Türkiye yeni uyarmıştı! ABD'li Büyükelçi'den HDP ve İYİ Parti'ye ziyaret

ABD Büyükelçisi Flake, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ile HDP Eş Genel Başkanları Beştaş ve Sancar ile görüştü. Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz gün ABD Büyükelçisi'ni gösteri uyarısı nedeniyle Bakanlığa çağırmıştı.

GİRİŞ 23.05.2022 16:50 GÜNCELLEME 23.05.2022 22:23
Bu Habere 284 Yorum Yapılmış

İYİ Parti'den yapılan yazılı açıklamada, Genel Başkan Meral Akşener'in, siyasi partilere nezaket ziyaretinde bulunan ABD Büyükelçisi Jeffrey Flake'i kabul ettiği belirtilerek, "1 saat süren görüşmede dünyadaki gelişmeler ve Türk- Amerikan ilişkileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmede İYİ Parti Uluslararası İlişkiler Başkanı Ahmet Kamil Erozan da hazır bulundu" ifadelerine yer verildi. 

Muhalefetin sır görüşmeleri merak konusu oldu... Konuşulanlar basına hiç yansımadıMuhalefetin sır görüşmeleri merak konusu oldu... Konuşulanlar basına hiç yansımadı

Peş peşe açıklamalar: Dışişleri ve Emniyet'ten ABD'ye misilleme... Türklere uyarı!Peş peşe açıklamalar: Dışişleri ve Emniyet'ten ABD'ye misilleme... Türklere uyarı!

BİR ZİYARET DE HDP'YE

ABD Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake HDP Genel Merkezi'nde HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü. Görüşme ABD Büyükelçiliğinin resmi hesabından İngilizce ve Türkçe olarak 2 dilde paylaşıldı. Yapılan paylaşımda, "Büyükelçi Flake, bugün HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile bir araya geldi. Görüşmede ABD-Türkiye arasındaki bağlar ele alındı." ifadelerine yer verildi.

Öte yandan görüşmeyi HDP de paylaştı. HDP tarafından yapılan paylaşımda ise, "Partimize nezaket ziyaretinde bulunan ABD Büyükelçisi Jeffry L. Flake, Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü. Görüşmede siyasi ve bölgesel gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu" denildi.

ABD'NİN UYARISI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

ABD Büyükelçiliği'nin Türkiye'deki vatandaşlarına yönelik yayımladığı uyarı mesajının ardından Türkiye'den de misilleme gibi bir yanıt gelmişti. Türk Dışişleri Bakanlığı verdi, ABD'deki Türk vatandaşlarını uyarmıştı. Öte yandan, ABD Büyükelçisi'ne de duyulan rahatsızlık iletilmişti.

KAYNAK: DHA
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 284
 • AdiL 2 ay önce Şikayet Et
  6'lının adayı Meral Akşener. Bu kadına dikkat! İlk sözlü hamleleri çok güçlü olan ve manüpülasyonları hemen anlaşılamayan veya görülemeyen bir kadın. Toplum bilinci bakımından birde "kadının masumiyetini" hesaba katmak lazım. Toplumu bir kadının masum olmadığına inandırabilmek, onun tarafından manüpüle edildiğine inandırabilmek bir erkeğe göre 10 kat daha zordur. Emperyalizm ince hesaplarında her zaman kadın politikacıları kullanmıştır.
  Cevapla
 • Vatan Sevdalısı 2 ay önce Şikayet Et
  Bizim ABD ve Avrupa Ülkelerinde ki Büyük Elçilerimiz de Aynı Şekilde Bu Ülkelerin İç İşleri ne karışmış Olsa idi! Acaba Tepkileri nasıl Olur du? Fatih Sultan Mehmet'in Fedaileri ni yeniden bu Ülkelere Gönder mek Lazım diyorum. Hemde Acilen!Biz çok Güçlü Bir Devlet Olmanın verdiği Cesaretle bütün avantajları Sahada kullanmalı yız. Bizim Düşmanlarımız Belli ki Güzelim Vatanımız Üzerinden Operasyon Çekip Parçalamaya Çalışanları aynı Şekilde Silahı ile silahlanip içerlerinden Çökertmeliyiz!. DEVLETİMİZ gereğini Yapacaktır İnanıyorum.
  Cevapla
 • ABD 2 ay önce Şikayet Et
  ABD Kılıçdar oğlun gözden çıkardı , Meral hanımı parlatıyor, Meral ile Ekrem. İngiliz ve ABD desteğini aldı, .seçime kadar çok fırıldaklar dönecek, Türkiye'nin yeniden ABD etkisine girmesi. Tarihi felaket olur. Hükümet, yanlış oluşm ve gelişmelere fırsat vermemeli.
  Cevapla
 • cevdet 2 ay önce Şikayet Et
  Şeytan Amerika ile planları var,bu elçiyi istenmeyen kişi ilan edilmeli böyle alçaklık olamaz.
  Cevapla
 • Musab Umeyr 2 ay önce Şikayet Et
  Her Yerde 200 Lü vatan hainler Var.Huzur ve istikrar istemeyen Kiralık,basit insanları da etrafins çekerek Kaos dan faydalanmak istiyorlar.Bıziz biz.Vatan Sevgisi IMANDANDIR.H.ŞERIF
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Selçuklu Meydan Mezarlığı’ndaki kazılarda 41 yeni mezar gün yüzüne çıkarıldı
TÜBİTAK gemisi Marmara'ya açıldı; korkutucu sonuç tespit edildi