haklısın.suriyeliler ekonomiye ciddi katkı sağlıyorlar.ya chp liler baştan aşağı takoz siyaseti.adamlar her halleriyle dökülüyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin 'Amiral İDA'sı ezber bozacak
Benzine yine zam geliyor! Araç sahiplerini üzecek haber